IT

Platforma szkoleniowa Akademia NSK rozszerzona o moduł LAS-Set

By  | 

Po uruchomieniu w zeszłym roku internetowej platformy szkoleniowej Akademia NSK (www.nskacademy.com) serwis ten został uzupełniony o kolejny moduł z zakresu rozwiązań AIP+: narzędzie do laserowego osiowania wałów LAS-Set. Wszystkie specjalnie opracowane przez NSK samouczki prezentują optymalny sposób wykorzystania pakietu innowacyjnych narzędzi konserwacyjnych i serwisowych, które stanowią integralną część programu wartości dodanej AIP+.

Rys. 1. Samouczek wideo LAS-Set AIP+ dostępny w serwisie Akademia NSK

Wszystkie moduły NSK, dostępne dla zarejestrowanych użytkowników akademii, zawierają kurs, materiał wideo i kwestionariusz wraz z certyfikatem otrzymywanym po pomyślnym ukończeniu kursu. Samouczki wideo pokazują, jak narzędzia AIP+ pomagają w wydłużaniu okresu eksploatacji łożysk i zwiększaniu wydajności maszyn, a także w ograniczaniu nieplanowanych przestojów, kosztów oraz poziomu hałasu. Unikanie niewspółosiowości ma kluczowe znaczenie, ponieważ może ona skutkować powstaniem niepożądanych sił wpływających na maszyny, prowadzących do zwiększonego ich zużycia i wibracji, co ostatecznie może spowodować przedwczesne uszkodzenie łożysk.

Najnowszy samouczek LAS-Set oferuje wiele użytecznych wskazówek zapewniających doskonałe osiowanie wału w ciągu sekund. Zawarto w nim także informacje, jak przy użyciu podstawki pryzmowej i łańcucha umieszczać lasery liniowe na statycznym końcu wału oraz od strony napędzanej silnikiem elektrycznym.

Moduł LAS-Set zapewnia również wskazania dotyczące oceny rezultatów oraz regulacji za pomocą podkładek, dopasowania i ponownego przeprowadzenia pomiarów, jak również umożliwia pobranie raportów o statusie przeprowadzonego osiowania. Opisano w nim także nawet podstawowe czynności, takie jak uruchomienie systemu, wprowadzenie wymiarów i korektę położenia podstaw/nóżek.

Dzięki nowemu samouczkowi NSK użytkownicy chcący dowiedzieć się więcej o prawidłowym montażu i demontażu łożysk na wałach (bez generowania uszkodzeń) mogą zobaczyć, jak inżynierowie rozwijają bezpieczne i wydajne procedury montażowe.

 

Rys. 2. Moduł szkoleniowy LAS-Set oferuje wiele użytecznych porad zapewniających uzyskanie doskonałego osiowania w ciągu sekund.


O firmie NSK
Założona 100 lat temu firma NSK (Nippon Seiko Kabushiki Kaisha) to notowana na japońskiej giełdzie spółka, która z regionalnego dostawcy łożysk kulkowych rozwinęła się do specjalistycznego producenta łożysk tocznych i dostawcy komponentów dla przemysłu samochodowego o silnej, globalnej pozycji rynkowej. Obecnie NSK zatrudnia ponad 31 500 pracowników w 30 krajach. Według stanu na marzec 2017 r. firma osiągnęła przychody w wysokości 950 mld jenów. Wynik ten osiągnięto poprzez nieustannie wzrastające inwestycje w zakresie badań i rozwoju, co pozwala firmie stale poprawiać jakość swoich produktów i usług. Działania te wspierają ważny cel NSK, jakim jest utrzymanie pozycji Nr 1 w „Total Quality”. Oprócz kompletnego asortymentu łożysk tocznych, NSK opracowuje i produkuje komponenty precyzyjne i produkty mechatroniczne, jak również systemy i podzespoły dla przemysłu samochodowego, obejmujące łożyska piast kół i układy kierownicze ze wspomaganiem elektrycznym.

W 1963 r. otwarto w Düsseldorfie (Niemcy) pierwszy w Europie oddział NSK, a w 1976 r. pierwszy europejski zakład produkcyjny w Peterlee (Anglia). Obecnie NSK Europe wspiera,paneuropejską sprzedaż dzięki zakładom produkcyjnym w Anglii, Polsce i Niemczech, centrom logistycznym w Holandii, Niemczech i Anglii oraz centrom technologicznym w Niemczech, Anglii i Polsce. W roku 1990 NSK nabyła UPI Group, do której należał znany europejski producent łożysk RHP mający fabrykę w Newark ( Wielka Brytania). Ponadto NSK stworzyła kompleksową sieć autoryzowanych dystrybutorów. NSK Europe jest podzielona na działy biznesowe w oparciu o specjalizacje: EIBU, obejmujący technologie przemysłowych łożysk tocznych oraz technologie liniowe i precyzyjne oraz EABU i ESBU, obejmujące moduły łożyskowe i układy kierownicze ze wspomaganiem dla przemysłu samochodowego. Oddziały NSK Europe zatrudniają 3600 pracowników, osiągając obroty przekraczające 1 miliard euro (stan na marzec 2017 r.). Więcej informacji – zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: www.nskeurope.pl


NSK Polska Sp. z o.o.
ul. Karczowkowska 41
25-711 Kielce
Poland
Agnieszka NAWROCKA
Telefon: +48 22 6451525
Faks: +48 22 6451529
info-pl@nsk.com

NSK Deutschland GmbH
Harkortstrasse 15
40880 Ratingen
Germany
Marie-Dominique PILATH
Telefon: +49 2102 4810
Faks: +49 2102 4812290
pilath-m@nsk.com


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *