Logistyka produkcji

OMNI3D DRUKUJE W 3D CZĘŚCI SAMOCHODOWE DO POLSKIEGO SUPERSAMOCHODU – ARRINERA HUSSARYA

By  | 

Obudowy lusterek, wloty powietrza – to tylko niektóre z części, które OMNI3D drukuje w 3D dla Arrinera Technology S.A. Wszystkie modele drukowane są w skali 1:1, głównie z ABSu. Modele wykorzystywane są jako funkcjonalne prototypy, a także jako części finalne. Arrinera już od roku z sukcesem korzysta z usług OMNI3D.

Inżynierowie pracujący nad supersamochodem – ARRINERA HUSSARYA – szukali optymalnego rozwiązania do wytwarzania prototypów części do swojego auta. Proces projektowania wymaga ciągłego udoskonalania elementów, zatem produkcji nie jednego, a kilku prototypów danej części. Wykonanie modelu tradycyjnymi metodami produkcji, pochłania więcej czasu i wiąże się z wysokimi kosztami wytworzenia. Tym bardziej, gdy w grę wchodzą skomplikowane geometrie i modele o wielkości powyżej 40 cm.

„Produkcja detalu na drukarce 3D, znacznie przyspiesza prace naszego zespołu R&D i obniża koszty wytworzenia części, co pozwala nam szybciej osiągać zamierzone cele. Ponadto – częste zmiany kształtu danego detalu nie stanowią już problemu. Kolejny model może zostać wydrukowany już w kilkanaście godzin.” – potwierdza Łukasz Tomkiewicz – Prezes Zarządu, Arrinera Technology S.A.

OMNI3D jest producentem polskiej przemysłowej drukarki 3D – Factory 2.0 Production System. Od roku oferuje też swoim klientom usługi druku 3D na zlecenie.

„Printroom otworzyliśmy w wyniku obserwacji potrzeb rynkowych. Wielu naszych klientów przed dokonaniem finalnej decyzji zakupowej Factory 2.0, prosi nas o realizację druków próbnych. Inni, jak Arrinera, nie chcą inwestować w swoją maszynę, ale potrzebują profesjonalnych wydruków 3D. Są też takie firmy, które mają duże potrzeby druku 3D, ale wolą zaufać naszym technologom posiadającym doświadczenie w realizacji projektów w technologii addytywnej.” – dodaje Krzysztof Kardach – Chief Technologist, OMNI3D.

Printroom OMNI3D specjalizuje się w wielkoformatowym druku 3D realizowanym w technologii FFF (fused filament fabrication). Firma świadczy usługi dla profesjonalistów oczekujących wydruków o najwyższej jakości i wytrzymałości. Druki realizowane są na profesjonalnych drukarkach 3D – Factory 2.0 Production System. To, co wyróżnia firmę, to możliwość druku dużych elementów (do 500 mm w każdej osi) z wytrzymałych materiałów termoplastycznych, jak – ABS-42, ASA-39, PC-ABS-47, PET-G-32 i HIPS-20.

Łukasz Tomkiewicz potwierdza wysoką jakość wydruków – „Części drukowane na Factory 2.0 spełniają nasze wymagania – zarówno pod względem wytrzymałości części, dokładności wymiarowej oraz czasu realizacji zlecenia. Niektóre elementy, takie jak np. różnego rodzaju nawiewy są montowane w aucie jako produkty finalne.”

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.


INFORMACJE O FIRMACH

OMNI3D to polski producent przemysłowych drukarek 3D w technologii FFF. Oferowane systemy do druku przestrzennego idealnie sprawdzają się w produkcji części zamiennych do maszyn i linii produkcyjnych, produkcji narzędzi i oprzyrządowania, procesie wytwarzania funkcjonalnych prototypów oraz w produkcji nisko-seryjnej i personalizowanej. Firma oferuje usługi doradcze, wdrożeniowe, serwisowe, szkolenia oraz druk 3D na zlecenie. Do grona klientów należą firmy, posiadające linie produkcyjne, usługodawcy, a także projektanci czy architekci. OMNI3D powstało w 2013 roku w Poznaniu. Spółka jest laureatem wielu nagród dla młodych, polskich firm i uczestniczy w programie Polski Czempion, przeznaczonym dla przedsiębiorstw działających na rynkach zagranicznych.

Spółka Arrinera S.A to polski producent samochodów sportowych. Najnowszy samochód wyścigowy Arrinera Hussarya GT można obecnie już zamawiać a jego specyfikacja jest dostępna na stronie producenta – www.arrinera.com. Spółka zależna – czyli Arrinera Technology S.A. jest wyspecjalizowana w opracowywaniu nowoczesnych technologii związanych z elektroniką, aktywną aerodynamiką i kompozytami, które są wykorzystywane w supersamochodzie Arrinera Hussarya.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *