Napędy i sterowanie

Parker Hannifin świętuje 100. rocznicę istnienia

By  | 

Po stu latach wzrostu i innowacji, duch przedsiębiorczości założyciela firmy, Arta Parkera, nadal wyznacza rytm działania globalnego lidera technologii.

W dniu 13 marca 2017 r. minęło 100 lat od założenia firmy Parker Hannifin Corporation (NYSE: PH), globalnego lidera w dziedzinie technologii napędu i sterowania. Z tej okazji uruchomiono specjalną jubileuszową stronę www.parker.com/centennial.

Rocznica to okazja do upamiętnienia historii firmy i dokonań jej twórców, a także oddania hołdu ludziom, kulturze i wartościom, które ukształtowały firmę Parker – taką, jaką znamy ją dzisiaj – powiedział Tom Williams, Prezes i CEO firmy. – Zasługę za sukces należy przypisać przede wszystkim wybitnym członkom naszego zespołu. Oni też będą siłą napędową wzrostu firmy w przyszłości – w całym nadchodzącym stuleciu.

Firma Parker Appliance Company, producent pneumatycznych systemów hamulcowych i szczelnych złączek, została założona przez inżyniera-wizjonera Arthura L. Parkera. Przez pierwsze lata rozwijał on firmę wraz z ze wspólnikiem, Carlem Klammem, na skromnym poddaszu w Cleveland, Ohio.

Pierwszy opublikowany patent dotyczył urządzenia hydraulicznego do regulacji prędkości generatorów elektrycznych. W ciągu minionego stulecia firma uzyskała ponad 8000 patentów, uczestnicząc w wyznaczaniu tempa innowacji technologicznych na wielu różnorodnych rynkach w licznych gałęziach przemysłu i lotnictwa, takich jak: biotechnologia i dziedziny pokrewne, wydobycie i przetwarzanie ropy naftowej i gazu ziemnego, motoryzacja i budowa maszyn, czy rolnictwo.

Duch przedsiębiorczości, jaki Art Parker tchnął w tworzoną przez siebie firmę, znajduje oczywistą kontynuację w jej współczesności. Ponad 55 000 członków naszego zespołu nie ustaje w poszukiwaniu nowych sposobów na podniesienie wydajności i zyskowności firm naszych klientów oraz w przesuwaniu granic technologii napędu i sterowania. Parker kontynuuje spuściznę filozofii, którą Art Parker sformułował w swoim przemówieniu do pracowników w 1930 roku: „Nasz sukces opiera się na uczciwości, ciężkiej pracy, koordynacji działań i wysokiej jakości produktów”.

W ciągu ostatnich 100 lat, rozwiązania Parker umożliwiły dokonanie całego szeregu skoków technologicznych i przyczyniły się do postępu w dziedzinie wytwarzania, technice wojskowej wykorzystywanej w obu wojnach światowych, a także w eksploracji kosmosu. Wprowadzone przez nas innowacje wchodzą w skład niemal każdego wymyślonego przez człowieka urządzenia wykorzystującego ruch.

Obecnie Parker koncentruje się na pogłębianiu wiedzy i doświadczenia w ramach dziewięciu zasadniczych platform technologicznych, obsługujących setki tysięcy klientów na całym świecie. Oferowane przez nas platformy technologiczne, do których należą: hydraulika siłowa, pneumatyka, elektromechanika, kontrolowany przepływ płynów i gazów, sterowanie procesami przemysłowymi, regulacja parametrów klimatycznych, uszczelnianie i ekranowanie, filtracja oraz rozwiązania dla przemysłu lotniczego sprawiają, że nasze komponenty i systemy można spotkać na każdym kroku, choć często są one niewidoczne, ukryte we wnętrzu maszyny.

Globalna sieć Parker obejmuje ponad 300 zakładów w przeszło 50 krajach, a także ponad 13 000 niezależnych partnerów dystrybucyjnych i przeszło 3 000 placówek detalicznych ParkerStore.

Większość z nas styka się z produktami Parker w każdym aspekcie życia: czy to prowadząc samochód, lecąc samolotem, rozmawiając przez telefon komórkowy, czy wręcz po prostu nalewając sobie szklankę wody – powiedział Lee Banks, Prezes i COO firmy. – Stale tworzymy wartość dodaną dla naszych klientów, wspierając ich w projektowaniu nowych systemów, w których znajduje zastosowanie szeroki asortyment naszych produktów i które są ze sobą połączone z wykorzystaniem najnowszych technologii. Ponadto oferujemy usługi, które zwiększają wydajność tychże systemów, a także zapewniamy bezproblemową dostępność produktów za pośrednictwem globalnych kanałów dystrybucji i e-handlu. Przez wiele lat Parker będzie z pewnością nadal odgrywać istotną rolę w zmieniającym się świecie – podobnie, jak miało to miejsce w minionym stuleciu.

Spoglądając w przyszłość, Parker pragnie – w oparciu o gromadzoną od stu lat wiedzę techniczną – przyczyniać się do wywierania pozytywnego wpływu na świat. Spośród wielu zastosowań z dziedziny technologii napędu i sterowania, na uwagę zasługuje tu zwłaszcza postęp, jaki dokonuje się w dziedzinie sensorów przemysłowych i Internetu Rzeczy (IoT), nowe zastosowania w medycynie i prace związane z konstrukcją egzoszkieletów, energooszczędność zapewniana dzięki opracowywaniu rozwiązań służących do przechowywania energii w bateriach podłączonych do sieci energetycznej i wykorzystaniu energii odnawialnej, a także dostarczanie czystej wody pitnej przy użyciu zaawansowanych technologii filtracji.

Przez cały rok jubileuszowy, w ramach obchodów stulecia firmy przewidziano szereg wydarzeń ku czci pracowników, klientów, udziałowców i społeczności związanych z firmą Parker.

 

ParkerCentennial Top Banner


O firmie Parker Hannifin
Parker Hannifin – firma specjalizująca się w dziedzinie technologii napędów i sterowań – obecna w rankingu 250 globalnych liderów magazynu „Fortune”. Od 100 lat firma współtworzy sukces swoich klientów na zróżnicowanych rynkach w licznych gałęziach przemysłu i lotnictwa. Dowiedz się więcej na stronie www.parker.com lub śledź nas na Facebooku i Twitterze (@parkerhannifin).

Parker Hannifin w Polsce
Już od ćwierć wieku firma Parker Hannifin działa w Polsce. Wspólnie z naszymi klientami i kooperantami tworzymy innowacyjne rozwiązania dla polskiego przemysłu podnoszące wydajność i rentowność w przedsiębiorstwach.
Obecnie, Parker Hannifin Sales Poland – spółka handlowa – oprócz centrali w Warszawie posiada oddziały w Gdyni, Katowicach, Poznaniu oraz Wrocławiu, a także biura przedstawicielskie w Kijowie na Ukrainie i Mińsku na Białorusi. Działalność produkcyjna, prowadzona jest w ramach spółki Parker Hannifin Manufacturing Poland w zakładach we Wrocławiu i Siechnicach pod Wrocławiem oraz w Gryfinie koło Szczecina. We Wrocławiu funkcjonuje też ESSC – Centrum Finansowych Usług Wspólnych.


Parker Hannifin Sales Poland Sp. z o.o.
ul. Równoległa 8, 02-235 Warszawa
tel. 22 573 24 00
e-mail: warszwa@parker.com
www.parker.com


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *