Logistyka produkcji

Optymalne rozwiązanie do wielkoseryjnej produkcji części – 5-osiowe centra obróbcze Makino L2

By  | 

Nowe pionowe 5-osiowe centra obróbcze Makino L2: Optymalne rozwiązanie do wielkoseryjnej produkcji części

Nowe pionowe 5-osiowe centrum Makino L2 charakteryzuje się wysoką precyzją i dużą sztywnością oraz kompaktową budową dzięki bardzo niewielkiej podstawie. Dwa modele przeznaczone do zastosowań z indeksowaniem oraz obróbki wirników zostaną zaprezentowane podczas tegorocznych targów EMO w Hanowerze. Obydwa zostały zaprojektowane z myślą o wielkoseryjnych procesach produkcji niewielkich części i są przystosowane do automatyzacji.

Fot. 1: Makino L2, widok z przodu

Fot. 1: Makino L2, widok z przodu

Branże: Motoryzacja, aparatura medyczna, lotnictwo, elektronika użytkowa, sprzęt AGD
Zastosowania: Wielkoseryjna produkcja części

Dzięki sztywnej konstrukcji, elastycznej budowie wrzeciona i wyjątkowo małej podstawie L2 gwarantuje dużą stabilność i niezawodność w procesie całodobowej, bezzałogowej obróbki niewielkich komponentów. Kompaktowa budowa tej maszyny pozwala na jej efektywne zastosowanie w praktycznie każdym układzie produkcji detali, począwszy od ręcznego przenoszenia części aż po ich automatyczne przesuwanie w systemach obsługiwanych przez roboty. Wyposażone w wysokowydajne wrzeciono centrum obróbkowe doskonale radzi sobie z operacjami frezowania, wiercenia i gwintowania różnych części produkcyjnych przy spełnieniu rygorystycznych wymogów, gwarantując przy tym szybkość i przyspieszenie pozwalające na wielokrotną redukcję czasu cyklu obróbki części. L2 może poszczycić się podwójnym silnikiem z bezpośrednim napędem (DD) i hamulcem na osi A oraz pojedynczym silnikiem z bezpośrednim napędem i hamulcem na osi C, co gwarantuje dużą szybkość i nadzwyczajną dokładność w procesie obróbki 5-osiowej.

5-osiowe centrum obróbkowe L2 z indeksowaniem stołu obrotowego
5-osiowe centrum obróbkowe L2 z indeksacją posiada wysokowydajny 5-osiowy indeksowany stół obrotowy, elementy odpowiednio dopasowane dla potrzeb automatyzacji oraz zdolność do obróbki 5-osiowej rozmaitych materiałów i detali, z przeznaczeniem do wielkoseryjnej produkcji części w różnych branżach, m.in. w sektorze motoryzacyjnym i produkcji sprzętu medycznego. Oferuje on możliwość obróbki detali do Ø400 mm, o ciężarze 80 kg. Stół jest wyposażony w osiem portów hydraulicznych i pneumatycznych, które ułatwiają integrację elementów do automatyzacji. Centrum posiada wrzeciono HSK-A50 o prędkości 16 000 obr./min. Automatyczna zmieniarka narzędzi (ATC) może pomieścić do 15 lub (opcjonalnie) 30 narzędzi o maksymalnej średnicy 80 mm, długości 250 mm i ciężarze 8 kg.

5-osiowe centrum L2 do obróbki wirników
Stworzone specjalnie z myślą o wysokowydajnej obróbce wirników, 5-osiowe centrum obróbkowe L2 wyróżniają dwie szczególne cechy: wysokoobrotowy 5-osiowy stół do równoczesnej obróbki i wrzeciono o prędkości 25 000 obr./min. Wrzeciono typu „catridge” o prędkości 25 000 obr./min. (HSK-A50) posiada system smarowania powietrzno-olejowego, moment obrotowy do 21,5 Nm i zapewnia moc do 18,5 kW. Współczynnik przyspieszenia/zatrzymania wynosi 1 G na osi X, 0,9 G na osi Y oraz 1,4 G na osi Z.

W obydwu modelach L2 zagwarantowano możliwość prostego włączenia do układów z różnymi konfiguracjami automatycznego przemieszczania i ładowania części, m.in. z zewnętrznymi ramionami ładującymi oraz zamontowanymi na stałe lub ruchomymi automatycznymi ładowarkami. Te procesy automatyzacji mogą przyczynić się do zwiększenia produktywności, skrócenia całkowitego czasu realizacji zlecenia, zmniejszenia kosztów pracy oraz znacznie lepszego wykorzystania powierzchni.


Prezentacja firmy Makino
Makino Milling Machine Co., Ltd. jest znana jako lider technologii i czołowy usługodawca w przemyśle obrabiarkowym. Spółka jest notowana na tokijskiej giełdzie papierów wartościowych i zatrudnia około 4500 pracowników w obydwu Amerykach, Europie i Azji. Jej przychody za rok finansowy zakończony 31 marca 2016 roku sięgnęły 1,2 miliarda €. Szeroka paleta rozwiązań do wytwarzania produktów najwyższej jakości oferowanych przez firmę Makino obejmuje centra obróbkowe do precyzyjnych detali oraz do produkcji form i matryc, z szerokim spektrum zastosowania w przemyśle lotniczym i astronautycznym, motoryzacyjnym, maszynach i pojazdach budowlanych i rolniczych, komponentach przemysłowych i mikrotechnologii. Makino Europe zatrudnia 280 osób w centrach technologicznych i biurach w Niemczech, Włoszech, Francji, Hiszpanii, Słowacji, Polsce i Rosji, koncentrując się na marketingu, sprzedaży, inżynierii zastosowań i usługach.


Makino Europe GmbH
Essener Bogen 5
22419 Hamburg
Germany
Walbert Andreas
Phone : +49 7021 503-201
Fax :
A.Walbert@makino.eu


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *