IT

Nowy kontroler bluetooth zapewnia bezprzewodową kontrolę dostępu

By  | 

Firma Southco rozszerzyła w ostatnim czasie linię produktową Electronic Access Solutions o kontroler dostępowy pozwalający na bezprzewodowe poświadczanie uprawnień do otwierania zamków elektronicznych za pomocą urządzeń z interfejsem BLUETOOTH, takich jak smartfony i tablety. Klucze wirtualne są do nich wysyłane bezprzewodowo za pośrednictwem zdalnego portalu z dowolnego komputera podłączonego do internetu.

Kontroler BT BLUETOOTH zapewnia bezprzewodową kontrolę i monitorowanie inteligentnych zamków bez potrzeby fizycznego połączenia z siecią, jak również bez potrzeby instalacji, zarządzania i utrzymania oprogramowania. W połączeniu z dowolnym inteligentnym zamkiem elektronicznym z oferty Southco, kontroler ten realizuje całkowicie ukryte zabezpieczenie fizyczne, wykorzystując interfejs BLUETOOTH LE do zapewnienia dostępu oraz zdalny portal internetowy do zarządzania poświadczeniami i monitorowania ścieżki audytu.

System oferuje wielopoziomowe szyfrowanie, łatwą instalację i konfigurację oraz możliwość wysyłania danych ze smartfonu z odległości do 10 m. W połączeniu z kontrolerem BT BLUETOOTH, inteligentne, ukryte zamki elektroniczne mogą chronić cenne informacje i zasoby korzystając z cyfrowego rejestru dostępowego. Mogą być wykorzystane do zademonstrowania zgodności z takimi regulacjami, jak Payment Card Industry Data Security Standard (PCI DSS), Health Insurance Portability and Accountability Act (HIPAA) oraz Federal Information Security Management Act (FISMA).

Klucze wirtualne mogą być przypisywane i zarządzane za pomocą aplikacji VIZpin, stanowiącej bezpieczną platformę opartą na chmurze obliczeniowej do zdalnego zarządzania prawami użytkowników do kontrolera BT BLUETOOTH. Ograniczone czasowo wirtualne klucze mogą być wysyłane bezprzewodowo do darmowej aplikacji na smartfony za pośrednictwem portalu sieciowego VIZpin współpracującego z chmurą obliczeniową. Po zalogowaniu do bezpiecznego portalu administrator może dodawać lub odbierać klucze elektroniczne w czasie rzeczywistym, udzielając prawa dostępu autoryzowanym użytkownikom – działającego tylko w określonym przedziale czasu.

Dyrektor generalny Steve Spatig powiedział: “Kontroler BLUETOOTH firmy Southco dostarcza przełomową technologię zdalnej kontroli i monitorowania systemów fizycznego dostępu, bez konieczności fizycznego dostępu do sieci. Nowy kontroler umożliwia udzielanie praw dostępu dla poszczególnych osób w czasie rzeczywistym, w również zdalnie z dowolnej lokalizacji na świecie, wykorzystując do tego prostą aplikację mogącą pracować na dowolnym smartfonie z interfejsem BLUETOOTH.”


Firma Southco z pasją koncentruje się na dostarczaniu niestandardowych rozwiązań inżynieryjnych i zapewnieniu globalnego wsparcia dla klientów. Aspiruje do miana wirtualnego centrum inżynieryjnego dla rozwiązań dostępowych realizowanych przez klientów oraz stara się zapewnić najwyższą jakość i satysfakcję. Southco prowadzi prace konstrukcyjne i badawczo-rozwojowe pozwalające zaoferować możliwie najlepsze rozwiązanie każdego problemu inżynieryjnego z zakresu systemów dostępu.


Southco Manufacturing Limited
Touch Point
Wainwright Road
Warndon, Worcester WR49FA
UK
STURMAN Ulrike
Phone : +44 (0)1905 346567
Fax : +44 (0)1905 346501
usturman@southco.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *