O Magazynie

Plastpol 2017 jeszcze bardziej międzynarodowy

By  | 

Cała branża przetwórstwa tworzyw sztucznych znów w Kielcach!

Ponad 800 firm z 36 krajów świata, ekspozycja we wszystkich 7 halach Targów Kielce, kilkaset pracujących maszyn, robotów, linii produkcyjnych – oto PLASTPOL 2017. Od lat kielecka wystawa cieszy się rosnącym zainteresowaniem zwiedzających – w roku ubiegłym odwiedziło ją ponad 18.500 specjalistów.

Podczas 21. Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy, oprócz znanych polskich firm z branży udział biorą reprezentanci, między innymi: Niemiec, Austrii, Włoch, Francji, Holandii, Belgii, Czech, Danii, Grecji, Hiszpanii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Litwy, Izraela, Portugalii, Szwecji, Turcji, Rosji, USA, Słowacji, Węgier i wielu innych państw świata, nawet tak odległych jak Japonia, Chiny, Malezji. Najliczniej reprezentowane są firm z Niemiec i Włoch, sporą grupę stanowią również firmy tureckie, chińskie.

Większe szanse na kooperację i kontakty biznesowe

– Dzięki tak dużej i kompleksowej prezentacji branży PLASTPOL bez wątpienia są największym wydarzeniem branży przetwórstwa tworzyw sztucznych w Polsce i jedną z najważniejszych wystaw Europy. Warto też dodać, że to najbardziej międzynarodowa wystawa wśród wszystkich odbywających się w kraju – ponad 50 procent naszych wystawców przyjeżdża do Kielc z zagranicy – mówi Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce. – Cieszymy się, że dzięki temu również polskie firmy przetwórstwa tworzyw sztucznych mają większe szanse na kooperację, rozwój, bezpośrednie kontakty biznesowe.

– Coraz bardziej międzynarodowy charakter wystawy ugruntowuje wysoką pozycję PLASTPOLU w światowej branży. Gościmy liderów wszystkich sektorów przemysłu polimerowego, kompleksowy przekrój tej gałęzi gospodarki – od światowych producentów maszyn i linii produkcyjnych, poprzez komponenty do produkcji, aż po innowacyjne technologie recyklingu tworzyw sztucznych – dodaje Kamil Perz, dyrektor projektu PLASTPOL – Coraz więcej firm podczas targów PLASTPOL promuje technologie recyklingu tworzyw, które również cieszą się wielkim zainteresowaniem zwiedzających.

Zgodnie z ideą „Przemysł 4.0”
Najnowsze maszyny, wiele premier na stoiskach firm, unikatowe urządzenia, roboty branży przetwórstwa tworzyw sztucznych – to i wiele innych prezentują od 23 do 26 maja w Targach Kielce zarówno światowi potentaci, jak i debiutujący na polskich targach – takich firm też nie brakuje. Engel, Dopak, Muehsam, Wittmann Battenfeld, Wadim Plast i wielu innych liderów rynku prezentują nie tylko maszyny, ale całe linie produkcyjne, zgodne z ideą „Przemysł 4.0”. Czyli w pełni zinformatyzowane, monitorowane na każdym etapie produkcji, oparte na współdziałających ze sobą robotach. Wszechobecna automatyzacja i cyfryzacja produkcji przemysłowej to trend, jaki dominować będzie na targach PLASTPOL 2017. Rozwój segmentu maszynowego branży przetwórstwa tworzyw sztucznych zmierza do smart produkcji – sytuacji, w której maszyny „komunikują się” ze sobą, organizując optymalną produkcję i dbając o najwyższą jakość produktów. Trend ten wyraźnie widać będzie podczas wystawy.

Branża w liczbach
Cztery targowe dni to również pakiet najnowszej wiedzy o branży, między innymi o kierunkach rozwoju w kontekście pojawiających się technologii i gospodarki o obiegu zamkniętym. Dane branży w Polsce i w Europie za rok 2016 przedstawi PlasticsEurope.

Jak zwykle w czasie targów PLASTPOL sporo w programie propozycji o charakterze naukowych i technicznym. Już po raz drugi, 22 maja, w przededniu targów PLASTPOL, w Kielcach odbyła się X Konferencja Branży Tworzyw Sztucznych, zorganizowana przez Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych oraz PlasticsEurope Polska. Pierwszy dzień targów to rozstrzygnięcie konkursu wiedzy o rynku tworzyw sztucznych – Omniplast. Drugiego dnia targów tradycyjnie już, najlepsze produkty targów zostaną nagrodzone Medalami Targów Kielce podczas gali Platinum Plast. W programie 24 i 25 maja jest również bezpłatne seminarium techniczne Plastech Info, którego tegorocznym hasłem przewodnim jest: „Organizacja i zarządzanie procesem produkcji w sektorze przetwórstwa tworzyw sztucznych”. W programie targów znalazły się liczne prezentacje na stoiskach, spotkania, pokazy.


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *