Nowości produktowe

Pirometry wysokiej rozdzielczości z wytrzymałą, zdalną głowicą pomiarową

By  | 

Fluke Process Instruments rozszerza serię pirometrów Endurance o modele ze zdalną głowicą pomiarową odporną na temperatury otoczenia do 315°C.

324.jpg_ico300Konstrukcja tego typu nadaje się idealnie do aplikacji o ograniczonej przestrzeni montażowej, wymagających montażu pirometru w pobliżu źródeł gorąca oraz pracujących w trudnych warunkach. Głowica pomiarowa zwiększa dodatkowo ochronę przed interferencjami elektromagnetycznymi. Jest łączona z modułem elektronicznym zamkniętym w obudowie o stopniu ochrony IP65 za pomocą kabla optycznego o maksymalnej długości 22 m. Różne dostępne modele średnio- i wysokotemperaturowe pokrywają zakres temperatur od 250°C do 3200°C. Dostępne są wersje monochromatyczne i dwubarwowe o długości fali 1 μm lub 1,6 μm.

Rys.: Opcja zdalnej głowicy pomiarowej jest dostępna dla różnych modeli pirometrów monochromatycznych i dwubarwowych mierzących temperaturę do 3200°C

Rys.: Opcja zdalnej głowicy pomiarowej jest dostępna dla różnych modeli pirometrów monochromatycznych i dwubarwowych mierzących temperaturę do 3200°C

Pirometry dwubarwowe umożliwiają prowadzenie dokładnych pomiarów temperatury obiektów częściowo zasłoniętych, znajdujących się w zanieczyszczonym lub zaparowanym powietrzu oraz obiektów małych lub przemieszczających się, na których nie można dobrze skoncentrować plamki pomiarowej, takich jak druty, pręty oraz strumienie rozgrzanego metalu i szkła. Główne obszary zastosowań obejmują produkcję metali i szkła oraz spawanie laserowe. Pirometry Endurance, oferujące rozdzielczość pomiarową równą 0,1°C, odpowiadają również wymogom przemysłu półprzewodnikowego. Dostępne są z różnymi wariantami soczewek dostosowanymi do różnych odległości montażu oraz z dwiema opcjami zasilania, Power over Ethernet (PoE) i z zasilacza 24 VDC. Do komunikacji przewidziano izolowane analogowe linie I/O oraz interfejsy LAN/Ethernet, Profinet i RS-485. Producent dostarcza oprogramowanie dla komputerów PC ułatwiające konfigurację, montaż i monitorowanie pracy pirometrów. Wbudowany web serwer pozwala archiwizować dane historyczne do zdalnego podglądu, analizy i rozwiązywania problemów. Wszystkie pirometry serii Endurance są objęte najdłuższą wśród tego typu przyrządów, 4-letnią gwarancją.


O firmie Fluke Process Instruments
Fluke Process Instruments zajmuje się projektowaniem, produkcją i sprzedażą kompletnej linii przyrządów do pomiaru i profilowania temperatury w podczerwieni dla aplikacji przemysłowych, utrzymania systemów i kontroli jakości. Nasze produkty, sprzedawane na rynku globalnym pod markami Raytek, Ircon i Datapaq odzwierciedlają ponad 125-letnie doświadczenie w zakresie produkcji najlepszych na świecie narzędzi i przyrządów do pomiaru temperatury.
Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.flukeprocessinstruments.com.

O firmie Fluke
Korporacja Fluke, założona w 1948 roku jest światowym liderem w produkcji kompaktowych, profesjonalnych elektronicznych przyrządów pomiarowych. Odbiorcami aparatury Fluke są technicy, inżynierowie i metrologowie zajmujący się instalacją, rozwiązywaniem problemów i zarządzaniem aparaturą przemysłową, elektryczną i elektroniczną oraz wykonującymi kalibrację urządzeń.

Raytek, Ircon, Datapaq i Fluke to znaki handlowe zarejestrowane przez Fluke Corporation. Nazwy rzeczywistych firm i produktów wymienione w niniejszym dokumencie mogą być znakami towarowymi ich właścicieli.


Fluke Process Instruments
Datapaq Ltd.

Blankenburger Str. 135
13127 Berlin
Germany
Wilke Stephan
Phone : +49 30 478 008 – 412
Fax : +49 30 471 0251
stephan.wilke@fluke.com


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *