Nowości produktowe

Nowe, wysokowydajne wentylatory i sterowniki firmy ebm-papst w ofercie RS Components

By  | 

Nowe sterowniki pozwalają regulować prędkość wentylatora zależnie od temperatury

Firma RS Components (RS), marka handlowa Electrocomponents plc (LSE:ECM), globalnego dostawcy produktów dla inżynierów, poinformowała o wprowadzeniu do oferty nowych, energooszczędnych sterowników wentylatora oraz wentylatorów serii 4300N firmy ebm-papst, jednego z najważniejszych światowych producentów wysokowydajnych wentylatorów i napędów.

Najnowsze sterowniki wentylatorów to niedrogie urządzenia wielkości karty kredytowej. Sterowniki DCP umożliwiają sterowanie czteroprzewodowymi kompaktowymi wentylatorami PWM o napięciu 12, 24 i 48 V DC. Seria EC pozwala sterować prędkością obrotową wentylatorów wyposażonych w energooszczędne napędy zależnie od temperatury.

Modele z obu serii wyposażone są w fabrycznie zaprogramowane profile temperaturowe i dostarczane z przewodem czujnika o długości 2 m, co pozwala bez podłączania dodatkowego źródła zasilania korzystać z szeregu funkcji alarmowych, w tym ostrzegania o przegrzaniu oraz awarii wentylatora lub czujnika. W nowej generacji urządzeń znalazł się także sterownik konfigurowalny CGC, który może współpracować z wentylatorami DC i EC, a dodatkowo umożliwia samodzielne dostosowanie profili temperaturowych. Pozwala to na użycie wentylatorów w charakterze zestawów rozwojowych.

RS oferuje również ciche i wydajne wentylatory osiowe DC z serii 4300N o dużym przepływie powietrza (do 285 m³/h) i wymiarach 119 x 119 x 32 mm. Zastosowano w nich udoskonalone rozwiązania, takie jak specjalnie ukształtowane łopatki wyrzutowe oraz nowatorskie winglety na końcówkach łopatek, które dzięki poprawie własności aerodynamicznych nie dopuszczają do wystąpienia turbulencji powodujących hałas. W ofercie dostępne są także bardziej wyspecjalizowane wersje z wyjściem sygnału prędkości, wejściem PWM, ochroną przed wilgocią, uszczelnieniem klasy IP68 i czujnikiem temperatury zewnętrznej. Dzięki temu wentylatory mogą być wykorzystane w komputerach, urządzeniach telekomunikacyjnych, napędach, rozwiązaniach automatyki, falownikach solarnych, a także w wielu innych rodzajach urządzeń przemysłowych.

Wentylatory osiowe DC serii 4300N firmy ebm-papst oraz sterowniki wentylatorów są już dostępne w firmie RS w regionach EMEA oraz Azji i Pacyfiku.


 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *