Raporty

Podniesienie mostu dzięki bezpiecznemu zasilaniu igus

By  | 

Zmontowany system e-prowadników zapewnia niezawodne zasilanie w The Memorial Bridge w New Hampshire

The Memorial Bridge obejmuje rzekę Piscataqua między Portsmouth, New Hampshire i Kittery, Maine na wschodnim wybrzeżu USA Zastąpił on oryginalny most, który został zbudowany w 1923 roku, ku pamięci miejscowych żeglarzy i żołnierzy, którzy uczestniczyli w pierwszej wojnie światowej. Zmontowane e-prowadniki firmy igus niezawodnie zapewniają bezpieczne dostarczanie energii do podnoszonego mostu.PM3118-2

Aby statki przepływały pod The Memorial Bridge, musi on być podniesiony przez pionowy mechanizm podnoszący. Podczas pracy wymagana jest średnia prędkość 1 m/s dla całkowitego przesuwu 40 metrów. Aby zmniejszyć koszty konserwacji i zwiększyć ogólną niezawodność, konstruktorzy mostów zastosowali zmontowane readychain firmy igus, zamiast wiszących przewodów obecnych w oryginalnym projekcie. Przewody, które były konfekcjonowane ze złączami i wmontowane w e-prowadniki, zostały zmontowane w fabryce firmy igus i dostarczone jako gotowe do zainstalowania systemy, które zostaną dopasowane na miejscu.

Inżynierowie firmy igus zastosowali wysokoelastyczne przewody chainflex w e-prowadniku E4, a także wytrzymałe zaciski CFXL dla bezpiecznego mocowania przewodów Każdy z zamontowanych rodzajów przewodów – w tym przewody silnikowe CF300, CF9 i CF34 oraz czterordzeniowy światłowód CFLG – były dokładnie testowane w laboratorium testowym o powierzchni 2750 metrów kwadratowych. W ten sposób igus jest jedynym producentem przewodów na świecie, który jest w stanie udzielić 36-miesięcznej gwarancji na własne przewody chainflex.

Funkcjonujące systemy readychain:


 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *