IT

Rittal zawiera partnerstwo z Hewlett Packard Enterprise w zakresie modułowych centrów danych

By  | 

Rittal i HPE oferują wspólne rozwiązania dla Internetu Rzeczy oraz Edge Computing.

W celu wspólnego oferowania modułowych centrów danych na globalnym rynku Rittal zawarł partnerstwo z Hewlett Packard Enterprise (HPE). Do wspólnego przedsięwzięcia Rittal wnosi swoje obszerne portfolio modułowych i skalowalnych rozwiązań – od Micro Data Center, aż po skalowalne rozwiązania kontenerowe. Tym samym, wraz HPEs Pointnext-Services stworzą wspólną ofertę.

Klienci otrzymają dzięki tej współpracy kompletne rozwiązania IT i globalny dostęp do usług serwisowych, produktów oraz kompetentnego doradztwa, w taki sposób, aby w pełni wykorzystać zalety połączenia Internetu Rzeczy oraz Edge Computing.

„Hewlett Packard Enterprise jest ważnym partnerem dla Rittal i umożliwia nam lepszy dostęp do rynku, jeżeli chodzi o szybkie dostarczenie klientom dopasowanych rozwiązań high-endowych centrów danych”, mówi Andreas Keiger, dyrektor ds. sprzedaży w Rittal.
Brian Whelan, WW Director Data Center Facilities w HPE, mówi o zaletach porozumienia: „Modułowy system Rittal dla infrastruktury IT doskonale pasuje do naszej oferty i naszych kompetencji. W ten sposób zapewniamy naszym klientom łatwy oraz sprawny serwis”.
W ramach partnerstwa firmy Rittal i HPE koncentrują się na rynkach potrzebujących rozwiązań Hybrid Cloud i Edge na zasadzie „plug & play”. Zalety dla klientów to sprawność, przetestowane technologie, szybkie i łatwe dostarczanie rozwiązań, a także oszczędność oraz efektywność energetyczna.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Zdjęcie 1 (fri170405000.jpg): Rittal, światowy lider w produkcji szaf IT, zawiera partnerstwo z Hewlett Packard Enterprise (HPE) w celu wspólnego oferowania modułowych centrów danych na globalnym rynku.
Zdjęcie 2 (fri17200400.jpg): Umowa o partnerstwie Rittal i HPE została podpisana 13 marca 2017 r. w Nowym Jorku: Od lewej: Andreas Keiger (Rittal), Mark Lepore, Brian Whelan, David Winn (HPE), Markus Fischbach (Rittal), Mike Fallos (HPE), Ray Snider, Thomas Schreiner i Dirk Miller (Rittal).

O Rittal
Firma Rittal z siedzibą w Herborn w Hesji to wiodący światowy dostawca systemowy szaf sterowniczych, systemów rozdziału prądu, klimatyzacji, infrastruktury IT oraz oprogramowania i serwisu. Rozwiązania systemowe Rittal stosowane są w niemal wszystkich branżach, głównie w przemyśle motoryzacyjnym, energetyce, budownictwie maszyn i urządzeń oraz w branży informatyczno-komunikacyjnej (ICT). Zatrudniając 10 000 pracowników i posiadając 58 spółek córek, Rittal działa na całym świecie.
Do szerokiego spektrum zastosowań należą rozwiązania infrastruktury dla modułowych i energooszczędnych centrów przetwarzania danych, od innowacyjnych koncepcji bezpieczeństwa, aż po fizyczne zabezpieczanie danych i systemów. Wiodący dostawcy oprogramowania, firmy Eplan i Cideon, uzupełniają łańcuch wartości o interdyscyplinarne rozwiązania inżynieryjne, a Rittal dzięki swoim systemom automatyzacji (w skrócie RAS) – o rozwiązania automatyzacji budowy aparatury sterowniczej i rozdzielczej.
Rittal został założony w roku 1961 i jest największym przedsiębiorstwem prowadzonej przez właściciela Friedhelm Loh Group. Grupa jest obecna na całym świecie z 18 fabrykami i 78 międzynarodowymi spółkami córkami. Cała grupa zatrudnia ponad 11 500 pracowników, a jej obroty w 2015 roku wyniosły ok. 2,2 miliarda euro.
Pozostałe informacje są dostępne na stronie www.rittal.pl i www.friedhelm-loh-group.com.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *