Wydarzenia

Optymalne wykorzystanie przestrzeni dzięki transportowi pionowemu

By  | 

Do platformy MCP (Modular Conveyor Platform) firmy Interroll dodano nowy, dostępny już moduł podnośnika spiralnego. Został on optymalnie dostosowany do MCP i może być wykorzystywany do wydajnego i niezawodnego transportu pionowego szerokiej gamy towarów.

Elastyczność i oszczędność miejsca to duże atuty, jeśli chodzi o przepływ materiałów: w produkcji, magazynach i dystrybucji muszą być transportowane towary o różnej wielkości i masie, znajdujące się w różnych opakowaniach oraz występujące w różnych ilościach. W związku z tym ważne jest przygotowanie systemu do najbardziej zróżnicowanych wymogów w zakresie przepływu materiałów. W przypadku, gdy towary muszą być regularnie przemieszczane w górę lub w dół, niezbędny jest przenośnik działający pionowo, zapewniający maksymalną elastyczność.

Firma Interroll dodała właśnie jeden z tych modułów przenośnikowych do sprawdzonej platformy MCP.

„Dla naszych klientów – integratorów systemów i producentów – poszerzenie naszej oferty przekłada się na znacznie łatwiejsze planowanie i wdrażanie ambitnych rozwiązań w zakresie przepływu materiałów” – powiedział Florian Kley, menedżer produktów globalnych w firmie Interroll. „Dzięki nowemu modułowi Spiral Lift jesteśmy w stanie uczynić naszą ofertę kompletną, a klienci mogą teraz zbudować linię transportową, która działa również pionowo – ze wszystkimi komponentami pochodzącymi z jednego źródła.”

Łatwe planowanie i realizacja
Punkty przejścia materiału transportowanego między podnośnikiem spiralnym i innymi modułami przenośników są wstępnie koordynowane w fabryce. Ten zintegrowany system pozwala uniknąć dodatkowych faz projektowych i wyeliminować błędy w torze przepływu materiałów oraz gwarantuje wydajną i niezawodną pracę.

Nowy podnośnik spiralny Interroll może być stosowany wszędzie tam, gdzie przenośniki MCP już pracują lub planowane jest ich zastosowanie. Jednak może on również pracować autonomicznie. Nadaje się do transportu wszystkich towarów, dla których inne elementy platformy MCP zostały już zaprojektowane (tj. kartonów, pudełek lub toreb o różnych kształtach i rozmiarach). Charakterystyczną cechą Spiral Lift jest wyjątkowo mała powierzchnia, gwarantująca optymalne wykorzystanie przestrzeni, nawet w przypadku projektów modernizowanych.

Cicha i energooszczędna praca
Opracowany przez Interroll Research Center (IRC) w Hückelhoven-Baal w Niemczech, nowy przenośnik pionowy przeszedł testy przy pracy ciągłej z pełnym obciążeniem, podczas których położono nacisk na zapewnienie maksymalnej wydajności i niezawodności.

Do transportu materiału użyto segmentów ślizgowych precyzyjnie napędzanych przez łańcuch. Szczelne, montowane na gumowych wspornikach łożyska kulowe gwarantują wyjątkowo cichą i energooszczędną pracę.

Bezpieczeństwo pracy
Ponieważ sekcje ślizgowe zachodzą na siebie na łukach, nie ma luki, przez którą mniejsze przedmioty mogłyby się ześlizgnąć lub spowodować obrażenia operatora. Spód podnośnika jest całkowicie zamknięty. Oznacza to, że nie ma niebezpiecznych punktów kontaktowych i zapewniona jest zgodność z najwyższymi standardami bezpieczeństwa pracy. Oprócz konstrukcji z pasywnym zapobieganiem wypadkom, Spiral Lift zwraca również uwagę wyjątkowo niskim poziomem hałasu.

Możliwa do mostkowania wysokość między punktami transportu do wewnątrz i na zewnątrz, których położenie można wybierać w krokach co 45 stopni, wynosi maksymalnie cztery metry, jeśli używany jest napęd. W zależności od wymaganej mocy, Spiral Lift może być napędzany przez silnik przekładniowy lub bębnowy, pozwalając uzyskać szybkość transportu od 0,1 do 0,5 metra na sekundę. Spiral Lift firmy Interroll będzie początkowo dostarczany w wersji o szerokości transportowej wynoszącej 500 milimetrów i maksymalnej nośności 30 kilogramów na metr; dodatkowe rozmiary i wersje pojawią się na rynku w późniejszym okresie.


 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *