Wydarzenia

Ponad 20 nowości igus® na targach PTG

By  | 

Spółka igus zaprezentuje ponad 20 nowości na największych w Europie Międzynarodowych Targach PTG w Katowicach. Są to produkty dedykowane dla branży górniczej oraz firm produkujących maszyny i urządzenia dla górnictwa.

igus PTG 2017

igus®, światowy lider w produkcji innowacyjnych wyrobów z tworzyw syntetycznych, m.in.: łożysk ślizgowych i przegubowych, wytrzymałych plastikowych prowadników, przewodów chainflex i systemów zasilania readychain, po raz drugi uczestniczy w targach PTG.

„W tym roku planujemy skupić się na rozwiązaniach dla przemysłu 4.0, inteligentnych systemach bezpieczeństwa, modułowych systemach do ruchu obrotowego i ciężkich warunkach pracy” – mówi Rafał Gralewski, Manager ds. Projektów i Instalacji w firmie igus.

Katalog firmy liczy ponad 100 tysięcy produktów, a co roku na rynek trafia od stu do dwustu nowych wyrobów, które są bezpośrednią odpowiedzią na zapytania klientów.

Wśród prezentowanych rozwiązań znajdą się m.in.: Long Travel, isence Long Travel, RBR, HD e-chain, AX e-chain, roll e-chain, Basic Flizz, Anty rise protection, Micro Flizz, Guide Fast, Guidefast CONTROL, Ex e-chain, TRLF, e-spool HD, e-spool shore power, PPDS3.0, Circular modules RBR, CF Smart, CFBUS.LB, CFCRANE PUR, CF light cables, readychain®.

Rafał Gralewski, Manager ds. Projektów i Instalacji

Rafał Gralewski, Manager ds. Projektów i Instalacji

Jednym z ciekawszych rozwiązań dla długich przesuwów z dużą szybkością jest system rol e-chain, gdzie zamiast prowadnic ślizgowych zostały zamontowane rolki. Dzięki temu możliwe jest zastosowanie prowadnika przy jeszcze większych obciążeniach dodatkowych i szerokości do dwóch metrów lub więcej. Rol e-chain zapewnia redukcję mocy napędu do poniżej 25 proc., umożliwia przesunięcia do 800 metrów i prędkość do 10 m/s. Rolki mogą być stosowane w miejscach, gdzie występuje brud, a ich odporność na zanieczyszczenia nie zmniejsza się w trakcie użytkowania.

Z kolei Micro Flizz to kompletny, kompaktowy i ekonomiczny system do bezpiecznego prowadzenia przewodów (energii, danych i powietrza). Można go stosować nawet w najmniejszych przestrzeniach. Poprzez oddzielenie górnego i dolnego biegu prowadnika osiągnięto mniejsze tarcie i zredukowano zużycie energii w ruchu. Plastikowe sprężyny sprawiają, że prowadnik gładko toczy się w tunelu flizz, co znacząco redukuje hałas.
Do 80 proc. czasu montażu pozwoli zaoszczędzić seria Guidefast – rynny prowadzące, które pasują niemal do każdego standardowego wózka suwnicy. Można zamówić je w systemie modułowym, razem z prowadnikiem i przewodami.

Produkty igus powstają z wysokogatunkowych tworzyw sztucznych, a dzięki technologii smart plastics, możliwe jest monitorowanie aktualnego stanu zużycia przewodów, łożysk i e-prowadników, co znacząco obniża koszty i zwiększa bezpieczeństwo.

Targi, organizowane co dwa lata w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i sąsiadującym „Spodku”, w tym roku odbędą się w dniach 29.08-01.09. Spółka igus zaprezentuje się na stoisku 28 w sektorze A.


KONTAKT Z PRASĄ w igus Polska:

Paulina Skowron
Marketing Manager

igus Sp. z o.o.
ul. Działkowa 121C
02-234 Warszawa
Mobile: 666 842 679
Faks: 22 863 61 69
info@igus.pl
www.igus.pl


PRESS CONTACT in igus GmbH:

Oliver Cyrus
Head of PR & Advertising

igus GmbH
Spicher Str. 1a
D-51147 Köln
Tlf.. +49 (0) 22 03 / 96 49 – 459
Fax +49 (0) 22 03 / 96 49 – 631
ocyrus@igus.de
www.igus.de


INFORMACJA O IGUS:
Firma igus jest światowym liderem w produkcji systemów prowadzenia przewodów i polimerowych łożysk ślizgowych. To rodzinne przedsiębiorstwo z siedzibą w Kolonii ma swoje oddziały w 35 krajach i zatrudnia około 3 180 pracowników na całym świecie. W 2016 roku firma igus wygenerowała obroty rzędu 592 milionów Euro. igus ma największe w swojej branży laboratoria badań i fabryki, dzięki czemu może w bardzo krótkim czasie zaoferować klientom innowacyjne i dostosowane do ich potrzeb produkty i rozwiązania.


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *