Automatyka i mechanika

Nowe możliwości analizy prognostycznej i preskryptywnej firmy Rockwell Automation zmniejszają liczbę przestojów

By  | 

Firma Rockwell Automation połączyła usługi profesjonalne, potężne algorytmy uczących się maszyn oraz oprogramowanie do analiz prognostycznych w celu zaoferowania konserwacji prognostycznej i preskryptywnej. Operatorzy przemysłowi, dzięki tym nowym możliwościom, mogą przewidywać potrzeby konserwacyjne i wykonać wymagane naprawy przed wystąpieniem usterki. Pozwala to producentom uniknąć kosztownych przestojów i zwiększyć produktywność.

Konserwacja predykcyjna jest najnowszą usługą w poszerzonej ofercie rozwiązań informacyjnych firmy Rockwell Automation, które wspierają producentów w rozwiązywaniu problemów pojawiających się w zakładach. Rozwiązania firmy Rockwell Automation można dostosować do potrzeb biznesowych i procesów produkcyjnych poprzez wykorzystanie usług wdrażania, monitorowania w chmurze oraz reakcji na miejscu.

„Nieplanowane przestoje są jednym z największych zagrożeń w odniesieniu do maksymalizacji przychodów naszych klientów” powiedział Mike Pantaleano, dyrektor biznesowy działu Analiz i rozwiązań w chmurze w firmie Rockwell Automation. „Maszyny wyposażone w umiejętności analizy prognostycznej i preskryptywnej mogą wspomagać producentów w unikaniu tego znaczącego ryzyka poprzez ulepszone działania konserwacyjne. Maszyny te niejako „zwracają się” bezpośrednio do działu konserwacji o pomoc – ale tylko, gdy jest ona potrzebna. Dzięki temu wydłużony zostaje czas pracy maszyn przy jednoczesnym obniżeniu kosztów konserwacji”.

Rozwiązania konserwacji predykcyjnej, zapewniane przez firmę Rockwell Automation, pomagają informować operatorów o tym dlaczego maszyna uzyskuje słabsze wyniki, a następnie opracować najlepszy plan działań korygujących. Dzięki temu operatorzy mogą wykonać wymagane, określone konserwacje, zamiast reagować dopiero na awarię maszyny lub tracić czas na niepotrzebne naprawy. Oprogramowanie to jest zintegrowane z oprogramowaniem FactoryTalk Historian firmy Rockwell Automation oraz przemysłowym systemem do zarządzania aktywami.

Oprogramowanie konserwacji predykcyjnej „uczy się” wzorców poprzedzających zdarzenia przestojów zidentyfikowanych w historii konserwacji, a następnie „szkoli” maszynę w celu rozpoznawania tych samych wzorców w przyszłości. Wraz z generowaniem nowych danych uczące się maszyny oferują całodobowe śledzenie wszystkich danych z czujników na żywo, wyszukując określone wzorce. Ponadto poszukują wzorców, które mogą charakteryzować nowe tryby usterek i muszą zostać skontrolowane.

Alarmy preskryptywne mogą być wysyłane w wygodnej formie wiadomości e-mail i tekstowej, do aplikacji internetowej lub być zintegrowane ze skomputeryzowanymi systemami zarządzania konserwacjami. Oprogramowanie konserwacji predykcyjnych posiada również wbudowaną zdolność wydawania poleceń, które operatorzy mogą wykorzystać do zarządzania powiadomieniami w przypadku braku innego systemu.

Firma Rockwell Automation zapewnia usługi integracyjne w ramach wdrożenia oprogramowania predykcyjnego na miejscu w zakładzie lub poprzez chmurę, lub też łącząc te dwie opcje. Usługi monitorowania zdalnego mogą wyznaczać kluczowe prewencyjne zadania konserwacyjne, modyfikować algorytmy predykcyjne wraz z wykrywaniem nowych trybów usterek, a nawet zapewniać reakcję na miejscu w celu wykonania zadań konserwacyjnych. Dzięki temu firmy przemysłowe mogą czerpać korzyści z konserwacji predykcyjnych bez potrzeby szkolenia personelu do obsługi tej technologii.


O Rockwell Automation

Rockwell Automation, Inc. (NYSE: ROK) to największa na świecie firma zajmująca się automatyką i informatyką przemysłową, która zwiększa produktywność swoich klientów oraz przyczynia się do zrównoważonego globalnego rozwoju. Główna siedziba firmy mieści się w Milwaukee (stan Wisconsin), Rockwell Automation zatrudnia około 22 000 pracowników obsługujących klientów w ponad 80 krajach.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji skontaktuj się z naszym zespołem ds. mediów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *