Automatyka i mechanika

Platforma EPLAN w nowej wersji 2.8

By  | 

Większe korzyści dla użytkowników systemów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji Makra do systemów automatyki budynków

Podstawowe dane dla projektu są jak olej w silniku. Dzięki nim proces przebiega płynniej. Użytkownicy oszczędzają mnóstwo czasu, gdy mogą korzystać z gotowych makr i nie muszą tworzyć ich od podstaw. Począwszy od wersji 2.8, firma EPLAN oferuje zbiorczą kolekcję makr z dziedziny automatyzacji budynków. Te bezpłatne dane zwiększają korzyści dla użytkownika i uzupełniają kompleksowy zbiór danych urządzeń w EPLAN Data Portal. Ich pierwsza prezentacja odbyła się na targach Light & Building we Frankfurcie. Makro klimatyzacji zewnętrznej: Makro zewnętrznego układu klimatyzacji obejmuje na przykład skruber, grzałkę i prosty układ regulacji temperatury/wilgotności.

 

11662_Macro Air conditioning

 

Platforma EPLAN w nowej wersji 2.8, mająca ukazać się we wrześniu 2018 roku zaoferuje nowe funkcjonalności użytkownikom systemów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji. Po raz pierwszy EPLAN dostarczy makroprojekt z rysunkami systemów do automatyzacji budynków, znacznie upraszczający ich projektowanie. Makra to kompletne schematy i diagramy rurociągów i oprzyrządowania (P & I). Mogą być wykorzystane w wielu różnych zastosowaniach.

Obsługa obecnych norm 

Te tak zwane makra okien są dostarczane bezpłatnie w formacie EPLAN – firma wkrótce utworzy stronę internetową ze szczegółowymi informacjami. Makra stron, zawierające między innymi pętle logiczne PCT, obejmują obie aktualne normy DIN EN ISO 16484-3 i VDI 3813/3814. Dzięki tym dodatkowym danym głównym, użytkownicy z sektora automatyki budynków będą mogli pracować znacznie szybciej. Szacuje się, że czas tworzenia schematów skróci się od 50 do 70 procent. W fazie planowania wstępnego, użytkownicy mogą rozpocząć prace techniczne na Platformie EPLAN już na wczesnym etapie procesu. Opracowywane są tu koncepcje techniczne systemu oraz szacowane są początkowe liczby i struktury ilościowe. Celem jest ustalenie najkorzystniejszego technicznie rozwiązania oraz zdefiniowanie specyfikacji dla późniejszego planowania szczegółowego. Tworzenie schematów i dalsze uszczegółowienie systemu mogą pojawić się później w oparciu o planowanie wstępne.

Systematyczne poszerzanie oferty

Dzięki makrom dla Platformy EPLAN w wersji 2.8, mającej zostać wydanej we wrześniu, firma EPLAN robi pierwszy krok w kierunku zwiększenia ilości danych podstawowych dla sektora automatyzacji budynków.

 

11662_Macro Outdoor air conditioning

 

Makro klimatyzacji: Kolejny przykład makra – to z regulacją wstępną temperatury zależną od temperatury zewnętrznej.


Eplan Software & Service

EPLAN Software & Service jest jednym z wiodących na świecie dostawców usług w zakresie rozwoju systemów CAx oraz konfiguracji i rozwiązań z zakresu mechatroniki, oferujący również klientom doradztwo w zakresie optymalizacji ich procesów inżynieryjnych. Dostarcza zarówno standaryzowane, jak i dostosowane do potrzeb klienta interfejsy do systemów ERP i PLM/PDM zapewniające spójność danych na etapie projektowania, przetwarzania zamówień i produkcji. Czynnikami zapewniającymi firmie sukces w zakresie inżynierii są spójna orientacja na potrzeby klienta, globalny system wsparcia technicznego oraz innowacyjność i doświadczenie w projektowaniu interfejsów. Jako dostawca globalny, EPLAN wspiera około 45.000 klientów z ponad 120.000 instalacji, oferując wysokiej jakości produkty pozwalające na maksymalne zwiększenie wydajności.

Firma EPLAN została założona w 1984 roku i wchodzi w skład grupy Friedhelm Loh. Friedhelm Loh Group prowadzi działalność w 18 zakładach produkcyjnych i 78 oddziałach międzynarodowych. Cała grupa zatrudnia ponad 11,500 osób i osiągnęła w 2015 roku przychody wynoszące około 2,2 miliarda euro. Po raz ósmy z rzędu została w 2016 roku uhonorowana tytułem “Top German Employer”. Dodatkowo, Friedhelm Loh Group uzyskał tytuł “Top vocational trainer” w badaniach prowadzonych przez Deutschland Test i Focus Money.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.eplan.de i www.friedhelm-loh-group.com.

www.eplan.pl


AB-MICRO Sp. z o.o.
ul. Grabowa 2
40-172 Katowice
Hangiel-Kozieł Dagmara
Phone : +48-32 721 60 03
Fax : +48-32 721 60 01
dagmara.hangiel@abmicro.pl

EPLAN Software & Service GmbH & Co. KG
An der alten Ziegelei 2
D-40789 Monheim
Tel.: +49 (0)2173 3964-0
Fax: +49 (0)2173 3964-25
info@eplan.de
www.eplan.de
Birgit Hagelschuer
Phone : +49 2173 3964-180
Hagelschuer.B@eplan.de


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *