Wydarzenia

NSK organizuje pierwszą europejską konferencję dla dystrybutorów branżowych

By  | 

W październiku br. firma NSK była gospodarzem trzydniowej, zorganizowanej w Madrycie, inauguracyjnej konferencji dla europejskich dystrybutorów branżowych. Blisko 80 delegatów z całej Europy uzyskało informacje dotyczące strategii firmy, nowych produktów, łańcuchów dostaw i środków zapobiegających fałszowaniu produktów. Postrzegani jako ważna część «rodziny» NSK, dystrybutorzy zaprezentowali wyjątkowo pozytywny odbiór wydarzenia, które w ramach programu towarzyszącego obejmowało kolację na stadionie Santiago Bernabeu, siedzibie klubu piłkarskiego Real Madryt,12-krotnych mistrzów Europy.

Oprócz wielu innych tematów poruszanych na posiedzeniu firma NSK chciała podzielić się informacjami zarówno na temat swojej przyszłej strategii globalnej, jak i strategii dla rynku wtórnego w Europie. Obecni na spotkaniu najwyżsi przedstawiciele kadry zarządzającej NSK podkreślali wagę współpracy z dystrybutorami dla dalszych sukcesów firmy.

„Od wielu lat prowadzimy dyskusje z dystrybutorami na szczeblu lokalnym, ale doszliśmy do wniosku, że nadszedł już czas na zorganizowanie ogólnoeuropejskiego wydarzenia, tak abyśmy mogli zebrać się w tym samym czasie przy jednym stole, dyskutując na temat kluczowych informacji o strategii firmy” wyjaśnia Jean-Yves Chapelet, dyrektor NSK ds. Industrial Aftermarket, European Industrial Business Unit. „Takie spotkania nie tylko poprawią nasze relacje robocze, ale wzmocnią także sieć współpracy pomiędzy dystrybutorami. To z kolei zapewni kluczowe korzyści dla użytkowników końcowych”.

Dystrybutorzy uzyskali również szczegółowe informacje na temat nadchodzących innowacyjnych rozwiązań NSK oraz zapoznali się z faktami dotyczącymi rozwoju inicjatywy łańcucha dostaw, takimi jak niedawna budowa nowego Europejskiego Centrum Dystrybucyjnego (EDC) w Tilburgu (Holandia). Ponadto zaprezentowano sposoby zapobiegania fałszowaniu produktów NSK, omawiając z dystrybutorami strategie zapewniające 100% autentyczność produktu.

Uczestniczący w konferencji delegaci byli przedstawicielami zarówno dużych, jak i małych dystrybutorów z 20 krajów Europy. Podczas wydarzenia firma NSK przedstawiła pierwszych czterech dystrybutorów, którzy z powodzeniem uzyskali tytuł Certyfikowanego Partnera AIP (Programu Wartości Dodanej): Margo (Polska), Primagra (Rumunia), REA Hellas (Grecja) oraz UAB Dagmita (Litwa). Wszyscy certyfikowani partnerzy AIP udowodnili swoje kompetencje w badaniu i rozwiązywaniu problemów technicznych oraz oferując specjalistyczną wiedzę o aplikacjach, branżowy know-how i prowadząc projekty MRO. Wielu innych dystrybutorów także przystąpiło do programu i oczekuje się, iż ukończą go na początku 2018 r.

Program towarzyszący spotkania obejmował wycieczkę po mieście oraz kolację na słynnym stadionie Realu Madryt – Santiago Bernabéu, podczas której zacieśniano kontakty biznesowe. Sukces imprezy był tak wielki, że NSK planuje uczynić ją częścią rocznego kalendarza biznesowego firmy.


O firmie NSK

Założona 100 lat temu firma NSK (Nippon Seiko Kabushiki Kaisha) to notowana na japońskiej giełdzie spółka, która z regionalnego dostawcy łożysk kulkowych rozwinęła się do specjalistycznego producenta łożysk tocznych i dostawcy komponentów dla przemysłu samochodowego o silnej, globalnej pozycji rynkowej. Obecnie NSK zatrudnia ponad 31 500 pracowników w 30 krajach. Według stanu na marzec 2017 r. firma osiągnęła przychody w wysokości 950 mld jenów. Wynik ten osiągnięto poprzez nieustannie wzrastające inwestycje w zakresie badań i rozwoju, co pozwala firmie stale poprawiać jakość swoich produktów i usług. Działania te wspierają ważny cel NSK, jakim jest utrzymanie pozycji Nr 1 w „Total Quality”. Oprócz kompletnego asortymentu łożysk tocznych, NSK opracowuje i produkuje komponenty precyzyjne i produkty mechatroniczne, jak również systemy i podzespoły dla przemysłu samochodowego, obejmujące łożyska piast kół i układy kierownicze ze wspomaganiem elektrycznym.

W 1963 r. otwarto w Düsseldorfie (Niemcy) pierwszy w Europie oddział NSK, a w 1976 r. pierwszy europejski zakład produkcyjny w Peterlee (Anglia). Obecnie NSK Europe wspiera paneuropejską sprzedaż dzięki zakładom produkcyjnym w Anglii, Polsce i Niemczech, centrom logistycznym w Holandii, Niemczech i Anglii oraz centrom technologicznym w Niemczech, Anglii i Polsce. W roku 1990 NSK nabyła UPI Group, do której należał znany europejski producent łożysk RHP mający fabrykę w Newark ( Wielka Brytania). Ponadto NSK stworzyła kompleksową sieć autoryzowanych dystrybutorów. NSK Europe jest podzielona na działy biznesowe w oparciu o specjalizacje: EIBU, obejmujący technologie przemysłowych łożysk tocznych oraz technologie liniowe i precyzyjne oraz EABU i ESBU, obejmujące moduły łożyskowe i układy kierownicze ze wspomaganiem dla przemysłu samochodowego. Oddziały NSK Europe zatrudniają 3600 pracowników, osiągając obroty przekraczające 1 miliard euro (stan na marzec 2017 r.).
Więcej informacji – zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: www.nskeurope.pl


NSK Polska Sp. z o.o.
ul. Karczowkowska 41
25-711 Kielce
Poland
NAWROCKA Agnieszka
Phone : +48 22 6451525
Fax : +48 22 6451529
info-pl@nsk.com

NSK Deutschland GmbH
Harkortstrasse 15
40880 Ratingen
Germany
PILATH Marie-Dominique
Phone : +49 2102 4810
Fax : +49 2102 4812290
pilath-m@nsk.com


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *