Diagnostyka

Piasty Agro firmy NSK montowane w bronach talerzowych Galucho.

By  | 

Galucho, największy producent maszyn rolniczych w Portugalii i Hiszpanii, rozpoczął montaż piast Agro (Agri Disc Hubs) firmy NSK w wytwarzanych przez siebie bronach talerzowych. Uruchomienie produkcji nastąpiło po dwóch latach współpracy firm i testowaniu produktów na 700 ha ziemi uprawnej w pobliżu Sewilli – działań zakończonych sukcesem, co oznacza, że firma NSK uzyskała pełną aprobatę w zakresie montażu piast Agro w bronach talerzowych produkowanych przez Galucho.

– Firma NSK uzyskała aprobatę w zakresie montażu piast Agro w bronach talerzowych stosowanych w maszynach rolniczych Galucho.

Najnowsza technologia bron talerzowych wymaga stosowania niezawodnych łożysk i piast w celu zwiększenia wydajności, obniżenia kosztów i ochrony środowiska. Ze względu na ciężkie warunki pracy, którym muszą sprostać maszyny stosowane w gospodarstwach i farmach rolniczych, pracujące na wszystkich rodzajach gleby (twardej, suchej i ściernej) i stale wystawione na działanie pyłu, wilgoci, wibracji oraz uderzeń, stosowane w nich standardowe łożyska mają bardzo ograniczone możliwości osiągnięcia długiego okresu eksploatacji. Niemniej jednak piasty Agro zostały zaprojektowane specjalnie pod kątem zastosowań rolniczych.

Piasty Agro to wyjątkowo solidne zespoły łożysk dla bron talerzowych, które spełniają wymagania aplikacji rolniczych w zakresie większej produktywności, zmniejszonych kosztów i ochrony środowiska. Zespoły piast Agro składają się z dwurzędowych skośnych łożysk kulkowych, które są w stanie przenosić bardzo wysokie obciążenia osiowe i promieniowe. Wszelkie nagłe uderzenia spowodowane przez kamienie w glebie generują wysokie obciążenia osiowe ze względu na kąt, pod jakim sprzęt uprawowy jest umieszczony w stosunku do kierunku ruchu. Co więcej, materiał ścierny (taki jak pył) oraz korozja spowodowana obecnością wody i nawozów są znanymi przyczynami problemów w przypadku stosowania łożysk standardowych.

8883-NGVR 2

– Piasty Agro firmy NSK to solidne zespoły łożysk dla bron talerzowych, które spełniają wymagania zastosowań rolniczych w zakresie większej produktywności, zmniejszonych kosztów i ochrony środowiska

W przeciwieństwie do standardowych rozwiązań, piasty Agro oferują wyjątkowo długi okres eksploatacji, bez konieczności konserwacji, nawet gdy są wystawione na działanie silnych obciążeń mechanicznych spotykanych w aplikacjach rolniczych. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu optymalnych rozwiązań, takich jak bardzo efektywny system uszczelnień kasetowych, który zabezpiecza łożyska przed wnikaniem do wnętrza pyłu ściernego i wilgoci, nawet jeśli maszyny mają kontakt z takimi substancjami, jak obornik lub są czyszczone strumieniami wody pod wysokim ciśnieniem. Należy podkreślić, że z tego typu zespołów łożysk smar nie może wyciekać lub rozlać się na glebę. Istotny jest również fakt, że piasty Agro nie wymagają uzupełniania środka smarnego. Wszystko to wpływa na ochronę środowiska naturalnego.

Piasty Agro produkowane przez NSK można łatwo zamontować do dowolnej brony talerzowej, wykorzystując połączenie kołnierzowe.

8883-Agri Hub

– Piasty Agro wykorzystują dwurzędowe skośne łożyska kulkowe, które wytrzymują bardzo wysokie obciążenia osiowe i promieniowe


O firmie NSK
Założona 100 lat temu firma NSK (Nippon Seiko Kabushiki Kaisha) to notowana na japońskiej giełdzie spółka, która z regionalnego dostawcy łożysk kulkowych rozwinęła się do specjalistycznego producenta łożysk tocznych i dostawcy komponentów dla przemysłu samochodowego o silnej, globalnej pozycji rynkowej. Obecnie NSK zatrudnia ponad 31 500 pracowników w 30 krajach. Według stanu na marzec 2016 r. firma osiągnęła przychody w wysokości 975 mld jenów. Wynik ten osiągnięto poprzez nieustannie wzrastające inwestycje w zakresie badań i rozwoju, co pozwala firmie stale poprawiać jakość swoich produktów i usług. Działania te wspierają ważny cel NSK, jakim jest utrzymanie pozycji Nr 1 w „Total Quality”. Oprócz kompletnego asortymentu łożysk tocznych, NSK opracowuje i produkuje komponenty precyzyjne i produkty mechatroniczne, jak również systemy i podzespoły dla przemysłu samochodowego, obejmujące łożyska piast kół i układy kierownicze ze wspomaganiem elektrycznym.

W 1963 r. otwarto w Düsseldorfie (Niemcy) pierwszy w Europie oddział NSK, a w 1976 r. pierwszy europejski zakład produkcyjny w Peterlee (Anglia). Obecnie NSK Europe wspiera paneuropejską sprzedaż dzięki zakładom produkcyjnym w Anglii, Polsce i Niemczech, centrom logistycznym w Holandii, Niemczech i Anglii oraz centrom technologicznym w Niemczech, Anglii i Polsce. W roku 1990 NSK nabyła UPI Group, do której należał znany europejski producent łożysk RHP mający fabrykę w Newark ( Wielka Brytania). Ponadto NSK stworzyła kompleksową sieć autoryzowanych dystrybutorów. NSK Europe jest podzielona na działy biznesowe w oparciu o specjalizacje: EIBU, obejmujący technologie przemysłowych łożysk tocznych oraz technologie liniowe i precyzyjne oraz EABU i ESBU, obejmujące moduły łożyskowe i układy kierownicze ze wspomaganiem dla przemysłu samochodowego. Oddziały NSK Europe zatrudniają 3500 pracowników, osiągając obroty przekraczające 1 miliard euro (stan na marzec 2016 r.).
Więcej informacji – zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: www.nskeurope.pl


NSK Polska Sp. z o.o.
ul. Karczowkowska 41
25-711 Kielce
Poland
NAWROCKA Agnieszka
Phone : +48 22 6451525
Fax : +48 22 6451529
info-pl@nsk.com


NSK Deutschland GmbH
Harkortstrasse 15
40880 Ratingen
Germany
PILATH Marie-Dominique
Phone : +49 2102 4810
Fax : +49 2102 4812290
pilath-m@nsk.com


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *