IT

Platforma EPLAN w wersji 2.7

By  | 

Od września dostępna jest nowa Platforma EPLAN w wersji 2.7. Spójny system digitalizacji i interdyscyplinarne podejście do procesów inżynieryjnych pozwalają na ciągłe rozszerzanie danych w całym łańcuchu wartości. Obsługa 19 języków, liczne aktualizacje oraz dwukierunkowa komunikacja z systemami automatyki – włączając w to TIA Portal firmy Siemens i Melsoft IQ firmy Mitsubishi – gwarantują większą efektywność procesów inżynieryjnych.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Rozwiązania Platformy EPLAN dla inżynierii elektrycznej, pneumatyki i hydrauliki, projektowania szaf sterujących i technologii procesowej korzystają z jednolitej bazy danych, a informacje projektowe mogą być transferowane w całym procesie, od inżynierii projektowej po produkcję, a nawet konserwację systemu. Tak zwany wzorzec „single source of truth” stanowi punkt centralny każdej aplikacji. EPLAN zaprojektował swój system jako podstawę do spójnej digitalizacji w inżynierii automatyki. Oprogramowanie jest dostępne w 19 językach. Najnowsze rozszerzenia obejmują turecką wersję językową i rumuński interfejs użytkownika.

Tworzenie i ponowne wykorzystywanie szablonów
Wprowadzono wiele ulepszeń w poszczególnych obszarach tematycznych platformy. Korzystając z rozszerzonych możliwości definicji szablonów schematów w inżynierii elektrycznej i inżynierii płynów, użytkownicy mogą łatwiej standaryzować swoje projekty i ponownie wykorzystać dane 1:1. Na przykład, skrzynki makra (macro box) mogą być teraz rysowane jako wielolinie i pozwalają użytkownikom tworzyć własne definicje szablonów schematów, przyspieszając standaryzację. Te typy szablonów mogą również ułatwić rozpoczęcie pracy w EPLAN Cogineer – nowym narzędziu inżynierskim do zautomatyzowanego tworzenia schematów, za jednym kliknięciem przyciskiem myszki. Użytkownicy mogą oczekiwać nieoficjalnej premiery nadchodzącej wersji dla chmury obliczeniowej, która zostanie po raz pierwszy zaprezentowana w trakcie listopadowych targów SPS IPC Drives w Norymberdze w Niemczech.

W zakresie inżynierii procesowej, wprowadzono m.in. nowy moduł projektowania rurociągów EPLAN Preplanning. Użytkownicy mogą tu korzystać z bardziej szczegółowej dokumentacji, obejmującej informacje o rurach na jeszcze wcześniejszych etapach procesu. Prostsza dla użytkowników jest również obsługa wiązek przewodów. Rurki termokurczliwe pozwalają teraz łatwiej przyporządkowywać wtyczki w środowiskach projektowych 2D i 3D, a opcje wizualizacji podłączonego sprzętu zostały poprawione. Czyni to dokumentację produkcyjną jeszcze bardziej szczegółową, przyspieszając proces produkcji wiązek przewodów. Nowe opcje projektowania, takie jak konfiguracje właściwości w widokach modelu, rozszerzone interfejsy produkcyjne w EPLAN Pro Panel i zaktualizowany EPLAN Smart Wiring z nową technologią Client-Server, która poprzez instalację na lokalnym urządzeniu lub na serwerze, udostępnia dane projektu centralnie oraz umożliwia wielu użytkownikom jednoczesną pracę nad jednym projektem, dopełniają listę wprowadzonych innowacji.

Wymiana danych w inżynierii elektrycznej i automatyce
Interdyscyplinarna wymiana danych to obszar kluczowy dla nowego interfejsu pomiędzy Platformą EPLAN i środowiskiem projektowym TIA Portal firmy Siemens: stworzonego z myślą o coraz popularniejszym formacie AutomationML do środowisk Industry 4.0. Ta metoda dwukierunkowej wymiany danych, współdziałająca również z Melsoft IQ – platformą automatyki firmy Mitsubishi – została rozszerzona i będzie również prezentowana na targach SPS IPC Drives. Użytkownicy mogą wymieniać dane w obu kierunkach w dowolnej fazie projektu, następnie edytować je i w końcu synchronizować projekt. Zastępuje to konieczność czasochłonnego, często wielokrotnego sprawdzania zmian oraz podejścia iteracyjnego, przenosząc inżynierię o krok dalej w kierunku pełnej digitalizacji procesów w dobie Industry 4.0 i Internet of Things. Jednak warunkiem wstępnym jest tu spójna digitalizacja wszystkich procesów i danych, począwszy od inżynierii po produkcję, wdrożenie i konserwację. To jedyny sposób, aby terminy, takie jak Smart Engineering, Smart Production i Smart Data mogły stać się częścią naszej rzeczywistości.


Eplan Software & Service
EPLAN Software & Service jest jednym z wiodących na świecie dostawców usług w zakresie rozwoju systemów CAx oraz konfiguracji i rozwiązań z zakresu mechatroniki, oferujący również klientom doradztwo w zakresie optymalizacji ich procesów inżynieryjnych. Dostarcza zarówno standaryzowane, jak i dostosowane do potrzeb klienta interfejsy do systemów ERP i PLM/PDM zapewniające spójność danych na etapie projektowania, przetwarzania zamówień i produkcji. Czynnikami zapewniającymi firmie sukces w zakresie inżynierii są spójna orientacja na potrzeby klienta, globalny system wsparcia technicznego oraz innowacyjność i doświadczenie w projektowaniu interfejsów. Jako dostawca globalny, EPLAN wspiera około 45.000 klientów z ponad 120.000 instalacji, oferując wysokiej jakości produkty pozwalające na maksymalne zwiększenie wydajności.

Firma EPLAN
została założona w 1984 roku i wchodzi w skład grupy Friedhelm Loh. Friedhelm Loh Group prowadzi działalność w 18 zakładach produkcyjnych i 78 oddziałach międzynarodowych. Cała grupa zatrudnia ponad 11,500 osób i osiągnęła w 2015 roku przychody wynoszące około 2,2 miliarda euro. Po raz ósmy z rzędu została w 2016 roku uhonorowana tytułem “Top German Employer”. Dodatkowo, Friedhelm Loh Group uzyskał tytuł “Top vocational trainer” w badaniach prowadzonych przez Deutschland Test i Focus Money.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.eplan.de i www.friedhelm-loh-group.com.


www.eplan.pl


AB-MICRO Sp. z o.o.
ul. Grabowa 2
40-172 Katowice
Hangiel-Kozieł Dagmara
Phone : +48-32 721 60 03
Fax : +48-32 721 60 01
dagmara.hangiel@abmicro.pl

EPLAN Software & Service GmbH & Co. KG
An der alten Ziegelei 2
D-40789 Monheim
Tel.: +49 (0)2173 3964-0
Fax: +49 (0)2173 3964-25
info@eplan.de
www.eplan.de
Birgit Hagelschuer
Phone : +49 2173 3964-180
Hagelschuer.B@eplan.de


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *