Logistyka produkcji

Obniżenie kosztów procesów produkcji urządzeń o 75% przy zwiększeniu ich jakości?

By  | 

Jak można o 75% obniżyć koszy procesów produkcji urządzeń, równocześnie zwiększając ich jakość?

Firma METAL-TECHNIKA – producent maszyn do przemysłu metalowego i drzewnego – w 2016 roku wprowadziła innowacyjne zmiany w swoich procesach produkcji maszyn. Dzięki współpracy z firmą igus® – światowym liderem w produkcji konfekcjonowanych systemów zasilania do maszyn i urządzeń – firma METAL-TECHNIKA obniżyła koszty swoich procesów produkcyjnych do 75%. Było to możliwe dzięki zastosowaniu systemów readychain® od igus, które znacznie przyspieszyły proces montażu maszyny oraz zwiększyły jakość komponentów elektrycznych.

Od dziś producenci maszyn w Polsce mogą zwiększać swoją konkurencyjność, oferując szyte dla nich na miarę produkty produkowane w igus Polska.

Firma igus® od lat zaznacza swoją pozycję na rynku światowym jako lider w produkcji systemów prowadzenia przewodów, polimerowych łożysk ślizgowych oraz prowadnic liniowych. Przedsiębiorstwo ma największe w swojej branży laboratorium do testów, dzięki czemu może zaoferować klientom niezawodne, przetestowane i innowacyjne produkty i rozwiązania. Pod marką readycable® firma oferuje asortyment ponad 4000 przewodów fabrycznie konfekcjonowanych, zgodne ze standardami wszystkich liczących się producentów napędów. Rok 2016 był pierwszym pełnym rokiem w którym z polskiej fabryki readychain w Polsce wyjechało do klientów ponad 40 tysięcy przewodów readycable® oraz ponad 2500 systemów readychain®.

METAL-TECHNIKA istnieje na rynku od 20 lat, nieustannie umacniając pozycję lidera w produkcji i dystrybucji profesjonalnych urządzeń dla przemysłu drzewnego oraz metalowego. METAL-TECHNIKA udowadnia, że automatyzacja, która znacznie skraca czas danej operacji oraz zapewnia jego powtarzalność i efektywność, jest najlepszym sposobem na konkurencyjność przedsiębiorstwa. Wycinarki laserowe, wycinarki plazmowe, agregaty plazmowe oraz spawarki – maszyny firmy METAL-TECHNIKA stawiają na bezpieczeństwo pracy, zwiększają wydajność oraz są proste w obsłudze.

Jak podkreśla Pan Rafał Cygan – Właściciel firmy METAL-TECHNIKA, firma dokłada wszelkich starań, aby produkowane przez nią maszyny były bezawaryjne oraz w bardzo dużym stopniu zaawansowane technologicznie.

W ostatnim czasie oferta przedsiębiorstwa wzbogaciła się także o lasery CNC, do których komponenty dostarcza igus®. Jest to przede wszystkim nowa seria e-prowadnika E6.1. Zalety, takie jak cicha praca, sprawiają że są świetnym rozwiązaniem do bardzo dużych prędkości i przyspieszeń maszyny. igus® rekomenduje je również tam, gdzie wymagane są bardzo małe drgania, co ma duże znaczenie dla dokładności cięcia laserem. Dzięki gładkiej budowie e-prowadnika wyeliminowano podstawowy problem dotychczasowych rozwiązań – przecieranie się przewodów. Ma to ogromny wpływ na żywotność kabli i igus® znacząco ją zwiększył.

Readychain®, czyli system zasilania gotowy do montażu

Koszty podzespołów systemu zasilania (prowadniki kablowe, przewody, złącza, węże z mediami itp.) to zaledwie 60% wszystkich poniesionych wydatków. Do tego dochodzą również koszty procesowe: zamawianie różnych komponentów, magazynowanie, kontrola jakościowa, instalacja i uruchomienie maszyny. Rozwiązanie firmy igus pozwala obniżyć wszelkie dodatkowe nakłady pieniężne nawet o 75% – mówi Karol Lenkiewicz, Product Manager readychain&readycable w igus Sp. z o. o.

Co wyróżnia systemy prowadników kablowych readychain®? Przede wszystkim fakt, iż są one gotowe do podłączenia. Dzięki temu systemy readychain® pozwalają na optymalizację procesu montażu maszyny, obniżają koszty magazynowana i skracają proces zamawiania produktu – klient zamawia jeden system zasilania, zamiast kilkadziesiąt podzespołów od różnych producentów. Przedsiębiorstwo oferuje jednak jeszcze więcej: na wszystkie przewody do pracy w prowadnikach kablowych igus® oferuje najwyższej jakości system gwarancji obejmujący 10 milionów podwójnych cykli gięcia lub 36 miesięcy bezawaryjnej pracy. Aktualnie jesteśmy jedynym producentem na świecie, który może zagwarantować taką żywotność przewodów w ruchu – podkreśla Karol Lenkiewicz

Kooperacja drogą do sukcesu!
System readychain® nie jest jedynym produktem, wykorzystywanym w procesie produkcji maszyn przez METAL-TECHNIKA. Czołowy dostawca zautomatyzowanych rozwiązań dla przemysłu korzysta także z kabli readycable®, czyli zmontowanych przewodów wykonanych na określoną długość. Przewody te stosowane są przede wszystkim we flagowym produkcie firmy, czyli optymalizerce do drewna OWD-1500, która zwiększa wydajność produkcji, obniżając koszty i podnosząc bezpieczeństwo pracy. Jak podkreśla Pan Rafał Cygan, produkt ten jest bezkonkurencyjny pod wieloma względami: cena optymalizerki OWD-1500 jest porównywalna z produktami oferowanymi na rynku cięcia i obróbki drewna, zaś cechy takie jak: wysoka prędkość działania, bezawaryjność oraz szybkość reakcji serwisu sprawiają, że produkt broni się sam.

Gwarancja długiej żywotności produktu, optymalizacja procesu montażu maszyny, obniżenie kosztów magazynowania i skrócenie czasu zamawiania produktu to nie jedyne argumenty, które przemówiły za wyborem produktów marki igus® jako komponentu maszyn produkowanym przez METAL-TECHNIKA. Nie bez znaczenia jest także precyzja i wysoka jakość ich wykonania, która podczas produkcji maszyn tnących, a co za tym idzie samej obróbki elementów, jest ogromnie istotna. Oba przedsiębiorstwa zgodnie przyznają, że współpraca bezpośrednio przekładająca się na dobór najlepszych produktów i fachowe wsparcie są najważniejszymi elementami wpływającymi na sukces dla obydwóch firm.

AP0916-1

Zdjęcie: Nowoczesny laser CNC firmy METAL-TECHNIKA z zapewniającymi wysoką jakość produktami od igus: e-prowadniki, przewody chainflex oraz systemy readychain.


KONTAKT Z PRASĄ w igus Polska:

Marek Wzorek
Prezes Zarządu/CEO

igus Sp. z o.o.
ul. Działkowa 121C
02-234 Warszawa
Tel.: 22 863 57 70
Faks: 22 863 61 69
info@igus.pl
www.igus.pl


INFORMACJA O IGUS:
Firma igus jest światowym liderem w produkcji systemów prowadzenia przewodów i polimerowych łożysk ślizgowych. To rodzinne przedsiębiorstwo z siedzibą w Kolonii ma swoje oddziały w 35 krajach i zatrudnia około 2 950 pracowników na całym świecie. W 2015 roku firma igus wygenerowała obroty rzędu 552 milionów Euro. igus ma największe w swojej branży laboratoria badań i fabryki, dzięki czemu może w bardzo krótkim czasie zaoferować klientom innowacyjne i dostosowane do ich potrzeb produkty i rozwiązania.


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *