Nowości produktowe

Nowe silniki bezszczotkowe 22ECT35 i 22ECT48 Ultra EC o bardzo dużym momencie obrotowym i małych gabarytach

By  | 

Bezszczotkowe, bezslotowe silniki Ultra EC serii ECT z oferty firmy Portescap mają się pojawić w sprzedaży w dwóch nowych wersjach o zwiększonej długości, wynoszącej 35 mm (22ECT35) i 48 mm (22ECT48). Są to silniki stanowiące rozszerzenie serii 22ECT. Charakteryzują się dużym momentem obrotowym, małą masą i małymi gabarytami, pomagając w miniaturyzacji aplikacji użytkownika.

Nowe, miniaturowe modele zapewniają większy o prawie 50 procent ciągły moment obrotowy od innych podobnych silników, bez uszczerbku dla płynnej pracy i dużej bezawaryjności, których można oczekiwać od silników bezszczotkowych produkcji Portescap. Nasze silniki 22ECT zostały zoptymalizowane pod kątem zapewnienia dużego ciągłego momentu obrotowego dla małych i średnich prędkości, maksymalizując moc w zakresie od 10 do 20 tys. rpm.

Silniki 22ECT, produkowane w oparciu o naszą opatentowaną technologię Ultra Coil z zastosowaniem opatentowanej konstrukcji wirnika wielobiegunowego, zapewniają moment obrotowy do 41,6 mNm. Ważą o prawie 28% mniej od innych podobnych konstrukcji i są najlżejszymi 4-biegunowymi silnikami, mogącymi znaleźć zastosowanie na rynku medycznym i przemysłowym. Dotyczy to zwłaszcza przemysłowych narzędzi ręcznych, wymagających lekkiego silnika o dużym momencie obrotowym, pozwalającego poprawić komfort pracy użytkownika. Nowe silniki 22ECT stanowią również idealny wybór dla takich aplikacji, jak humanoidalne roboty, sprzęt do automatyzacji laboratoriów, elektryczne chwytaki czy urządzenia geodezyjne.

Firma Portescap dostarcza niezawodne i wydajne silniki bezszczotkowe wysokiej jakości, nadające się idealnie do aplikacji z przekładnią ze względu na minimalny spadek prędkości i małą emisję ciepła przy pracy pod obciążeniem. Ich niewielka bezwładność pozwala na zastosowania w systemach wymagających szybkiego startu, zatrzymania i przyspieszenia.

Nowe silniki 22ECT są dostępne z czujnikami Halla i z 3 różnymi wariantami cewek, dostosowanymi do różnych wymogów dotyczących prędkości obrotowej i napięcia zasilania. Na indywidualne zamówienia firma Portescap oferuje również opcje dodatkowe w postaci przekładni, enkoderów, różnych wariantów cewek i mechanicznych modyfikacji interfejsu.

Firma Portescap posiada certyfikat ISO 9001:2008, a jej fabryka zlokalizowana w Indiach uzyskała również certyfikaty ISO 14001:2004 i OHSAS 18001:2007.

Parametry silników

Portescap 22ECT48: rozmiar 22 mm; długość korpusu 48 mm; moment obrotowy 41,6 mNm; współczynnik regulacji 2,9 R/k2
Silniki konkurencyjne: rozmiar 22 mm; długość korpusu 52 mm; moment obrotowy 26,2 mNm; współczynnik regulacji 4,2 R/k2


 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *