Wydarzenia

Prima Power ogłasza wielkie otwarcie swojego nowego centrum technologicznego w Monachium

By  | 

Prima Power ma przyjemność ogłosić oficjalne otwarcie nowego centrum technologicznego w Neufahrn koło Monachium.

  • Między 26 a 29 czerwca Prima Power oficjalnie otwiera swoje nowe centrum technologiczne w Neufahrn koło Monachium. Nowa lokalizacja obejmuje dużą przestrzeń wystawową i dobrze zorganizowane obszary poświęcone prezentacjom, weryfikowaniu czasów produkcyjnych, szkoleniom i konferencjom.
  • Prima Power przenosi swoją niemiecką lokalizację z Frankfurtu do Monachium, aby być bliżej swoich klientów, ponieważ to miasto jest bardziej centralnie zlokalizowane względem wszystkich krajów niemieckojęzycznych oraz przemysłu metalowego, a także międzynarodowym węzłem komunikacyjnym powiązanym z większością krajów europejskich.
  • W nowym centrum technologicznym prezentowane są najnowsze innowacje w ofercie produktów Prima Power: maszyny 2D i 3D do cięcia wyposażone w laser światłowodowy Laser Genius i Laser Next, kombinację wykrawarki i wycinarki laserowej Combi Genius, serwoelektryczny automat gnący BCe Smart oraz serwoelektryczna prasa krawędziowa eP-1030.

Nowa lokalizacja znajduje się w samym sercu Europy niemieckojęzycznej. W rezultacie Prima Power może teraz lepiej służyć całemu rynkowi niemieckojęzycznemu i być bliżej regionów, w których jej maszyny są wykorzystywane.

Paolo Musante, dyrektor zarządzający Prima Power GmbH, powiedział: „Nowe centrum technologiczne będzie służyć jako centrum doskonałości i będzie silnie koncentrować się na zadowoleniu klienta, ponieważ z tego miejsca możemy zaoferować naszym klientom niezwykle skuteczne wsparcie, szczególnie dla przemysłowych obszarów południowych Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Monachium, jako międzynarodowy węzeł komunikacyjny, jest doskonale połączone z europejską siecią kolejową i autostradową oraz drugim największym lotniskiem w Niemczech. Jest to dla nas niezwykle istotne, ponieważ jesteśmy firmą działającą globalnie, tym bardziej, że dzięki temu możemy szybko i łatwo dotrzeć do naszych klientów z innych krajów europejskich”.

Prima Power GmbH w Neufahrn zatrudnia 55 osób (z których 35 pracuje w dziale obsługi klienta) i zajmuje powierzchnię 1800 m2. Około połowa tego obszaru stanowi centrum pokazowe, w którym na żywo prezentowane są najnowsze technologie i produkty, i które pomieści dużą liczbę gości.

Oprócz biur dostępne są dwie sale konferencyjne z bezpośrednim widokiem na centrum pokazowe. Przeznaczone są one głównie na wydarzenia, wizyty klientów, spotkania, seminaria, ale także szkolenia dla inżynierów i pozostałych pracowników Prima Power.

Zgodnie ze strategią rozwoju Prima Power GmbH, celem jest stworzenie zespołu 70 pracowników w nowej spółce zależnej do 2020 roku. Przewidywana jest głównie ekspansja, poza sprzedażą i serwisem, w zastosowaniach i kadrze szkoleniowej, w celu dalszego rozwoju jako nowoczesne centrum kompetencji.

Prima Power GmbH jest częścią Prima Industrie, grupy zatrudniającej ponad 1700 pracowników na całym świecie i posiadającej 450 milionów euro przychodów, z czego 5% jest realizowane w obszarze Europy niemieckojęzycznej. Grupa w 2017 roku świętowała 40-lecie działalności i rekordowy rok w kontekście wszystkich głównych wskaźników finansowych, przy 14% wzroście przychodów, +18% w przyjmowanych zamówieniach oraz +83% w zysku netto. Otwarcie nowego zakładu w Monachium jest częścią większego planu inwestycji, którego celem jest zwiększenie obecności na strategicznych rynkach oraz poszerzenie i udoskonalenie swojego zestawu centrów technologicznych, aby zapewnić lepszą i bardziej kompleksową obsługę klienta.

W ramach wydarzenia otwierającego, goście będą mieli okazję zobaczyć na żywo możliwości centrum technologicznego i będą mogli wziąć udział w serii wykładów na temat głównych trendów obróbki blach, takich jak cięcie laserem światłowodowym 3D i Industry 4.0. Teoria i praktyka będą zatem połączone w celu uzyskania jak najszerszego obrazu tego sektora.

W nowym Centrum Technologii prezentowane są najnowsze innowacje w ofercie produktów Prima Power: najszybsza na rynku maszyna 3D do cięcia laserem światłowodowym Laser Next 1530 (młodsza siostra niedawno wprowadzonej na rynek wersji 2141), wysoce wydajna maszyna 2D wyposażona w laser światłowodowy Laser Genius 1530, zintegrowany system wykrawania i obróbki laserem światłowodowym Combi Genius 1530 oparty na technologii serwoelektrycznej, niezwykle wydajny serwoelektryczny automat gnący gięcia BCe Smart oraz szybka, dokładna i wydajna serwoelektryczna prasa krawędziowa eP-1030. Wszystkie produkty są wyposażone w technologie Industry 4.0 pozwalającą na produkcję cyfrową, połączoną i opartą na danych.

Paolo Musante podsumowuje: „Otwarcie nowego centrum technologicznego w Monachium jest kluczowym krokiem wspierającym dalszy rozwój Prima Power na rynku Europy niemieckojęzycznej, w którym widzimy znaczny potencjał wzrostu dla Prima Power na wszystkich rynkach przemysłowych. Ta nowa lokalizacja umożliwi Prima Power zaoferowanie silniejszego i bardziej wydajnego bezpośredniego wsparcia nowym i obecnym klientom w regionie”.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.


Więcej informacji:
www.primapower.com
info@primapower.com


Prima Power
Prima Power jest światowej klasy dostawcą w dziedzinie maszyn do obróbki laserowej i obróbki blach. Jej portfolio produktów jest jednym z najbardziej kompletnych w branży i obejmuje: laserowe maszyny 2D i 3D do cięcia, spawania i wiercenia, wykrawarki, łączone systemy wykrawające/laserowe i wykrawające/tnące, prasy krawędziowe, giętarki panelowe, centra gięcia i Elastyczne Systemy Wytwarzania (Flexible Manufacturing Systems – FMS). Prima Power jest oddziałem Prima Industrie Machinery, grupy zatrudniającej ponad 1700 pracowników na całym świecie, posiadającej zakłady produkcyjne we Włoszech, Finlandii, USA i Chinach oraz sieć sprzedaży i serwisów w ponad 80 krajach.


 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *