Automatyka i mechanika

Komunikacja SmartWire-DT z protokołem Sercos dzięki modułowi gateway – Eaton

By  | 

Eaton dodaje nowy moduł gateway do inteligentnego systemu okablowania i komunikacji SmartWire-DT, który ułatwia producentom maszyn i systemów integrację w obrębie sieci Sercos III. Moduł gateway EU5C-SWD-Sercos jest najnowszym produktem powstałym w wyniku współpracy firmy Eaton z Hilscher Gesellschaft für Systemautomation, światowym producentem automatyki i dostawcą usług dla rozwiązań komunikacyjnych z siedzibą w Hattersheim w Niemczech.

EA007938_Sercos GatewayDzięki wprowadzeniu nowego modułu, SmartWire-DT obsługuje nie tylko protokoły Profibus-DP, CANopen, Modbus-TCP, Ethernet / IP, Profinet, Powerlink i EtherCAT, ale również Sercos III. Protokół ten obsługuje wymagające aplikacje automatyki przemysłowej, takie jak maszyny pakujące, gdzie potrzebna jest wysoka wydajność i komunikacja w czasie rzeczywistym.

Producenci maszyn i systemów działający w tych dziedzinach mogą obecnie korzystać z zalet inteligentnego systemu okablowania SmartWire-DT. Obejmują one znacznie skrócony czas na okablowanie, a także ograniczone koszty inżynierii, uruchamiania i utrzymania ruchu.

Portfolio elementów SmartWire-DT obejmuje między innymi aparaturę sterującą i sygnalizacyjną, styczniki, rozruszniki silnikowe, układy łagodnego rozruchu,  przemienniki częstotliwości, wyłączniki i sterowniki HMI / PLC. W przypadku aplikacji, które obejmują cyfrowe i analogowe przetwarzanie danych poza szafą sterowniczą, firma Eaton oferuje moduły inteligentnych wejść/wyjść IP67 I/O, które łączą pojedyncze czujniki rozproszone na maszynie na długości do 600 m.

Moduł gateway przekazuje dane z podłączonych urządzeń SmartWire-DT poprzez protokół Sercos do sterownika PLC. Umożliwia on przesyłanie do 1000 bajtów wejściowych i wyjściowych danych procesowych z maksymalnie 99-ciu urządzeń w pracy cyklicznej, a także obsługuje przetwarzanie acykliczne. Oprócz switch’a 100 Mbit do komunikacji z Sercos, moduł gateway posiada interfejs USB do diagnostyki.

Moduł gateway jest konfigurowany podobnie jak inne urządzenia Sercos, wykorzystując standardowy plik ESI, który jest zintegrowany z systemem programowania. Dobór i parametryzacja poszczególnych modułów SmartWire-DT odbywa się w standardowy sposób.

Dla potrzeb planowania, konfiguracji i rozruchu SmartWire-DT firma Eaton oferuje swoje dobrze sprawdzone oprogramowanie SWD-Assist. Za pomocą tego narzędzia użytkownicy mogą wybrać dowolne urządzenie w systemie, wykonując zaledwie kilka kliknięć myszką. Dostępny jest również kreator, który umożliwia szybkie i łatwe sprawdzenie konfiguracji.

Stan wszystkich podłączonych urządzeń SmartWire-DT może być zweryfikowany poprzez interfejs diagnostyczny modułu gateway, co oznacza, że rozruch odbywa się szybko i praktycznie, bez potrzeby podłączenia sterownika PLC.

Urządzenia SmartWire-DT posiadają certyfikaty CE, UL i CSA, co umożliwia ich powszechne stosowanie na całym świecie.

Więcej informacji na temat inteligentnych rozwiązań okablowania firmy Eaton dostępnych jest na stronie www.eaton.eu/pl/iw oraz www.eaton.pl. Aktualności dostępne są na kanale (@ETN_EMEA) komunikatora Twitter oraz na stronie firmy (Eaton EMEA) w serwisie LinkedIn.


Informacje o firmie Eaton
Sektor elektryczny Eaton jest globalnym liderem w dziedzinie dystrybucji zasilania i zabezpieczenia obwodów; zabezpieczenia zasilania zapasowego; regulacji i automatyki; oświetlenia i bezpieczeństwa; rozwiązań strukturalnych i sprzętu instalacyjnego; rozwiązań do pracy w surowych i niebezpiecznych warunkach; a także usług inżynieryjnych. Dzięki swojemu zestawowi globalnych rozwiązań Eaton jest w stanie sprostać najbardziej krytycznym wyzwaniom w zarządzaniu zasilaniem elektrycznym dnia dzisiejszego.

Eaton to przedsiębiorstwo zarządzające zasilaniem, którego sprzedaż w 2015 r. wyniosła 20,9 mld USD. Eaton oferuje energooszczędne rozwiązania wspomagające efektywne zarządzanie wykorzystaniem energii elektrycznej, hydraulicznej i mechanicznej w sposób bardziej skuteczny, bezpieczny i zrównoważony. Eaton zatrudnia ponad 95 000 pracowników i oferuje swoje produkty w ponad 175 krajach. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.eaton.eu


Kontakt dla czytelników:
Eaton Electric Sp. z o.o.,
Biuro Warszawa,
ul. Krakowiaków 34,
02-255 Warszawa, Poland.
Tel: +48 22 320 5050,
Email: pl-warszawa@eaton.com

Kontakt dla prasy:
Kate Siwek,
Technical Publicity,
Tel: +44 (0)1582 390980,
Email: ksiwek@technical-group.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *