Nowości produktowe

Nowe oprawy awaryjne SafeLite firmy Eaton

By  | 

Firma Eaton opracowała serię produktów SafeLite o pełnej zgodności z dyrektywą EC i normą EN, która ułatwi pracę projektantom instalacji oświetleniowych. Seria ta jest połączeniem wszechstronności, łatwej instalacji i niskich kosztów eksploatacji, ponieważ oprawy eliminują potrzebę regularnej wymiany lamp i zmniejszają zużycie energii.

Dining tables in restaurant. Selective focused.

Gama produktów SafeLite, w skład której wchodzą oprawy antypaniczne i ewakuacyjne, jest szybka i łatwa w montażu, nawet w przypadku modernizacji instalacji. Ponadto wymiana baterii jest niezwykle prosta, a oprawy mogą pracować w trybie sieciowo-awaryjnym lub awaryjnym w zależności od potrzeb użytkownika.

Dodatkowo instalatorzy mają do dyspozycji bogaty asortyment akcesoriów montażowych,  co umożliwia różnorodne zastosowanie oprawy SafeLite. Oprawy mogą pełnić funkcję oświetlenia ewakuacyjnego po naklejeniu jednego z czterech piktogramów znajdujących się w zestawie (zgodnych z normą ISO 7010). Obudowy są dostępne w dwóch wariantach ochrony IP42 lub IP65, dzięki czemu oprawy Safelite są odpowiednie do zastosowań wewnętrznych lub przemysłowych, gdzie trwałość i wytrzymałość są kluczowymi warunkami.

Duży wybór akcesoriów (kaseta podtynkowa, kaseta podtynkowa z ramką do płyt karton-gips, klosz w kształcie stożka, klosz z plexi lub siatka ochronna) zapewnia większą elastyczność i łatwość integracji wewnątrz budynku.

Jean Luc Scheer kierownik działu oświetlenia awaryjnego w Eaton wyjaśnia:

„Oświetlenie awaryjne może stanowić element ratunkowy pomagający ludziom bezpiecznie opuścić budynek w sytuacji zagrożenia lub gdy oświetlenie sieciowe jest wyłączone z powodu zaniku zasilania. Jednak ważne jest, aby oprawy były zgodne z odpowiednimi normami dla produktów, prawidłowo zainstalowane i konserwowane. Seria produktów SafeLite pomaga specjalistom, instalatorom i użytkownikom końcowym spełnić wszystkie te kryteria w jednym, prostym i niedrogim pakiecie, który może być wykorzystany w całym budynku, aby uzyskać spójny wygląd. Oprawy są w pełni zgodne z normami, łatwe w instalacji i wystarczająco uniwersalne dla wielu zastosowań, a ich technologia LED czyni je wysoce sprawnymi energetycznie i trwałymi, co minimalizuje koszty i wymagania dotyczące konserwacji „.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.eaton.pl. Aktualności dostępne są na kanale (@ETN_EMEA) komunikatora Twitter oraz na stronie firmy (Eaton) w serwisie LinkedIn.


Informacje o firmie Eaton

Sektor elektryczny Eaton jest globalnym liderem w dziedzinie dystrybucji zasilania i zabezpieczenia obwodów; zabezpieczenia zasilania zapasowego; regulacji i automatyki; oświetlenia i bezpieczeństwa; rozwiązań strukturalnych i sprzętu instalacyjnego; rozwiązań do pracy w surowych i niebezpiecznych warunkach; a także usług inżynieryjnych. Dzięki swojemu zestawowi globalnych rozwiązań Eaton jest w stanie sprostać najbardziej krytycznym wyzwaniom w zarządzaniu zasilaniem elektrycznym dnia dzisiejszego.

Eaton to przedsiębiorstwo zarządzające zasilaniem, którego sprzedaż w 2015 r. wyniosła 20,9 mld USD. Eaton oferuje energooszczędne rozwiązania wspomagające efektywne zarządzanie wykorzystaniem energii elektrycznej, hydraulicznej i mechanicznej w sposób bardziej skuteczny, bezpieczny i zrównoważony. Eaton zatrudnia ponad 95 000 pracowników i oferuje swoje produkty w ponad 175 krajach. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.eaton.eu.


Kontakt dla czytelników:
Eaton Electric Sp. z o.o.,
Biuro Warszawa,
ul. Krakowiaków 34,
02-255 Warszawa, Poland.
Tel: +48 22 320 5050,
Email: pl-warszawa@eaton.com

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *