Wydarzenia

Podczas targów Equip Auto 2017 firma NSK zaprezentuje rozwiązania dla niezależnego rynku części samochodowych (IAM)

By  | 

Firma NSK ogłosiła, że zadebiutuje na tegorocznej wystawie Equip Auto w Paryżu (17-21 października). Goście obecni na wystawie na stoisku 1 C 085 w pawilonie 1 dowiedzą się z ekranu informacyjnego o tym, że firma NSK podtrzymuje ubiegłoroczną strategiczną decyzję o wprowadzeniu oferty dla niezależnego rynku części samochodowych (Independent Automotive Aftermarket IAM). Opierając się na silnej pozycji uznanego dostawcy rozwiązań dla producentów OEM i ich głównych kooperantów, profesjonalne podejście firmy NSK do rynku IAM ma zapewnić partnerom firmy i właścicielom warsztatów osiągniecie większej wydajności, zyskowności oraz efektywności.

10324_NSP-ProKIT-KH30001-packaging-content

Rys. 1. Oferowany jako kompaktowe rozwiązanie zestaw ProKIT zawiera tylko 100% oryginalnych części firmy NSK.

Auto firma NSK najwięcej uwagi poświeci rozwiązaniu ProKIT – nowej serii produktów, koncentrującej się na łożyskach piast kół, opracowanej specjalnie dla rynku IAM. ProKIT jest oferowany jako kompaktowe rozwiązanie, które zawiera tylko 100% oryginalnych części NSK, takie jak łożyska, uszczelki i nakrętki, przetestowane i zatwierdzone przez producentów samochodów OE.

Aby ułatwić pracę warsztatom i dystrybutorom, na opakowaniu umieszczono kod QR, który zawiera szczegóły produkcyjne części i ich typowe zastosowania. NSK wykorzystuje także europejską bazę danych TecDoc i udostępnia pełny katalog za pośrednictwem strony internetowej, poświęconej niezależnemu rynkowi części samochodowych IAM.

Dzięki rozwiązaniom łożyskowym NSK, dostępnym już w ponad 70 mln samochodów w Europie, właściciele warsztatów i hurtownicy mogą w prosty sposób przypisać dany produkt do odpowiedniego pojazdu. Prawie 75% obrotów NSK pochodzi z sektora motoryzacyjnego, a firma jest jednym z liderów na rynku OE, stale poszukując metod wzmocnienia swojej pozycji w tej szybko rozwijającej się branży.

Przykładowo w holenderskim mieście Tilburg powstaje nowe Europejskie Centrum Dystrybucji (EDC). Obejmując powierzchnię 17 357 m², teren ten będzie oferował 72% więcej powierzchni magazynowej niż istniejąca do tej pory lokalizacja i będzie mógł pomieścić 51% więcej palet, co zapewni jeszcze bardziej niezawodne i szybkie dostawy.

Nowy magazyn będzie gromadził łożyska samochodowe i przemysłowe dla klientów zlokalizowanych w całej Europie, w tym również w Rosji i Turcji, a także na Bliskim Wschodzie. Zakończenie inwestycji zaplanowano na lipiec 2017 r., a pierwsze dostawy mają się rozpocząć pod koniec sierpnia tego roku.

Wszystkich odwiedzających Equip Auto, którzy będą chcieli dowiedzieć się więcej o ofercie NSK dla sektora IAM, firma zaprasza na spotkanie ze swoimi ekspertami oraz zespołem. Mile widziani są również potencjalni partnerzy/dystrybutorzy, ponieważ obecnie NSK stara się rozszerzyć sieć dystrybucji dla tego sektora na terenie całej Europy.

40. edycja Equip Auto odbędzie się w Paris Expo Porte de Versailles. W 2015 r., podczas ostatniej edycji tej odbywającej się w cyklu dwuletnim imprezy, wzięło w niej udział ok. 1400 wystawców i 95 tys. zwiedzających. Osoby zainteresowane otrzymaniem bezpłatnych biletów wstępu na tegoroczną imprezę mogą wysłać e-mail na adres: ellersiek-l@nsk.com

Więcej informacji na stronie www.nsk-autoaftermarket.pl.

10324_NSK-EDC-Tilburg-May-2016 2
Rys. 2. Firma NSK rozpoczęła niedawno budowę nowego Europejskiego Centrum Dystrybucyjnego w Tilburgu.


 

O firmie NSK
Założona 100 lat temu firma NSK (Nippon Seiko Kabushiki Kaisha) to notowana na japońskiej giełdzie spółka, która z regionalnego dostawcy łożysk kulkowych rozwinęła się do specjalistycznego producenta łożysk tocznych i dostawcy komponentów dla przemysłu samochodowego o silnej, globalnej pozycji rynkowej. Obecnie NSK zatrudnia ponad 31 500 pracowników w 30 krajach. Według stanu na marzec 2016 r. firma osiągnęła przychody w wysokości 975 mld jenów. Wynik ten osiągnięto poprzez nieustannie wzrastające inwestycje w zakresie badań i rozwoju, co pozwala firmie stale poprawiać jakość swoich produktów i usług. Działania te wspierają ważny cel NSK, jakim jest utrzymanie pozycji Nr 1 w „Total Quality”. Oprócz kompletnego asortymentu łożysk tocznych, NSK opracowuje i produkuje komponenty precyzyjne i produkty mechatroniczne, jak również systemy i podzespoły dla przemysłu samochodowego, obejmujące łożyska piast kół i układy kierownicze ze wspomaganiem elektrycznym.

W 1963 r. otwarto w Düsseldorfie (Niemcy) pierwszy w Europie oddział NSK, a w 1976 r. pierwszy europejski zakład produkcyjny w Peterlee (Anglia). Obecnie NSK Europe wspiera paneuropejską sprzedaż dzięki zakładom produkcyjnym w Anglii, Polsce i Niemczech, centrom logistycznym w Holandii, Niemczech i Anglii oraz centrom technologicznym w Niemczech, Anglii i Polsce. W roku 1990 NSK nabyła UPI Group, do której należał znany europejski producent łożysk RHP mający fabrykę w Newark ( Wielka Brytania). Ponadto NSK stworzyła kompleksową sieć autoryzowanych dystrybutorów. NSK Europe jest podzielona na działy biznesowe w oparciu o specjalizacje: EIBU, obejmujący technologie przemysłowych łożysk tocznych oraz technologie liniowe i precyzyjne oraz EABU i ESBU, obejmujące moduły łożyskowe i układy kierownicze ze wspomaganiem dla przemysłu samochodowego. Oddziały NSK Europe zatrudniają 3500 pracowników, osiągając obroty przekraczające 1 miliard euro (stan na marzec 2016 r.).
Więcej informacji – zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: www.nskeurope.pl


NSK Polska Sp. z o.o.
ul. Karczowkowska 41
25-711 Kielce
Poland
NAWROCKA Agnieszka
Phone : +48 22 6451525
Fax : +48 22 6451529
info-pl@nsk.com


NSK Deutschland GmbH
Harkortstrasse 15
40880 Ratingen
Germany
PILATH Marie-Dominique
Phone : +49 2102 4810
Fax : +49 2102 4812290
pilath-m@nsk.com

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *