Nowości produktowe

NSK udostępnia aplikację kalkulatora oszczędności na tablety, smartphony i PC

By  | 

Firma NSK opublikowała nowy kalkulator oszczędności, który pozwala użytkownikom szybko obliczyć potencjalne oszczędności w zakresie całkowitego kosztu eksploatacji, uzyskane dzięki użytkowaniu łożysk NSK w danym zastosowaniu. Aplikacja może być pobrana na telefony Apple, z systemem Android lub Windows oraz na tablety albo bezpośrednio na PC. Po pobraniu aplikacja pozwala bezpośrednio porównać koszty zakupu, instalacji, konserwacji, wymiany, przestojów itd. pomiędzy obecnie posiadanymi łożyskami a produktami NSK.

Ponieważ menedżerowie ds. operacyjnych znajdują się pod rosnącą presją ograniczania kosztów w celu zwiększenia marży, coraz ważniejsza staje się możliwość szybkiego obliczenia całkowitego kosztu posiadania (TCO) komponentów przed ich specyfikacją. Niemniej jednak może to często stanowić wyzwanie ze względu na dużą ilość zmiennych, które należy wziąć pod uwagę w trakcie całego okresu eksploatacji komponentu.

Określenie najbardziej ekonomicznego rozwiązania łożyskowego nie jest wcale prostym zadaniem. Bezpośrednie porównanie pomiędzy początkowymi cenami zakupu może być łatwe, ale bardzo często najtańsze łożyska wymagają dłuższego czasu instalacji, dodatkowych czynności konserwacyjnych oraz z reguły zawodzą przedwcześnie, prowadząc do przestojów i dodatkowych kosztów związanych z ich wymianą. Ze względu na relatywnie niską cenę pojedynczego łożyska niektórzy użytkownicy mogą pomyśleć, że gra nie jest warta świeczki, jednak Tim Cains, European Key Account Manager NSK, wyjaśnia, że takie podejście może być kosztowną pomyłką:

Łożyska odgrywają istotną rolę w każdym zastosowaniu, a ich usterka niemal zawsze skutkuje co najmniej przestojem, choć może także doprowadzić do zniszczenia innych, znacznie droższych komponentów. Dzięki doborowi łożysk, które działają niezawodnie tak długo, jak to możliwe, można do minimum ograniczyć prace konserwacyjne i naprawy, jak również nieplanowane przestoje. Możemy zaprezentować wiele historii sukcesu, które pokazują, że pomogliśmy zaoszczędzić klientom wiele setek tysięcy funtów rocznie tylko dzięki rekomendacji i instalacji odpowiednich łożysk.

Aplikacja kalkulatora oszczędności jest częścią pełnego program NSK zaprojektowanego w celu optymalizacji wydajności producentów i zapewnienia kluczowych umiejętności dla inżynierów. Jest on znany pod nazwą Program Wartości Dodanej NSK AIP. Stanowi sposób na połączenie wiedzy technicznej NSK z wiedzą przemysłową klientów, co pozwala na rozwiązywanie kluczowych problemów w celu poprawy wydajności, zwiększenia niezawodności i ostatecznie zwiększenia zyskowności.

Nową aplikację można pobrać ze sklepu App Store Apple, Google Play oraz bezpośrednio z europejskiej strony NSK. Poprzez wprowadzenie danych do kilku określonych pól, użytkownik będzie w stanie szybko porównać koszty swoich istniejących rozwiązań łożyskowych z rozwiązaniem NSK – wyniki można nawet zapisać w aplikacji lub wysłać e-mailem do dowolnego wybranego odbiorcy. Wszyscy inżynierowie ds. sprzedaży NSK są przeszkoleni w użytkowaniu aplikacji i mogą pomóc w generowaniu kalkulacji oszczędności.


O firmie NSK

Założona 100 lat temu firma NSK (Nippon Seiko Kabushiki Kaisha) to notowana na japońskiej giełdzie spółka, która z regionalnego dostawcy łożysk kulkowych rozwinęła się do specjalistycznego producenta łożysk tocznych i dostawcy komponentów dla przemysłu samochodowego o silnej, globalnej pozycji rynkowej. Obecnie NSK zatrudnia ponad 31 500 pracowników w 30 krajach. Według stanu na marzec 2016 r. firma osiągnęła przychody w wysokości 975 mld jenów. Wynik ten osiągnięto poprzez nieustannie wzrastające inwestycje w zakresie badań i rozwoju, co pozwala firmie stale poprawiać jakość swoich produktów i usług. Działania te wspierają ważny cel NSK, jakim jest utrzymanie pozycji Nr 1 w „Total Quality”. Oprócz kompletnego asortymentu łożysk tocznych, NSK opracowuje i produkuje komponenty precyzyjne i produkty mechatroniczne, jak również systemy i podzespoły dla przemysłu samochodowego, obejmujące łożyska piast kół i układy kierownicze ze wspomaganiem elektrycznym.

W 1963 r. otwarto w Düsseldorfie (Niemcy) pierwszy w Europie oddział NSK, a w 1976 r. pierwszy europejski zakład produkcyjny w Peterlee (Anglia). Obecnie NSK Europe wspiera paneuropejską sprzedaż dzięki zakładom produkcyjnym w Anglii, Polsce i Niemczech, centrom logistycznym w Holandii, Niemczech i Anglii oraz centrom technologicznym w Niemczech, Anglii i Polsce. W roku 1990 NSK nabyła UPI Group, do której należał znany europejski producent łożysk RHP mający fabrykę w Newark ( Wielka Brytania). Ponadto NSK stworzyła kompleksową sieć autoryzowanych dystrybutorów. NSK Europe jest podzielona na działy biznesowe w oparciu o specjalizacje: EIBU, obejmujący technologie przemysłowych łożysk tocznych oraz technologie liniowe i precyzyjne oraz EABU i ESBU, obejmujące moduły łożyskowe i układy kierownicze ze wspomaganiem dla przemysłu samochodowego. Oddziały NSK Europe zatrudniają 3500 pracowników, osiągając obroty przekraczające 1 miliard euro (stan na marzec 2016 r.).
Więcej informacji – zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: www.nskeurope.pl

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *