Wydarzenia

Prima Power na targach Blechexpo w Stuttgarcie

By  | 

W dniach 7-10 listopada br. odbędą się międzynarodowe targi obróbki blach Blechexpo w Stuttgarcie. Jednym z wystawców będzie Prima Power, która zaprezentuje swoje nowe technologie i rozwiązania pod hasłem „Prima is Power”. Oznacza ono, że maszyny firmy odznaczają się znaczną produktywnością, elastycznością i możliwością integracji z innymi systemami. Na tegoroczną edycję wydarzenia Prima Power przygotowała premierę – po raz pierwszy zaprezentuje system LPBB, który odpowiada za wykrawanie, cięcie laserem, gięcie oraz transport detali.

Premiera LPBB

Międzynarodowe targi obróbki blach Blechexpo będą doskonałą okazją do przedstawienia dotąd nieprezentowanej na żadnych targach linii produkcyjnej LPBB Prima Power. Ten kompaktowy system odpowiada za wycinanie laserowe, wykrawanie, gięcie oraz transport detali. W jednym procesie produkcyjnym z arkuszy blachy jest w stanie wytworzyć gotowe, gięte komponenty bardzo wysokiej jakości. Specjalnie ze względu na premierę nowa generacja maszyny została zintegrowana z linią produkcyjną. System LPBB, debiutujący na targach Blechexpo, będzie składał się z nowej kombinacji wykrawarki i lasera Combi Genius 1530, automatu gnącego Express Bender EBe 5-3 oraz robota LSR, który odpowiada za załadunek i układanie detali. Dzięki nowym rozwiązaniom automatyki wysoką wydajność osiąga się poprzez zminimalizowanie czasów oczekiwania i wykonywanie innych operacji w czasie oczekiwania. Natomiast EBe5-3, wchodzący w skład systemu LPBB, jest elastyczną, automatyczną serwo-elektryczną maszyną o maksymalnej długości gięcia 2750 mm.

LPBB

 

Laser Genius wyposażony w Combo Tower Laser

Kolejną prezentowaną na targach maszyną będzie Laser Genius 1530, który zostanie tym razem wyposażony w automatyczny system magazynowana z funkcją załadunku i rozładunku Combo Tower Laser. Głowica tnąca z nowoczesną adaptacyjną optyką upraszcza pracę i pomaga zwiększyć rentowność produkcji. Włókno węglowe, z którego wykonane jest ramię maszyny oraz napędy liniowe w głównych osiach zapewniają duże przyspieszenia i prędkości. Maszyna zostanie zaprezentowana po raz pierwszy ze źródłem lasera o mocy 10 kW od IPG Photonics, co zwiększa jej wydajność, zwłaszcza w przypadku grubszych blach. Ta konfiguracja produktu jest przeznaczona szczególnie dla sektorów rolnictwa i budownictwa, gdzie powszechnie stosuje się grubsze blachy.

Laser Genius

 

eP 1030 z nową wersją opcji podpór nadążnych

Prezentowana już wcześniej prasa krawędziowa eP 1030 jest obecnie dostępna z nową wersją opcji podpór nadążnych. Umożliwia ona prostsze i szybsze pozycjonowanie dużych i ciężkich części, które nie mogą być obsługiwane przez jednego operatora. Wyjątkowo na targi w Stuttgarcie maszyna zostanie wyposażona w stół do zapłaszczania, zwiększający produktywność i ułatwiający obsługę. Górne i dolne hydrauliczne zaciski w systemie Wila oraz urządzenie IRIS PLUS służące do korekty kąta w czasie rzeczywistym uzupełniają maszynę, przez co idealnie sprawdzają się w produkcji wysokiej jakości złożonych komponentów.

eP 1030

 

Rozwiązania programowe – nowa aplikacja Fleet Manager

Na każdych targach Prima Power przykłada szczególną wagę do kwestii prezentacji rozwiązań programowych. Tak też będzie tym razem. Zostaną one przedstawione w formie demonstracji na żywo i prezentacji pełnej gamy produktów. Na targach w Stuttgarcie zostaną pokazane nowości firmy w zakresie rozwiązań programowych. W szczególności będzie to nowa aplikacja konsoli internetowej do monitorowania i analityki maszyn Fleet Manager, która obecnie jest dostępna dla urządzeń laserowych 2D i 3D. Oferuje ona ulepszone własności użytkowe oraz bardziej wydajne połączenie z chmurą. Fleet Manager dostarcza informacji na osi czasu odnośnie do alarmów i ręcznych operacji, również w czasie rzeczywistym. Raporty analityczne dotyczące produkcji i wydajności maszyn pozwalają redukować czas przestojów i umożliwiają prewencyjną obsługę techniczną.

Prima Power Fleet Manager

 

Odwiedzający stoisko Prima Power na targach Blechexpo w Stuttgarcie będą mieli możliwość zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami Grupy oraz uzyskać kompletne, merytoryczne informacje o produktach bezpośrednio od ekspertów. Wszystkie te rozwiązania są przygotowane do pracy w zakresie Industry 4.0.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *