IT

Nowe narzędzie: EPLAN Cogineer Łatwa automatyzacja inżynierii

By  | 

Automatyczne tworzenie schematów staje się proste, jak nigdy wcześniej. Firma EPLAN zaprezentowała na targach Hannover Messe całkowicie nowe oprogramowanie do efektywnej konfiguracji, zapewniające zarówno szybkie rozpoczęcie pracy z wykorzystaniem oprogramowania, jak również imponujące rezultaty, a wszystko to za pomocą zaledwie kilku kliknięć myszką. EPLAN Cogineer, który jest całkowicie zintegrowany z Platformą EPLAN, oferuje maksymalną prostotę obsługi. Nie jest wymagana wiedza specjalistyczna o konfiguracji ani o zarządzaniu wariantami – wystarczy standardowa wiedza o technologii makr.

9821-Mini-configurators

W trakcie hanowerskich targów miał swoją premierę EPLAN Cogineer, będący nowym innowacyjnym narzędziem do automatycznego generowania schematów. Dieter Pesch, kierownik ds. zarządzania produktami oraz rozwoju w firmie EPLAN, wyjaśnia: „Stworzyliśmy system możliwie prosty w użytkowaniu, ale też wysoce innowacyjny, jeśli chodzi o jego funkcjonalność.”. Najważniejszą cechą tego systemu jest prostota. Możliwe jest szybkie i proste tworzenie zestawu zasad mechatronicznych i interfejsów konfiguracji – bez znajomości jakichkolwiek języków programowania wysokiego poziomu. Użytkownik musi jedynie potrafić posługiwać się makropoleceniami. Są to makropolecenia służące jako podstawa tworzenia zestawów reguł. Nie ma znaczenia, czy schematy są projektowane zgodnie ze strukturą funkcjonalną, czy pod kątem produkcji. Użytkownicy mogą korzystać z EPLAN Cogineer niezależnie od tego, w jakim się znajdują punkcie i nie trzeba w żaden sposób zmieniać bieżącego sposobu projektowania. Rezultaty są przekonujące: jest to elastyczne rozwiązanie dla każdego użytkownika pozwalające zaoszczędzić czas i pieniądze. „Stuprocentowa spójności danych, od planowania po projekt, umożliwia naszym użytkownikom, korzystającym z rozwiązania EPLAN Cogineer, przetwarzać projekty klientów precyzyjnie i nie tracąc czasu”, dodaje Pesch. „A wszystko to można zrobić, nie czekając na pozostałe osoby zaangażowane w dany proces.”. Najważniejsze zalety EPLAN Cogineer to oszczędność czasu wynikająca z automatycznego generowania schematów oraz ich wyższa jakość, wynikająca z mniejszej podatności na błędy.

Większa wydajność i wyższa jakość
EPLAN Cogineer może wygenerować pełną dokumentację elektrotechniczną za pomocą pojedynczego kliknięcia. Daje to dwie istotne zalety. Po pierwsze, zapewnia bezbłędną implementację zdefiniowanych reguł i struktur, gwarantując wysoką jakość dokumentacji. Po drugie, daje możliwość opracowania większej liczby projektów w tym samym czasie, dzięki możliwości kopiowania i wklejania stron i makropoleceń. EPLAN Cogineer oferuje całkowitą ciągłość danych od budowy po implementację projektu i zapewnia zgodność z obowiązującymi normami i standardami. Daje to możliwie największą dokładność i wydajność pracy. Pierwszy projekt może być wygenerowany w bardzo krótkim czasie, między innymi dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika.

„Nauka przez działanie” (z ang. learning by doing) to dewiza dla użytkowników. EPLAN Cogineer został zaprojektowany tak, aby ułatwić obsługę zarówno okazjonalnym, jak i zaawansowanym użytkownikom, pozwalając im konfigurować i generować projekty w EPLAN Electric P8. Nie ma znaczenia czy maszyny lub instalacje zostały zaplanowane pod względem aspektów funkcjonalnych czy z perspektywy produkcyjnej. Nowe rozwiązanie zapewnia skalowalne podejście konfiguracyjne również do wybranych metod pracy: łączenie tradycyjnych metod pracy i konfiguracji – na przykład z manualnymi i konfigurowalnymi podprojektami – również może być w razie potrzeby realizowane.


Eplan Software & Service
EPLAN Software & Service jest jednym z wiodących na świecie dostawców usług w zakresie rozwoju systemów CAx oraz konfiguracji i rozwiązań z zakresu mechatroniki, oferujący również klientom doradztwo w zakresie optymalizacji ich procesów inżynieryjnych. Dostarcza zarówno standaryzowane, jak i dostosowane do potrzeb klienta interfejsy do systemów ERP i PLM/PDM zapewniające spójność danych na etapie projektowania, przetwarzania zamówień i produkcji. Czynnikami zapewniającymi firmie sukces w zakresie inżynierii są spójna orientacja na potrzeby klienta, globalny system wsparcia technicznego oraz innowacyjność i doświadczenie w projektowaniu interfejsów. Jako dostawca globalny, EPLAN wspiera około 45.000 klientów z ponad 120.000 instalacji, oferując wysokiej jakości produkty pozwalające na maksymalne zwiększenie wydajności.

Firma EPLAN została założona w 1984 roku i wchodzi w skład grupy Friedhelm Loh. Friedhelm Loh Group prowadzi działalność w 18 zakładach produkcyjnych i 78 oddziałach międzynarodowych. Cała grupa zatrudnia ponad 11,500 osób i osiągnęła w 2015 roku przychody wynoszące około 2,2 miliarda euro. Po raz ósmy z rzędu została w 2016 roku uhonorowana tytułem “Top German Employer”. Dodatkowo, Friedhelm Loh Group uzyskał tytuł “Top vocational trainer” w badaniach prowadzonych przez Deutschland Test i Focus Money.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.eplan.de i www.friedhelm-loh-group.com.

www.eplan.pl


AB-MICRO Sp. z o.o.
ul. Grabowa 2
40-172 Katowice
Hangiel-Kozieł Dagmara
Phone : +48-32 721 60 03
Fax : +48-32 721 60 01
dagmara.hangiel@abmicro.pl

EPLAN Software & Service GmbH & Co. KG
An der alten Ziegelei 2
D-40789 Monheim
Tel.: +49 (0)2173 3964-0
Fax: +49 (0)2173 3964-25
info@eplan.de
www.eplan.de
Birgit Hagelschuer
Phone : +49 2173 3964-180
Hagelschuer.B@eplan.de


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *