Diagnostyka

Przemysł drzewny
w Polsce pod kontrolą
Easy-Laser

By  | 

AMC VIBRO, oficjalny przedstawiciel rozwiązań Easy-Laser w Polsce, dostarczyło w minionym roku aż trzy systemy E980 do wiodących firm produkcyjnych oraz serwisowych w przemyśle drzewnym. Tym samym firma osiągnęła najlepszy wynik sprzedaży wśród dystrybutorów tego produktu w skali Europy.

Easy-Laser E980 to laserowy system pomiaru i ustawiania maszyn w tartakach, należący do rodziny specjalistycznych laserowych systemów pomiarowych dedykowanych do wybranych gałęzi przemysłu, który pomaga w optymalnym wykorzystaniu maszyn. Dzięki prawidłowemu ustawieniu maszyn systemami pomiarowymi od Easy-Laser możliwe jest utrzymanie wysokiej zdolności produkcyjnej z zachowaniem najwyższej jakości produktu.

Dzięki E980 pomiar i ustawienie takich elementów maszyny jak reduktory, prowadnice, tarcze i brzeszczoty staje się wyjątkowo szybkie i proste. Linia laserowa generowana przez system jest idealnie prosta i stanowi odniesienie do pomiarów na odległości nawet do 40m w wymagających warunkach środowiskowych związanych z dużym zapyleniem. Laser stanowi idealny zamiennik do tradycyjnie wykorzystywanych strun i daje więcej możliwości podczas ustawiania elementów piły. Inwestycja w system zwraca się szybko dzięki mniejszej ilości przestojów produkcyjnych oraz wyższej jakości produktów.

Rozwiązanie E980 może być wykorzystywane zarówno do pił tarczowych i taśmowych, jak również do pomiarów płaskości fundamentu czy prostoliniowości, w czasie instalacji czy serwisu maszyny.


O AMC VIBRO

AMC VIBRO to dostawca produktów oraz usług z zakresu monitorowania, diagnostyki i obsługi maszyn. Dostarczane przez firmę rozwiązania wspomagają pracę służb utrzymania ruchu w zakładach przemysłowych na całym świecie. W ofercie spółki znajdują się zarówno produkowane przez AMC VIBRO systemy wibrodiagnostyczne jak i systemy laserowe, ultradźwiękowe, analizy olejowej oraz prądowej. Firma reprezentuje takie marki, jak Easy-Laser, General Electric, Meggitt, UE Systems, IFM, FLIR, PdMA czy Monitran. Ponadto, współpracuje z szeregiem sprawdzonych producentów z kraju, jak i spoza jego granic.

Dzięki bogatemu doświadczeniu, wysokim kwalifikacjom zespołu oraz pełnej kontroli nad procesem produkcji, którą AMC VIBRO realizuje za pomocą linii produkcyjnej wyposażonej w zaawansowane stanowiska testowe (m.in. tester EMC, komora klimatyczna), projektowane przez firmę rozwiązania cechuje wysoka jakość i konkurencyjna cena.

W ofercie AMC VIBRO znajdują się:

Systemy wibrodiagnostyczne: czujniki, 1-4 kanałowe systemy pomiarowe, wielokanałowe systemy diagnostyczne, systemy zabezpieczeń turbin gazowych i parowych, systemy przenośne, stanowiska badawcze oraz akcesoria;

  • Systemy laserowe: systemy osiowania wałów, systemy osiowania kół pasowych, systemy do pomiarów geometrycznych oraz akcesoria;
  • Systemy diagnostyki ultradźwiękowej;
  • Systemy diagnozowania maszyn elektrycznych, analizy olejowej oraz analizy prądowej;
  • Kamery termowizyjne.

Ponadto, AMC VIBRO zapewnia szereg specjalistycznych usług, takich jak stały nadzór zdalny nad pracą maszyn i urządzeń, ocenę stanu dynamicznego maszyn i nadzór nad rozruchem. Firma otacza klientów kompleksową obsługą, gwarantując przy tym najwyższe standardy współpracy.

AMC VIBRO jest częścią grupy, którą tworzą trzy spółki:

  • AMC TECH – projektowanie elektroniki, mechaniki i oprogramowania dla przemysłu
  • AMC VIBRO – sprzedaż produktów i usług z zakresu utrzymania maszyn
  • AMC WORKS – kontraktowy, wyspecjalizowany montaż elektroniki, automatyki i mechaniki

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *