Wydarzenia

Prowadnice liniowe NH/NS firmy NSK uhonorowane nagrodą Cho Monozukuri

By  | 

Seria prowadnic liniowych NH/NS firmy NSK zdobyła nagrodę Cho Monozukuri Innovative Parts and Components. To prestiżowe wyróżnienie, ustanowione przez japoński rząd w 2004 r., honoruje wartościowy wkład sektora produkcyjnego zarówno na rzecz przemysłu, jak i społeczeństwa. Prowadnice liniowe NSK z serii NH/NS mają dwukrotnie większą żywotność niż standardowe produkty, dzięki specjalnie opracowanym rozwiązaniom, takim jak nowa konstrukcja bieżni dla kulek. Jury stwierdziło, że prowadnice liniowe i zastosowana w nich technologia zasługują na wyróżnienie ze względu na zapewnienie dłuższego okresu eksploatacji produktów i zmniejszenie wielkości systemu.

9654_L022017-N copy

Fot 1. Souichirou Katou (dyrektor generalny, po lewej) i Jun Matsumoto (menedżer, po prawej) z Departamentu Technologii LG w Centrum Technologii Liniowych NSK w Japonii prezentują nagrodę Cho Monozukuri Innovative Parts and Components

Zastosowania prowadnic liniowych NSK obejmują obrabiarki, roboty, automatykę laboratoryjną, sprzęt do obrazowania medycznego, wyposażenie do produkcji ciekłych kryształów i półprzewodników, systemy do produkcji samochodów, automatykę zakładową oraz wyposażenie medyczne. Najnowsze serie NH/NS oferują znaczące zalety w porównaniu do poprzedniej generacji prowadnic liniowych, takie jak poprawiona wydajność i dłuższe okresy konserwacyjne. Przykładowo, do 1,3 razy większa nośność dynamiczna ma pomóc w osiągnięciu o 100% większej trwałości zmęczeniowej. Wartość obciążenia dynamicznego stanowi wskaźnik dla oceny wydajności nośnej prowadnic liniowych, przy czym większa wartość oznacza dłuższą żywotność.

Kolejnymi zaletami prowadnic liniowych NH/NS firmy NSK są: zwiększona od 1,5 do 3 razy prędkość w zależności od wielkości, redukcja hałasu o 3dB oraz poprawiona płynność ruchu. Dodatkowo wymiary instalacyjne nowych prowadnic są takie same jak standardowych serii LH/LS, co pozwala na ich stosowanie bez modyfikowania konstrukcji wyposażenia. Serie NH/NS umożliwiają również użytkowanie kombinacji szyn i wózków z popularnymi wersjami wyposażenia dodatkowego, takimi jak jednostka samosmarująca NSK K1, zapewaniająca długotrwałe, nie wymagające konserwacji funkcjonowanie.


O firmie NSK

Założona 100 lat temu firma NSK (Nippon Seiko Kabushiki Kaisha) to notowana na japońskiej giełdzie spółka, która z regionalnego dostawcy łożysk kulkowych rozwinęła się do specjalistycznego producenta łożysk tocznych i dostawcy komponentów dla przemysłu samochodowego o silnej, globalnej pozycji rynkowej. Obecnie NSK zatrudnia ponad 31 500 pracowników w 30 krajach. Według stanu na marzec 2016 r. firma osiągnęła przychody w wysokości 975 mld jenów. Wynik ten osiągnięto poprzez nieustannie wzrastające inwestycje w zakresie badań i rozwoju, co pozwala firmie stale poprawiać jakość swoich produktów i usług. Działania te wspierają ważny cel NSK, jakim jest utrzymanie pozycji Nr 1 w „Total Quality”. Oprócz kompletnego asortymentu łożysk tocznych, NSK opracowuje i produkuje komponenty precyzyjne i produkty mechatroniczne, jak również systemy i podzespoły dla przemysłu samochodowego, obejmujące łożyska piast kół i układy kierownicze ze wspomaganiem elektrycznym.

W 1963 r. otwarto w Düsseldorfie (Niemcy) pierwszy w Europie oddział NSK, a w 1976 r. pierwszy europejski zakład produkcyjny w Peterlee (Anglia). Obecnie NSK Europe wspiera paneuropejską sprzedaż dzięki zakładom produkcyjnym w Anglii, Polsce i Niemczech, centrom logistycznym w Holandii, Niemczech i Anglii oraz centrom technologicznym w Niemczech, Anglii i Polsce. W roku 1990 NSK nabyła UPI Group, do której należał znany europejski producent łożysk RHP mający fabrykę w Newark ( Wielka Brytania). Ponadto NSK stworzyła kompleksową sieć autoryzowanych dystrybutorów. NSK Europe jest podzielona na działy biznesowe w oparciu o specjalizacje: EIBU, obejmujący technologie przemysłowych łożysk tocznych oraz technologie liniowe i precyzyjne oraz EABU i ESBU, obejmujące moduły łożyskowe i układy kierownicze ze wspomaganiem dla przemysłu samochodowego. Oddziały NSK Europe zatrudniają 3500 pracowników, osiągając obroty przekraczające 1 miliard euro (stan na marzec 2016 r.).
Więcej informacji – zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: www.nskeurope.pl


NSK Polska Sp. z o.o.
ul. Karczowkowska 41
25-711 Kielce
Poland
NAWROCKA Agnieszka
Phone : +48 22 6451525
Fax : +48 22 6451529
info-pl@nsk.com


NSK Deutschland GmbH
Harkortstrasse 15
40880 Ratingen
Germany
PILATH Marie-Dominique
Phone : +49 2102 4810
Fax : +49 2102 4812290
pilath-m@nsk.com

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *