Nowości produktowe

Pozyskiwanie, obróbka i przesyłanie danych do chmury

By  | 

Na targach Hannover Messe B&R prezentuje rozwiązanie Edge Controller

Jedno urządzenie do gromadzenia obróbki i wysyłania danych do chmury – teraz jest to możliwe dzięki rozwią-zaniu Edge Controller firmy B&R. Wydajny komputer przemysłowy może również służyć do analizy dużych zbiorów danych, a nawet uczenia maszynowego, jednocześnie pełniąc rolę kontrolera przemysłowego.

Edge Controller B&R działa w oparciu o niezawodny komputer Automation PC 910, dostępny również w wersji wyposażonej w procesor Intel XEON zdolny do obsługi zadań wymagających dużej ilości zasobów, takich jak uczenie maszynowe. Edge Controller działa na sprawdzonym systemie operacyjnym – komercyjnej wersji systemu Linux z gwarancją długoterminowej obsługi. Transmisja do chmury odbywa się za pośrednic-twem MQTT.

W pełni funkcjonalny kontroler przemysłowy
Hypervisor firmy B&R umożliwia jednoczesne działanie systemu operacyjnego czasu rzeczywistego. Dzięki temu Edge Controller staje się pełnowartościowym kontrolerem przemysłowym o czasach cyklu poniżej 1 milisekundy. Za pomocą protokołu POWERLINK Industrial Ethernet, OPC UA lub innych sieci przemysło-wych można podłączyć nieograniczoną liczbę modułów We/Wy lub kontrolerów. W przyszłości będzie to możliwe również w przypadku OPC UA TSN.

Edge Controller umożliwia pobieranie, wstępną obróbkę oraz wysyłanie danych do chmury.


O firmie B&R
B&R to innowacyjna firma z branży automatyzacji z siedzibą w Austrii i przedstawicielstwami na całym świecie. Jako globalny lider w automatyce przemysłowej, B&R łączy najnowocześniejsze technologie z kunsztem inżynieryjnym, oferując klientom z praktycznie każdej branży kompleksowe rozwiązania z zakresu automatyki maszyn i automatyki zakładowej, sterowania napę-dami, interfejsów HMI oraz zintegrowanej technologii bezpieczeństwa. Wraz ze standardem komunikacji sieci przemysłowej POWERLINK i openSAFETY oraz z wydajnym środowiskiem programistycznym Automation Studio, B&R nieustannie przede-finiowuje przyszłość technologii automatyzacji. Duch innowacyjności, który prowadzi B&R na szczyt przemysłowej automaty-zacji, jest wzmacniany zamiłowaniem do upraszczania procesów i wyprzedzania oczekiwań klientów.
Aby uzyskać więcej informacji odwiedź stronę www.br-automation.com


 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *