Wydarzenia

NOWY DOSTAWCA SYSTEMÓW SPAWANIA ŁUKOWEGO DLA MOTORYZACJI

By  | 

W wyniku sprzedaży byłego przedsiębiorstwa Nelson Fastener Systems przez czołowego międzynarodowego producenta komponentów precyzyjnych, Doncasters Group, na rynku pojawił się nowy dostawca specjalizujący się w produkcji systemów spawania łukowego dla globalnego sektora motoryzacyjnego.

Oddział motoryzacyjny firmy – obecnie znany jako Nelson Automotive – został zachowany przez Doncasters w ramach koncentracji i zaangażowania Grupy w globalny przemysł motoryzacyjny. Nadal będzie dostarczał dla tego sektora rynkowego wysokiej klasy systemy spawania, usługi i materiały eksploatacyjne, które uczyniły markę Nelson znaną na całym świecie.

Jego globalna baza klientów obejmuje wielu czołowych producentów OEM, a także głównych dostawców Tier 1, mogących nadal korzystać z niezrównanego poziomu innowacji i usług. Produkty będą nadal produkowane w Gevelsberg w Niemczech, gdzie wyspecjalizowany zespół koncentruje się na opracowaniu następnej generacji systemów spawania łukowego, ustanawiających nowe standardy prędkości, wydajności i trwałości.

Firma znajduje się w czołówce innowacyjnej tego sektora rynku, dzięki systemowi transportu materiałów SPEEDPORT umożliwiającemu spawanie ponad 40000 punktów przez jedno urządzenie w ciągu jednego dnia. Oferuje szeroką gamę systemów ręcznych i automatycznych, a także zrobotyzowane głowice spawalnicze do zastosowań na liniach produkcyjnych. Firma Nelson Automotive może się poszczycić globalnym zasięgiem dzięki szerokiej gamie produktów wspartej usługami lokalnymi. Pracuje w ścisłej kooperacji z innymi firmami motoryzacyjnymi w obrębie oddziału Speciality Automotive grupy Doncasters.

Rzecznik firmy skomentował:

„Nasze systemy są używane przez największych producentów z branży motoryzacyjnej w Europie, Azji i obu Amerykach, gdzie nasze podejście oparte na usługach i zaangażowaniu w innowacje odróżnia nas od innych.”

„Pozostanie w oddziale Specialty Automotive działu Doncasters daje nam dostęp do obszernych zasobów w dziedzinie badań i rozwoju, pozwalając sprostać wyzwaniom stawianym przez producentów samochodów, poszukujących systemów spawania łukowego o doskonałych parametrach w atrakcyjnej cenie.

„Nasza przyszłość rysuje się w jasnych barwach. Oczekujemy rozszerzenia istniejącego partnerstwa, a także nawiązania nowych kontaktów niezależnie od tego, czy klienci poszukują systemów do nowych zakładów produkcyjnych, czy też planują modernizację istniejących.”

Dotychczasowa firma Nelson Fastener Systems jest obecnie własnością Stanley Black & Decker Inc. Więcej informacji na temat Nelson Automotive można znaleźć na stronie: http://www.doncasters.com/stud-welding-systems/


 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *