Wydarzenia

Nowi klienci zgłaszają się po autobusy Solarisa

By  | 

Firma Solaris Bus & Coach, obecna jest na niemieckim rynku od 2000 roku. W tym czasie polski producent na dobre zagościł na tamtejszych drogach, dostarczając do Niemiec łącznie ponad 3000 autobusów i trolejbusów. Co ważne, firma nie skupia się wyłącznie na współpracy z pozyskanymi już klientami, lecz stale powiększa ich liczbę. Dowodem na to jest niedawno zrealizowane zamówienie od SÜC Coburg.

Bawarski przewoźnik zamówił u podpoznańskiego producenta dwa nowe Solarisy Urbino 12, które dostarczono na początku kwietnia. To pierwsze pojazdy z logo zielonego jamnika w mieście Coburg. Wyposażono je w ekologiczne silniki wysokoprężne spełniające surowe normy emisji spalin Euro 6. Jednostki napędowe o mocy 224 KW posiadają dodatkowo funkcję zimnego startu ułatwiającą rozruch przy niskich temperaturach. Silniki zblokowane są z automatycznymi skrzyniami biegów z funkcją Kick down ułatwiającą pokonywanie górzystych bawarskich dróg.

Efektywną wymianę pasażerów w autobusach zapewnią luki drzwiowe w układzie 2-2-0. W trosce o komfort podróżnych, polski producent wyposażył swe pojazdy w klimatyzację, oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne w technologii LED oraz rozbudowany system informacji pasażerskiej. W Solarisach Urbino dla SÜC Coburg wygospodarowano miejsca siedzące dla 26 osób, z których 10 dostępnych jest z niskiej podłogi. 4 dodatkowe, rozkładane miejsca siedzące znajdują się w zatoce przeznaczonej do transportu wózków inwalidzkich bądź dziecięcych. Co ciekawe, producent pokrył siedzenia ochronną powłoką antygraffiti.

Producent z Bolechowa nie zapomniał także o kwestiach związanych z bezpieczeństwem podróżnych. Oba nowe Urbino 12 zostały wyposażone w system monitoringu wizyjnego oraz system przeciwpożarowy automatycznie gaszący pożar w komorze silnika w razie jego wystąpienia.

Dzięki indywidualnemu podejściu do klienta, nie tylko tego ogłaszającego wielkie przetargi, firma Solaris Bus & Coach od lat zajmuje miejsce w ścisłej czołówce udziału w niemieckim oraz europejskim rynku autobusów miejskich. Dzięki realizowaniu takich kontraktów jak ten dla SÜC Coburg, polski producent pokazuje, że mimo obecności w 32 krajach i ponad 700 miastach na świecie, jest w stanie współpracować z każdym.


Informacje o firmie
Solaris Bus & Coach S.A. to czołowy w Europie, polski producent pojazdów komunikacji miejskiej: autobusów, trolejbusów i tramwajów. Do tej pory firma dostarczyła do 32 państw na świecie ponad 16 000 pojazdów. Spółka zatrudnia ponad 2300 osób w Polsce i blisko 300 pracowników w swoich
zagranicznych oddziałach. Produkty firmy Solaris były  wielokrotnie nagradzane za jakość i innowacyjność zarówno w Polsce, jak i w innych państwach Unii Europejskiej oraz w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.


 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *