Nowości produktowe

Ponad dwukrotnie zwiększona żywotność e-prowadnika z rolką dla długich przesuwów z łożyskami ślizgowymi igus

By  | 

Na targach Hannover Messe firma igus zaprezentuje nowy e-prowadnik rolkowy P4.1 do dźwigów i suwnic z opcjonalnym, inteligentnym monitoringiem zużycia

Aby zwiększyć czas pracy systemów dźwigów i suwnic, firma igus połączyła swoje podstawowe kompetencje w zakresie technologii łożysk ślizgowych i prowadników kablowych. W e-prowadniku z rolką P4.1 dla długich przesuwów, nowo opracowane, trybologicznie zoptymalizowane łożyska ślizgowe zapewniają bezsmarowe mocowanie poszczególnych ogniw e-prowadnika. To znacznie przedłuża żywotność prowadnika kablowego. Opcjonalnie, e-prowadnik P4.1 może być częścią systemu, który przewiduje datę konserwacji od firmy igus z nowym czujnikiem zużycia isense.

System P4 jest rozwiązaniem dla wymagających aplikacji od wielu lat. Seria prowadników z rolką P4 sprawdziła się już w ponad 1000 zastosowaniach dźwigów i suwnic na całym świecie, z drogami przesuwu do 800 metrów, wysokimi prędkościami powyżej 5 metrów na sekundę i kilkoma milionami cykli przy niskim poziomie wibracji i hałasu. Dzięki zastosowaniu rolek zintegrowanych w ogniwie prowadnika, tarcie jest zredukowane do minimum, a żywotność przedłużona do maksimum. Ze względu na przesunięcie między biegiem górnym i dolnym prowadnika, rolki z tworzywa sztucznego nie poruszają się po sobie, ale przechodzą obok siebie, aby umożliwić bardzo płynną pracę. W rezultacie współczynnik tarcia zmniejsza się, a moc napędu zostaje zmniejszona o 57 procent. Użytkownicy tacy jak największy na świecie producent dźwigów ZPMC od wielu lat polegają na niezawodnym, profilowym prowadniku z rolka. Dzięki nowym, bezsmarowym i bezobsługowym łożyskom ślizgowym wykonanym z wysokowydajnych tworzyw sztucznych, firma igus jeszcze bardziej rozwinęła e-prowadnik.

Nowy P4.1: Połączenie dwóch podstawowych kompetencji
Od 1964 r. Firma igus opracowuje i produkuje wysokowydajne tworzywa sztuczne do bezsmarowych łożysk ślizgowych i wytrzymałych e-prowadników. Dzięki doświadczeniu w obu obszarach i badaniom nad nowymi związkami tworzyw sztucznych, konstruktorzy igus byli w stanie zoptymalizować
e-powadnik z rolką P4.1, aby znacznie zwiększyć niezawodność i dostępność. W każdym położeniu ogniw e-prowadnika znajduje on punkt podparcia. Aktualnie prowadnik został wyposażone w bezobsługowe, tribo-polimerowe łożysko ślizgowe, które ponad dwukrotnie wydłuża żywotność. W ten sposób na przykład dźwigi kontenerowe w portach mogą teraz osiągnąć żywotność ponad 15 lat lub ponad 20 000+ godzin pracy przy niewielkiej konserwacji i wysokiej niezawodności.

Inteligentna sieć i konserwacja predykcyjna z isense
Opcjonalnie nowy P4.1 może być wyposażony w inteligentne czujniki monitorujące, takie jak czujnik zużycia dla nowo zainstalowanych łożysk ślizgowych. Określony limit poziomu zużycia może spowodować wysłanie sygnału do modułu komunikacyjnego igus icom, a konserwacja może zostać wcześniej zaplanowana. W zależności od wymagań klienta, dane modułu icom mogą być używane w różny sposób: w bezpośredniej integracji z istniejącym środowiskiem oprogramowania i rozwiązaniem intranetowym dla czystego komunikatu konserwacyjnego lub w połączeniu z centrum danych firmy igus dla inteligentnej i dynamicznej prognozy żywotności. W tym przypadku zalecenia konserwacji za pomocą algorytmów uczenia maszynowego i algorytmów sztucznej inteligencji są stale porównywane i definiowane z danymi z wielu istniejących aplikacji. Dzięki inteligentnej sieci e-prowadników z rolką P4.1 inżynier konserwacji może uzyskać dostęp do danych dotyczących żywotności prowadnika kablowego w dowolnym czasie i miejscu.


 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *