Bezpieczeństwo i ochrona środowiska

Podręcznik bezpieczeństwa 5: przewodnik do bezpieczeństwa funkcjonalnego maszyn

By  | 

Nowa publikacja Rockwell Automation dotycząca bezpieczeństwa maszyn jest już dostępna i zawiera jeszcze więcej pomocnych treści, porad i przykładów rozwiązań

Firma Rockwell Automation wydała najnowszą wersję popularnej publikacji „Podręcznik Bezpieczeństwa Maszyn” o systemach sterowania związanych z bezpieczeństwem maszyn.

„Podręcznik Bezpieczeństwa 5” jest poszerzony o nowe informacje, przykłady i obliczenia, umacniając swoją pozycję jako nieocenione narzędzie do poznania najlepszych praktyk i przykładów rozwiązań dla każdego, kto chce zrozumieć zakres i zasady bezpieczeństwa funkcjonalnego maszyn.
To 146-stronicowe wydanie zostało autoryzowane przez specjalistów branżowych i jest podzielone na rozdziały obejmujące: przepisy, normy, strategie, obliczenia, koncepcje projektowe, przykłady rozwiązań i narzędzia.

Nowa uaktualniona treść „Podręcznika bezpieczeństwa 5” zawiera:

 • Zmiany w ocenie ryzyka
  o Uaktualnienie „Podręcznika bezpieczeństwa 4”, które pozwoli czytelnikom przyjęcie podejścia wymaganego przez aktualne oficjalne wytyczne i normy.
 • Graf ryzyka
  o Zostało wprowadzone pojęcie „prawdopodobieństwo wystąpienia zdarzenia niebezpiecznego” zgodnie z najnowszą wersją normy EN ISO 13849-1. Umożliwia to obniżenie PL o jeden poziom w niektórych okolicznościach, zależnie od przewidywanego prawdopodobieństwa wystąpienia.
 • Podsystemy
  o Publikacja zawiera więcej opisów podsystemów, aby czytelnicy mogli zrozumieć normę EN ISO 13849-1 z perspektywy kalkulatora poziomu bezpieczeństwa SISTEMA instytutu IFA.
 • Przykłady konfiguracji systemów
  o Kilka przykładów podłączeń/systemów zostało zaktualizowanych, aby zawierały najnowsze urządzenia. Uwzględniono też nowe i zmienione normy.
 • Przykłady rozwiązań
  o Wykorzystany został bardziej przejrzysty przykład, zaczerpnięty z dokumentów zawierających wstępnie opracowane funkcje bezpieczeństwa maszyn, udostępnianych do pobrania przez firmę Rockwell Automation.
 • Produkty, technologie i narzędzia
  o
  Ta nowa sekcja zawiera opis produktów do stosowania w bezpieczeństwie maszynowym i przedstawia je z technologicznego punktu widzenia. Jest też dział oprogramowania inżynierskiego i narzędzi wspomagających, które ułatwiają tworzenie projektów bezpieczeństwa maszyn.

Obecnie w obiegu znajduje się ponad 20 000 kopii Podręcznika Bezpieczeństwa 4. Wraz z wydaniem w wielu językach „Podręcznika Bezpieczeństwa 5” obieg ten zwiększy się, oferując wsparcie jeszcze większej liczbie ekspertów ds. bezpieczeństwa maszyn. Aby wesprzeć przekazanie informacji, podręcznik jest dostępny w ośmiu językach (polskim, angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, holenderskim i czeskim).
Już wkrótce dostępne będą wersje w języku japońskim i portugalskim.

Strona internetowa o bezpieczeństwie maszyn firmy Rockwell Automation zawiera wiele łączy, nie tylko do najnowszych Podręczników Bezpieczeństwa – w tym siostrzanego „Podręcznika Bezpieczeństwa Procesu 1”, oferującego podobne informacje, ale dla aplikacji bezpieczeństwa procesowego – jak i wiele innych narzędzi i zasobów bezpieczeństwa, nagrań wideo i oprogramowań.

„Podręcznik Bezpieczeństwa Maszyn 5” jest bezpłatny i może zostać pobrany w formacie pliku pdf lub w formie drukowanej, która zostanie wysłana pocztą na adres osoby zainteresowanej. Tak jak wydania poprzednie, na pewno stanie się przewodnikiem w wielu aspektach dochodzenia do bezpieczeństwa maszyn. Zapraszamy do odwiedzenia naszej witryny już dziś i zamówienia kopii podręcznika.


O firmie Rockwell Automation
Rockwell Automation Inc. (NYSE: ROK), największe na świecie przedsiębiorstwo w branży automatyki i informatyki przemysłowej, umożliwia swoim klientom zwiększenie wydajności i czyni świat bardziej zrównoważonym. Rockwell Automation, z siedzibą w Milwaukee w stanie Wisconsin, zatrudnia około 22 000 pracowników, obsługujących klientów w ponad 80 krajach.


Kontakt z mediami
Susanne Woiton
Rockwell Automation
+49 (0)211 41553229
swoiton@ra.rockwell.com


Kontakt lokalny/Agencja:
Joanna Orłowska
Rockwell Automation
Tel. +48 22 459 66 08
jorlowska@ra.rockwell.com


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *