Energetyka

Przewody igus do systemów zasilających instalacje dźwigowe średniego napięcia dostępne z magazynu

By  | 

Przewody chainflex do silników 6/ 10 kV w płaszczu zewnętrznym z PUR do systemów zasilania o maksymalnej długości 1000 metrów

Firma igus specjalizująca się w tworzywach sztucznych „motion plastics” do zastosowań ruchomych opracowała nowy przewód chainflex do średniego napięcia CFCRANE.PUR do bardzo długich skoków, na przykład w urządzeniach dźwigowych. Przewody do silników z tej serii charakteryzują się między innymi wysoką elastycznością i odpornością na olej. Jako rozwiązanie do modernizacji lub projektów specjalnych, igus oferuje nową serię przewodów dostępnych z magazynu.

W sektorze dźwigowym i transportu wewnętrznego instalacje stają się coraz większe i pracują z większą dynamiką przez 24 godziny na dobę. Oznacza to, poza jeszcze większym zapotrzebowaniem energetycznym, rosnące wymagania dla stosowanych elementów, które muszą wytrzymywać jeszcze większe obciążenia przez 365 dni w roku. Do projektów tego rodzaju, firma igus opracowała serię przewodów chainflex CFCRANE.PUR uzupełniającą niskoszumowe e-prowadniki rolkowe o niskiej ścieralności. Zostały one przygotowane szczególnie z myślą o bardzo długich skokach nawet do 1000 metrów. Nowy, średnionapięciowy kabel CFCRANE.PUR do napięć 6/10 kV może być używany do zastosowań wewnątrz budynków i poza nimi, dzięki specjalnej strukturze przewodnika, a także kombinacji użytych materiałów. Nowy przewód CFCRANE.PUR ma średnicę nawet o 20 procent mniejszą, niż konwencjonalne przewody do silników.

Port Hamburg Panorama HDR

Specjalny przewód z gwarancją na okres 36 miesięcy, dostępny z magazynu
Przewody z nowej serii zostały opracowane do promienia gięcia podczas ruchu w e-prowadnikach na poziomie 10x średnica Ich trwałość została potwierdzona w laboratorium testowym firmy igus, podobnie jak dla wszystkich 1244 przewodów chainflex dostępnych z magazynu, przez okres 36 miesięcy. „Jeśli klient pilnie potrzebuje przewodów do wymiany istniejących systemów, nie musi długo czekać”, wyjaśnia Rainer Rössel, Szef działu przewodów chainflex w firmie igus. „Ponieważ nowy przewód można zamówić bezpośrednio z naszego magazynu, zostanie on dostarczony w najkrótszym możliwym czasie”. Jest to także interesujące w przypadku specjalnych projektów, które igus realizuje za pomocą swojego zespołu konstrukcyjnego. Jeśli, przykładowo, nowa instalacja jest wyposażona w system zasilający w sektorze transportu materiałów masowych lub w morskim sektorze wydobywczym, eksperci firmy igus służą pomocą już na etapie planowania. Ponieważ igus produkuje zarówno e-prowadniki, jak i przewody oraz dostarcza je z jednego źródła, klienci mogą zawsze polegać na pewnych i gotowych do montażu rozwiązaniach.


KONTAKT Z PRASĄ w igus Polska:

Paulina Skowron
Marketing Manager

igus Sp. z o.o.
ul. Działkowa 121C
02-234 Warszawa
Mobile: 666 842 679
Faks: 22 863 61 69
info@igus.pl
www.igus.pl


PRESS CONTACT in igus GmbH:

Oliver Cyrus
Head of PR & Advertising

igus GmbH
Spicher Str. 1a
D-51147 Köln
Tlf.. +49 (0) 22 03 / 96 49 – 459
Fax +49 (0) 22 03 / 96 49 – 631
ocyrus@igus.de
www.igus.de


INFORMACJA O IGUS:
Firma igus jest światowym liderem w produkcji systemów prowadzenia przewodów i polimerowych łożysk ślizgowych. To rodzinne przedsiębiorstwo z siedzibą w Kolonii ma swoje oddziały w 35 krajach i zatrudnia około 3 180 pracowników na całym świecie. W 2016 roku firma igus wygenerowała obroty rzędu 592 milionów Euro. igus ma największe w swojej branży laboratoria badań i fabryki, dzięki czemu może w bardzo krótkim czasie zaoferować klientom innowacyjne i dostosowane do ich potrzeb produkty i rozwiązania.


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *