Napędy i sterowanie

Nowy prezes firmy obiecuje powrót Control Techniques do światowej czołówki

By  | 

Nowy prezes Control Techniques opowiada o swoich aspiracjach, aby walijskie przedsiębiorstwo powróciło do czołówki firm produkujących napędy. W grudniu prezesem spółki został Anthony Pickering, który posiada 30-letnie doświadczenie w sektorze napędów o zmiennej prędkości.

„Wkład firmy Control Techniques w rozwój rynku napędów jest dobrze znany” – mówił. „Patrząc na historię sektora napędów, widzimy, że firma Control Techniques jako pierwsza wprowadzała na rynek wiele rzeczy, które dziś są dla nas oczywiste”.

„Mamy ambitne plany. W swojej ofercie mamy szeroką gamę produktów i musimy o tym mówić głośno i wyraźnie. Posiadam niemal 30 lat doświadczenia w tym sektorze, które zdobyłem pracując na wysokich stanowiskach, rozumiem więc strategie rynkowe oraz potrzeby klientów”.

Anthony Pickering dołącza do Control Techniques niemal rok po przejęciu firmy przez japońską grupę spółek Nidec.

„Kraj pochodzenia staje się czynnikiem coraz bardziej wyróżniającym dane produkty spośród innych” – mówił.

„Mając to na uwadze, musimy podkreślać nasze brytyjskie korzenie. Jest to dla nas ogromny plus. Napędy są projektowane, testowane i produkowane w Wielkiej Brytanii. Nasze zespoły ekspertów oferują doskonałe wsparcie techniczne z Wielkiej Brytanii. Nasza firma to ostatnie duże brytyjskie przedsiębiorstwo produkujące napędy, a dzięki wsparciu grupy Nidec, największego na świecie producenta silników, mamy teraz solidne podstawy, aby na tym budować przyszłość firmy. To idealne zestawienie”.

Anthony Pickering rozpoczynał swoją karierę jako stażysta, rozumie zatem, jak istotne jest przyciąganie i rozwijanie młodego pokolenia utalentowanych pracowników.

„Mamy fantastyczny program dla absolwentów – E3 Academy – i pragniemy, aby najlepsi młodzi inżynierowie chcieli dołączyć do Control Techniques” – mówił. „Powinni wiedzieć, że znajdą tu wszystko, czego potrzebują, aby osiągać wspaniałe sukcesy zawodowe. To najbardziej imponujące środowisko pracy, jakie można sobie wyobrazić, a ponadto nasza siedziba położona jest w przepięknym regionie”.

„Moją ambicją jest, abyśmy zaistnieli znowu na mapie firm zajmujących się produkcją napędów. Napędy to nasz chleb powszedni i wszystkie osoby pracujące w firmie posiadają doświadczenie w tym sektorze. Staż pracy wielu doktorów i inżynierów w naszym przedsiębiorstwie jest imponujący”.

„Firma Control Techniques ma już w ofercie wiele znakomitych produktów, a na horyzoncie widać doskonałe nowe rozwiązania. Mamy wszystko, czego trzeba, aby naprawdę popchnąć tę firmę do przodu”.

W sprawie prośby o wywiad prosimy o kontakt z Chrisem Corfieldem (chris.corfield@mail.nidec.com / 01686 612996)


Firma Control Techniques, należąca do grupy Nidec, jest światowym liderem w projektowaniu i wytwarzaniu elektronicznych napędów o zmiennej prędkości przeznaczonych do sterowania silnikami elektrycznymi. Firma została założona w 1973 r. Jej główna siedziba znajduje się w miejscowości Newtown w Walii. Firma posiada wyspecjalizowane zakłady produkcyjne, ośrodki badań i rozwoju oraz centra automatyki w 45 miejscach na całym świecie.

Więcej informacji znaleźć można na stronie www.ControlTechniques.com


EMERSON INDUSTRIAL AUTOMATION POLAND SP. Z O.O.
Ul. Bałtycka 6
61-014 Poznań
Kłos Monika
Phone : (+48) 61 87 43 713
Fax : (+48) 61 87 43 704
monika.klos@emerson.com

Control Techniques Ltd
Ty Rheoli,
79 Mochdre Industrial Estate
Newtown SY16 4LE
Corfield Chris
Phone : +44 1686 612996
Fax : +44 7818 522442
Chris.Corfield@mail.nidec.com


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *