Automatyka i mechanika

Nowe oprogramowanie nadzoru procesów hipervisor w systemach automatyzacji

By  | 

Dwa systemy operacyjne w jednym urządzeniu

B&R wprowadza system nadzoru procesów (hipervisor) do swojego systemu automatyzacji. To oprogramowanie sprawia, że Windows oraz Linux mogą pracować równolegle z systemami operacyjnymi czasu rzeczywistego B&R w taki sposób, że systemy operacyjne działają niezależnie i nie wpływają na siebie wzajemnie. Dzięki temu możesz, np. łączyć aplikacje sterowania i HMI na jednym urządzeniu PC lub wykorzystywać komputer przemysłowy zarówno jako sterownik czasu rzeczywistego i sterownik edge, który wysyła przetworzone dane do systemów wyższego rzędu i do chmury poprzez OPC UA.

Sieć wirtualna
Hiperwizor zapewnia połączenie wirtualne i dzięki temu aplikacje mogą wymieniać dane pomiędzy systemami operacyjnymi. Tak jak w przypadku zwykłego interfejsu Ethernetowego, dzieje się to przy użyciu standardowych protokołów sieciowych. W miejscu połączenia, znajduje się zapas pamięci, która nie jest przypisana do żadnego systemu operacyjnego.

Maksymalna elastyczność
Użytkownik konfiguruje hiperwizor i przypisuje zasoby sprzętowe w środowisku programistycznym Automation Studio. Konfiguratory są zdefiniowane oddzielnie dla każdego systemu i zapewniają maksimum elastyczności w wykorzystaniu zasobów. Podczas gdy poprzednie równoległe rozwiązanie było tworzone pod konkretną wersję Windows’a, hiperwizor firmy B&R jest zupełnie niezależny od wykorzystywanego systemu operacyjnego.

Hiperwizor firmy B&R pozwala na równoległą pracę wielu systemów operacyjnych na jednym urządzeniu oraz ich wzajemną komunikację poprzez wirtualną sieć.

Hiperwizor firmy B&R pozwala na równoległą pracę wielu systemów operacyjnych na jednym urządzeniu oraz ich wzajemną komunikację poprzez wirtualną sieć.


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *