Automatyka i mechanika

Pozycjonowanie z maksymalną niezawodnością

By  | 

Pozycjonowanie z maksymalną niezawodnością. Duże okno odczytu i duża powierzchnia kodów poprawiają parametry systemu 2-D.

System pomiaru położenia bezwzględnego 2-D PXV firmy Pepperl+Fuchs ustanawia nowe standardy w zakresie niezawodności i łatwości obsługi. Dzięki dużemu oknu odczytu, urządzenie obejmuje wystarczającą liczbę kodów w polu widzenia, nawet przy przełączaniach ścieżki i zmianach w taśmie kodowej, gwarantując precyzyjne pozycjonowanie przez cały czas.

System SafePXV z kodami matrycowymi

Sześcioletnie doświadczenie z PCV zaowocowało przy projektowaniu systemu PXV. Okno odczytu w przypadku PXV zostało powiększone do powierzchni 120 x 80 mm zapewniając, że taśma z kodami matrycowymi zawsze znajduje się w polu detekcyjnym. Montaż i uruchomienie są łatwiejsze, a dostępność systemu jeszcze większa. W oknie odczytu zwiększono głębokość regulacji ostrości, pozwalając na rejestrację większej liczby kodów jednocześnie i gwarantując wykrycie położenia dzięki wielokrotnej redundancji.

W odróżnieniu od innych systemów dostępnych na rynku, PXV wymaga jedynie kamery 2-D, eliminując problemy związane z przełączaniem ścieżki. Aby im zapobiec, kamery w systemach 2-kamerowych mogą odbierać różne sygnały pozycji w tych obszarach.

Pewien stopień zanieczyszczenia taśmy kodowej jest nie do uniknięcia w codziennej pracy. Mając to na uwadze, rozmiar kodów w systemie PXV zwiększono do 15 x 15 mm bez ograniczania rozdzielczości. W wyniku tego wpływ zanieczyszczeń jest znikomy. Dzięki redundancji, system pracuje poprawnie nawet w przypadku zniszczenia pojedynczych kodów. Przerwanie taśmy kodowej na odcinku do 80 mm nie powoduje problemów w identyfikacji położenia.

Innowacyjna technologia bezpieczeństwa

Nowy safePXV zarządza wszystkim czym może zarządzać system pozycjonowania z pojedynczym czujnikiem. Nowa technologia bezpieczeństwa łączy czytnik 2-D z trójkolorową taśmą kodową. Zawiera ona dwa zachodzące na siebie zestawy kodów w kolorze czerwonym i niebieskim. Czytnik 2-D zawiera dwa pierścienie diod LED, również czerwonych i niebieskich. Pierścienie te są aktywowane oddzielnie i odczytują po jednym zestawie kodów. Dzięki temu system pomiaru położenia bezwzględnego spełnia wymogi bezpieczeństwa SIL 3/PL.


Automatyka to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania z dziedziny automatyki są naszym celem. Gotowość do podejmowania przedsiębiorczego ryzyka, pionierski duch i głębokie przekonanie o wartości własnych pomysłów wynalazczych – z tymi właśnie aktywami rozpoczynali działalność Walter Pepperl i Ludwig Fuchs, otwierając swój zakład reperacji radioodbiorników w Mannheim w 1945 roku. Wynaleziony przez nich kilka lat później czujnik zbliżeniowy potwierdził ich wartość. Był jednocześnie początkiem długiej historii ścisłej współpracy z klientami oraz opracowania wielu innowacyjnych technologii i procedur z dziedziny automatyki. Zarówno wtedy, jak i teraz naszym celem pozostaje bezpośredni wgląd w potrzeby każdego klienta. Jako pionierowi w zakresie ochrony przeciwwybuchowej instalacji elektrycznych oraz czołowemu producentowi innowacyjnych czujników o dużej sprawności – ścisła współpraca z klientami pozwoliła nam stać się liderem w rozwoju technologii stosowanych w automatyce. Naszym celem jest łączenie najnowocześniejszych technologii z szerokim zakresem usług, pozwalające klientom optymalizować swoje procesy i aplikacje.

Więcej informacji o firmie można znaleźć pod adresem: www.pepperl-fuchs.com

PEPPERL+ FUCHS Sp. z o.o.
ul. Marsa 56B
04-242 Warszawa
Poland
KACZOROWSKA Monika
Phone : +48 22 256-97-78
info@pl.pepperl-fuchs.com

Pepperl+Fuchs GmbH
Lilienthalstraße 200
D-68307 Mannheim, Germany
Telefon: +49 621 776-1111
Fax: +49 621 776 -271111
www.pepperl-fuchs.com
fa-info@de.pepperl-fuchs.com
SCHMITT Irmtraud
Phone : +49 621 776-1215
Fax : +49 621 776-2505
ischmitt@de.pepperl-fuchs.com


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *