Nowości produktowe

Nowe profile przemysłowe z tworzyw sztucznych od igus

By  | 

Elementy dostosowane do indywidualnych wymogów klienta wykonane z różnych materiałów iglidur można zastosować w sposób szybki i różnorodny.

Aby zapewnić jeszcze sprawniejszą produkcję, specjalista od tworzyw sztucznych wykorzystywanych w zastosowaniach ruchowych, firma igus, poszerzyła swoją ofertę w zakresie półfabrykatów. Umożliwia to składanie zamówień względem indywidualnych profili, z uwzględnieniem poszczególnych specyfikacji, wykonanych z przetestowanych materiałów iglidur. Dzięki możliwości wytłoczenia ostatecznej formy, użytkownik oszczędza zarówno koszty obróbki jak i materiału.

W przypadku tworzyw sztucznych, przetwarzanie produkcji elementów w procesie formowania wtryskowego, zwłaszcza dla łożysk ślizgowych, nie jest obliczane na podstawie ilości. Z tego powodu, firma igus od lat, oferuje materiały iglidur jako półprodukty, zalecane do stosowania w obróbce mechanicznej. W celu zapewnienia większej swobody konstrukcyjnej przy możliwie najniższych kosztach, oferujemy naszym klientom wytłoczone profile wykonane z materiałów iglidur. „Dzięki naszym materiałom iglidur, możemy realizować różnorodne geometrie profilu zgodnie z wymaganiami naszych klientów”, wyjaśnia Ansgar Clemens, szef jednostki biznesowej zajmującej się ewidencją towarów, w firmie igus. „W ten sposób jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom bezpośrednie rozwiązania w zakresie tworzyw w wymaganej przez nich formie, które wymagają mniej procesów przetwórczych, co równoznaczne jest z oszczędnością czasu i pieniędzy.” Przykładami różnorodnych geometrii mogą być profile w kształcie litery U lub kwadratu, jak również półpanewki lub rury wykonane z iglidur. Stosowane są jako szyny ślizgowe, szyny prowadzące lub profile zapobiegające ścieraniu stosowane w różnych branżach, od inżynierii maszynowej i zakładowej przez przemysł produktów spożywczych i napojów, po przemysł włókienniczy.

Bez ograniczeń dla kreatywności
Wszystkie półfabrykaty iglidur – niezależnie czy okrągłe pręty, materiały płytowe lub profile – wszystkie są wykonane z tworzywa sztucznego iglidur dla zastosowań ruchowych, które zostały zoptymalizowane dla tarcia i zużycia i nieustannie są poddawane testom przeprowadzanym w laboratorium firmy igus. Są bezsmarowne i bezobsługowe

W razie potrzeby, części specjalne wykonane z półfabrykatów można nabyć w ciągu kilku dni dzięki usłudze ‚speedicut’. Wystarczy przesłać model 3D lub rysunek 2D, przy czym składniki są produkowane i dostarczane bezpośrednio przez firmę igus.


KONTAKT Z PRASĄ w igus Polska
igus Sp. z o. o.
Paulina Skowron
Marketing Manager
ul. Działkowa 121C
02-234 Warszawa
Mobile: 666 842 679
Fax: 22 863 61 69
E-mail: pskowron@igus.pl
http://www.igus.pl

PRESS CONTACT in igus GmbH:
Oliver Cyrus
Head of PR & Advertising
igus GmbH
Spicher Str. 1a
D-51147 Köln
Tlf.. +49 (0) 22 03 / 96 49 – 459
Fax +49 (0) 22 03 / 96 49 – 631
ocyrus@igus.de
www.igus.de


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *