Bezpieczeństwo i ochrona środowiska

Oznakowanie dróg ewakuacyjnych CrystalWay firmy Eaton wzorem stylu i bezpieczeństwa.

By  | 

Firma Eaton wprowadziła na rynek atrakcyjną ofertę oznakowania świetlnego wyjść ewakuacyjnych, zapewniając budynkom komercyjnym sposób na oświetlenie dróg ewakuacyjnych bez negatywnego wpływu na estetykę wnętrz.

Producent rozwiązań do zarządzania energią elektryczną opracował nowoczesne oświetlenie CrystalWay, wyznaczając nowe standardy projektowe, a jednocześnie zapewniając wyjątkową wydajność i pełną zgodność z najnowszymi wymogami spełniającymi normy oświetlenia awaryjnego. Łącząc ze sobą zarówno niezależny, jak i centralny system zasilania, oświetlenie CrystalWay w elastyczny sposób dostosowuje się do obiektów o wszelkich rozmiarach od biur po lotniska.

„Przygotowanie planów i sprzętu niezbędnych do przeprowadzenia ewakuacji to jedno z najważniejszych zadań stojących przed właścicielem lub menedżerem budynku. W firmie Eaton zależy nam, aby ten proces przebiegał w najprostszy możliwy sposób, dlatego zaprojektowaliśmy nowe oświetlenie CrystalWay z myślą o jego łatwym zintegrowaniu z budynkiem. Biorąc pod uwagę względy estetyczne, ergonomiczne i techniczne, stworzyliśmy oświetlenie, które przypadnie do gustu użytkownikom, architektom, kierownikom obiektów oraz instalatorom, bez względu na wielkość budynku, za który są odpowiedzialni” – powiedział Jean-Luc Scheer, szef działu produktów oświetlenia awaryjnego w firmie Eaton.

Produkty zostały zaprojektowane z uwzględnieniem kwestii ekologicznych, aby spełnić wymogi norm środowiskowych, a poszczególne modele zostały wyposażone w bezkadmową baterię litowo-jonową. Oprócz zachowania zgodności z wymogami z zakresu ochrony środowiska produkty CrystalWay są również zgodne z miejscowymi normami, takimi jak PN-EN 60598-1, PN-EN 50172 czy PN-EN 1838.

Instalatorzy cenią sobie maksymalnie ograniczoną liczbę elementów obudowy, łatwą w obsłudze skrzynkę przyłączeniową oraz szereg możliwości w zakresie montażu. Oświetlenie CrystalWay jest rozwiązaniem mieszczącym się w jednym opakowaniu, w pełni elastycznym, umożliwiającym wybór dwóch wysokości piktogramów: 100 mm oraz 150 mm, z których oba są wyposażone w jednolite i jasne źródła LED. Urządzenia oferują oznakowanie jednostronne i obustronne oraz akcesoria pozwalające na podwieszenie do sufitu lub zamocowanie na ścianie, co pozwala na wiele możliwości montażu.

Aby zapewnić optymalną wydajność zarówno w oświetlonych, jak i ciemnych pomieszczeniach, poszczególne modele zostały wyposażone w konfigurowalne poziomy natężenia oświetlenia w zakresie od 50 do 500 cd/m2.

Obniżone koszty eksploatacji i konserwacji przekładają się na dodatkowe oszczędności dla właścicieli i zarządców budynku. Oświetlenie CrystalWay posiada technologię LED, podzespoły o długiej trwałości i jest zgodne z technologiami automatycznej kontroli, takimi jak oferowane przez firmę Eaton systemy CGLine+ i CG-S. Długi okres żywotności opraw wynoszący ok. 100 000 godzin, czyni te oprawy praktycznie bezobsługowymi przez cały okres ich eksploatacji.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.eaton.pl. Aktualności dostępne są na kanale (@Eaton_EMEA) komunikatora Twitter oraz na stronie firmy (Eaton EMEA) w serwisie LinkedIn.


Informacje o firmie Eaton
Sektor elektryczny Eaton jest globalnym liderem w dziedzinie dystrybucji zasilania i zabezpieczenia obwodów; zabezpieczenia zasilania zapasowego; regulacji i automatyki; oświetlenia i bezpieczeństwa; rozwiązań strukturalnych i sprzętu instalacyjnego; rozwiązań do pracy w surowych i niebezpiecznych warunkach; a także usług inżynieryjnych. Dzięki swojemu zestawowi globalnych rozwiązań Eaton jest w stanie sprostać najbardziej krytycznym wyzwaniom w zarządzaniu zasilaniem elektrycznym dnia dzisiejszego.

Eaton to przedsiębiorstwo zarządzające zasilaniem, którego sprzedaż w 2015 r. wyniosła 20,9 mld USD. Eaton oferuje energooszczędne rozwiązania wspomagające efektywne zarządzanie wykorzystaniem energii elektrycznej, hydraulicznej i mechanicznej w sposób bardziej skuteczny, bezpieczny i zrównoważony. Eaton zatrudnia ponad 96 000 pracowników i oferuje swoje produkty w ponad 175 krajach. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.eaton.eu

Kontakt dla czytelników:
Eaton Electric Sp. z o.o.
Biuro Warszawa
ul. Krakowiaków 34
02-255 Warszawa
Poland
Tel: +48 22 320 5050
Email: pl-warszawa@eaton.com

Kontakt dla prasy:
Kate Siwek
Technical Publicity
Tel: +44 (0)1582 390980
Email: ksiwek@technical-group.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *