Bezpieczeństwo i ochrona środowiska

Przycisk zatrzymania awaryjnego z dedykowaną wodoszczelną osłoną

By  | 

Często elementy automatyki muszą pracować w niekorzystnych warunkach, gdzie może dojść do ich zalania lub uszkodzenia. Nie inaczej jest z elementami bezpieczeństwa, które chronią ludzkie życie. Dlatego może warto byłoby zadbać o te elementy tak, aby do tych awarii nie dochodziło?

Przyciski zatrzymania awaryjnego są nieodzowną częścią wszystkich systemów bezpieczeństwa maszyn. Pozwalają na awaryjne zatrzymanie maszyny w wypadku zaistnienia takiej konieczności. Przyciski E-Stop działają w przeróżnych warunkach, często bardzo wymagających. Jednym z takich miejsc jest przemysł spożywczy, gdzie wykorzystuje się myjki wysokociśnieniowe, oraz środki chemiczne służące do czyszczenia maszyn z zewnątrz. W takich warunkach bardzo łatwo o zalanie takiego przycisku. Może to powodować zatrzymanie maszyny, oraz konieczność identyfikacji usterki. Jeśli na maszynie znajduje się więcej niż kilka E-Stopów, lub jeśli są one od siebie oddalone, czas takiej identyfikacji się przedłuża.

Ostatecznie pozostajemy z szeregiem nieprzyjemności, z którymi musimy się uporać: konieczność usunięcia awarii, rozmowa ze szczeblem zarządzającym i tłumaczenie zaistniałej sytuacji, a ostatecznie nerwowa atmosfera wśród pracowników.

Aby wyjść naprzeciw tym problemom, firma Banner Engineering przygotowała wodoszczelną osłonę o stopniu ochrony IP69K zgodną z wytycznymi FDA. Osłona ta może zostać wykorzystana w miejscach, gdzie wykorzystuje się wcześniej wspomniane myjki wysokociśnieniowe, lub po prostu istnieje inne ryzyko związane z zalaniem przycisku E-Stop. Dodatkowo, certyfikat ECOLAB pozwala na wykorzystanie osłon w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym. Osłona może zostać nałożona na już zainstalowane przyciski zatrzymania awaryjnego, co ułatwia podniesienie stopnia ochrony istniejących E-Stopów.

Cechy produktu:

  • Silikonowa osłona, zgodna z wytycznymi FDA, jest odporna na wysokie ciśnienie, wysoką temperaturę oraz posiada stopień ochrony IP69K.
  • Certyfikat ECOLAB zapewnia ochronę przed agresywnymi chemikaliami wykorzystywanymi w przemyśle spożywczym.
  • Łatwość montażu.
  • Kompatybilny ze wszystkimi przyciskami E-Stop o średnicy montażu 30mm i przyciskach o średnicy 40mm.

Więcej informacji na stronie firmy Turck.

turck


Turck sp. z o.o.
ul. Wrocławska 115
45-836 Opole
Tel. +48 77 443 48 00
e-mail: poland@turck.com
www.turck.com


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *