Napędy i sterowanie

Pokoleniowa zmiana wśród przemienników częstotliwości

By  | 

Zmiana, także i w technologii, jest zjawiskiem nieuniknionym. Powstają coraz bardziej nowoczesne produkty i wprowadzane są ulepszone rozwiązania, które pozwalają usprawniać procesy, oszczędzać koszty i w efekcie podnosić jakość oraz komfort pracy.

Apator Control jako partner na rynku polskim firmy Emerson Industrial Automation (obecnie Nidec Corporation) dokłada wszelkich starań, by klientom i partnerom biznesowym oferować to, co sprawdzone, gwarantując najwyższą jakość i niezawodność produktów, jednocześnie dotrzymując kroku tempu zmian.

Już kilka lat temu wprowadzano na rynek nową gamę napędów AC – Unidrive M, która jest udoskonaloną wersją dotychczas używanych przemienników częstotliwości: Commander SK i Unidrive SP. Produkcja napędu Commander SK zakończyła się we wrześniu, 2017 roku a w kwietniu 2018 planowane jest zakończenie produkcji napędu Unidrive SP. Ich miejsce od dłuższego czasu zajmuje już nowa gama napędów Unidrive M.

Odpowiednikiem napędu Commander SK jest napęd Unidrive M200, natomiast przemiennika Unidrive SP jest przemiennik Unidrive M701. Cała seria oparta jest na dotychczasowych, sprawdzonych rozwiązaniach i składa się z sześciu rodzin napędów, co pozwala na dobór odpowiedniego produktu do istniejących potrzeb:

  • Unidrive M100/101
  • Unidrive M200/201
  • Unidrive M300
  • Unidrive M400
  • Unidrive M600
  • Unidrive M700//M701/M702

Napędy Unidrive M są w stanie całkowicie zastąpić dotychczas stosowane przemienniki, oferując jednocześnie znacznie większą funkcjonalność w porównaniu z dotychczas stosowanymi napędami.

Apator Control świadczy dla wszystkich rodzin oferowanych przemienników pełen zakres usług serwisowych. W wyniku zachodzących zmian w nowych realizacjach proponowane będą jednak wyłącznie przemienniki częstotliwości z rodziny Unidrive M, w których doborze i instalacji Apator Control się specjalizuje.

Inżynierowie Apator Control chętnie podzielą się wiedzą i doświadczeniem podczas warsztatów szkoleniowych dotyczących migracji przemienników częstotliwości Commander SK i Unidrive SP do napędów Unidrive M.

Szczegóły dotyczące nowej gamy napędów AC i zachodzących zmian można pozyskać u przedstawicieli Apator Control:


Apator Control firma inżynieryjna, wchodząca w skład grupy kapitałowej Apator. Specjalizuje się w projektowaniu i produkcji systemów automatyki napędowej, układów rozdzielczo-sterowniczych oraz ich wdrażaniu w przemyśle.

Główne obszary działalności firmy to:

  • Inżynieria zasilania i rozdziału energii
  • Inżynieria napędów i sterowania
  • Moduły i komponenty
  • Wiedza i wsparcie

Kontakt:
Apator Control Sp. z o.o.

Dział Marketingu:
ul. Polna 148
87-100 Toruń
Tel. +48 (56) 654 49 34
magdalena.nowak@apator.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *