Wydarzenia

Pod Wrześnią powstanie Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii

By  | 

W Grzymysławicach koło Wrześni w woj. wielkopolskim powstanie Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii, którego celem będzie kształcenie zawodowe młodzieży i dorosłych m.in. na potrzeby pobliskiej fabryki Volkswagena.

Budowa i wyposażenie centrum o łącznej powierzchni przeszło 4,5 tys. m² kosztować będzie blisko 48 mln zł, z czego wsparcie z Unii Europejskiej wyniesie ponad 45,5 mln. O unikatowości placówki świadczyć będzie m.in. jego zaawansowane wyposażenie, które kosztować ma około 24 mln zł.

– Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii to przedsięwzięcie unikalne w skali kraju i jedna z nielicznych takich placówek w Europie. Będzie służyło kształceniu zawodowemu nie tylko młodzieży i uczniów, ale też osób pracujących, osób poszukujących pracy i przekwalifikowujących się. Będą tam stacje zrobotyzowane, pracownie hydrauliki, pneumatyki, elektrotechniki – całe spektrum do kształcenia w obszarze przemysłu motoryzacyjnego i innych. Będzie to coś w rodzaju małej fabryki – wyjaśniał starosta wrzesiński Dionizy Jaśniewicz.


źródło: WNP

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *