O Magazynie

Platforma DesignSpark Marketplace od RS Components

By  | 

Nowa platforma DesignSpark dla społeczności inżynierów i projektantów umożliwia małym firmom i producentom sprzedaż produktów i weryfikację opinii rynkowej

Firma RS Components (RS), marka handlowa Electrocomponents plc (LSE:ECM), światowy dystrybutor dla inżynierów, przedstawia dzisiaj wersję beta nowej platformy — DesignSpark Marketplace — która umożliwia producentom, firmom typu start-up i małym firmom promocję i sprzedaż własnych wynalazków i produktów w szerokim gronie innych producentów inżynierów i projektantów, liczącym 650 000 członków społeczności RS DesignSpark.

Potencjalni sprzedawcy mogą wystawić dowolny produkt związany z elektroniką lub drukiem 3D, o ile są jego twórcami. Obejmuje to wszystko — od płytek rozszerzeń poprzez komputery jednopłytkowe, takie jak Raspberry Pi lub Arduino, do interesujących, autonomicznych projektów, obiektów wydrukowanych w 3D i urządzeń elektroniki przenośnej.

Każdy może zarejestrować się bezpłatnie na platformie, aby sprzedawać własne wytwory lub kupować produkty innych sprzedawców. DesignSpark Marketplace umożliwia także nabywanie unikatowych przedmiotów, które są nowo opracowane i jeszcze nie zostały udostępnione szerszemu gronu odbiorców. Co ważne, za sprzedaż produktów na platformie DesignSpark nie będą pobierane opłaty ani prowizje, choć platformy do obsługi płatności, takie jak PayPal lub Stripe, będą pobierać prowizję od sprzedawcy.

DesignSpark Marketplace to najnowszy projekt DesignSpark. Uruchomiona po raz pierwszy w 2010 r. platforma DesignSpark oferuje bezpłatne narzędzia do projektowania płytek drukowanych, układów mechanicznych i elektrycznych, a także biblioteki, zasoby informacji oraz możliwość udostępniania projektów i innej przydatnej wiedzy. Kolejną zaletą DesignSpark jest to, że sprzedający mogą nie tylko wystawiać własne produkty w DesignSpark Marketplace, ale także przesyłać artykuły na ich temat do publikacji w DesignSpark.com, co zapewnia szersze dotarcie do klientów poprzez kanały marketingowe i media społecznościowe DesignSpark.

„Jednym z największych wyzwań dla działających obecnie producentów, inżynierów i innych przedsiębiorców jest prezentacja nowych produktów i projektów potencjalnym nabywcom oraz możliwość sprawdzenia rynku przed przekazaniem projektu do produkcji masowej” — mówi Mike Bray, dyrektor DesignSpark w RS — „DesignSpark Marketplace to innowacyjne rozwiązanie, które umożliwia producentom i wielu innym podmiotom prezentację produktów i promowanie ich wśród bardzo szerokiej grupy odbiorców. Ponadto DesignSpark Marketplace zapewnia realizację kompleksowego procesu od koncepcji do wprowadzenia produktu na rynek, dzięki czemu inżynierowie mogą teraz projektować, promować i sprzedawać swoje produkty za pośrednictwem jednej platformy DesignSpark”.

Więcej informacji o platformie DesignSpark Marketplace tutaj: https://www.designsparkmarketplace.com/


Informacje o RS Components

RS Components i Allied Electronics to marki handlowe spółki Electrocomponents plc, globalnego wielokanałowego dystrybutora produktów dedykowanych inżynierom. Oferujemy ponad 500 tysięcy produktów przemysłowych i elektronicznych, pochodzących od ponad 2500 wiodących dostawców oraz świadczymy szeroką gamę usług na najwyższym poziomie ponad milionowi klientów. Działając w 32 krajach, dostarczamy produkty różnymi kanałami i wysyłamy ponad 50 tysięcy paczek dziennie.

Spółka Electrocomponents jest notowana na londyńskiej giełdzie Papierów Wartościowych i w roku finansowym zakończonym piątek, 31 marca 2018 roku osiągnęła przychody rzędu 1,71 mld funtów brytyjskich.

Więcej informacji na stronie: pl.rs-online.com


 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *