Wydarzenia

Rockwell Automation rozszerza działalność w Katowicach

By  | 

Dnia 09 maja 2017 roku, przy ul. Francuskiej 46 w Katowicach, odbyło się oficjalne otwarcie nowego biura firmy Rockwell Automation. Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele zarządu firmy, z CEO Blakem Moretem na czele, delegacja Urzędu Miasta oraz przedstawiciele innych organizacji pozarządowych. Kolejna inwestycja firmy to szansa na wzrost zatrudnienia w regionie, ale również jasny sygnał, że Katowice stają się kluczowym miejscem na mapie globalnych inwestorów.

Rockwell Automation to największa międzynarodowa firma z branży automatyki przemysłowej i rozwiązań informatycznych dostarczająca nowoczesne technologie z zakresu automatyzacji produkcji. Zatrudnia 22 tysiące pracowników w ponad 80 państwach. W Polsce istnieje już ponad 20 lat, a od 10 lat stale poszerza swoją działalność na Śląsku. Skalę tego rozwoju pokazuje fakt, że dekadę temu pracę w Katowicach rozpoczęło kilka osób, a dziś w fabryce i biurach zlokalizowanych w trzech miastach, jest zatrudnionych ponad tysiąc pracowników.

Uroczystość otwarcia uświetnili zaproszeni goście, w tym reprezentanci administracji publicznej, którzy w przemówieniach podkreślali swoje poparcie dla działań firmy oraz nie kryli dumy z tego, że do tego sukcesu przyczynili się lokalni specjaliści oraz współpraca z samorządem. To kolejny dowód na to, że rynek śląski rozwija się dynamicznie i przyciąga poważnych inwestorów.

Zobowiązaliśmy się do tego, by dawać naszym pracownikom w Katowicach szansę na długotrwały rozwój. Ponieważ wiemy, że wszyscy nasi pracownicy chcą tego samego: wiedzieć, że ich praca jest istotna, że mają narzędzia i wsparcie by osiągnąć sukces, że mają też szansę na ciągły rozwój – mówił Blake Moret, CEO Rockwell Automation, podczas ceremonii otwarcia.

Blake Moret podkreślił również swoje zadowolenie z faktu, że rozwój firmy pozwala na zatrudnianie coraz większej liczby osób w regionie oraz dumę z tego, że inżynierowie pracujący w Katowicach odgrywają bardzo ważną rolę w działalności firmy. Praca działu software development pomaga wdrożyć w życie Connected Enterprise, czyli autorskie rozwiązanie Rockwell Automation pozwalające na przetworzenie wszystkich danych pochodzących z fabryki w przydatne informacje prezentowane poprzez intuicyjny interfejs, który może być obsługiwany przez dowolne urządzenie mobilne. To technologia, która pozwala zarządzającym na szybsze reakcje i podejmowanie kluczowych decyzji poprzez precyzyjną analizę danych.

Nowe biuro światowego lidera automatyki przemysłowej w Katowicach to w dużej mierze siedziba Global Finance Operations, czyli działu księgowego obsługującego transakcje całej firmy na wszystkich kontynentach globu.

To duże wyróżnienie dla naszego kraju, które jest efektem dotychczasowej, udanej współpracy pomiędzy nami a lokalnymi samorządami i dostawcami. Centrala, umieszczając w Katowicach centrum transakcji finansowych podkreśliła tylko po raz kolejny zaufanie i potencjał naszej kadry pracowniczej – tłumaczy Maciej Sieczka, dyrektor generalny Rockwell Automation w Polsce i na Ukrainie.

Oprócz działu finansowego, w nowo otwartym oddziale prym wiedzie dział Research & Development, który pracuje nad rozwojem, projektowaniem i testowaniem aplikacji oraz sprzętu, a coraz częściej również nad cyberbezpieczeństwem.

Nie produkujemy w Polsce prostych technologii. Katowickie oddziały tworzą i obsługują unikalne i innowacyjne produkty. Prowadzimy szerokie badania, we współpracy z Uniwersytetem Śląskim, pomagamy również edukować przyszłych inżynierów i oferować im rozwój w naszej firmie – dodaje Sieczka.

Jednym z trzonów katowickiego biura jest zespół kilkunastu specjalistów tworzących aplikacje do obsługi produktów firmy. Stanowią oni niemal połowę wszystkich specjalistów firmy w tym zakresie na całym świecie.

To nie pierwszy punkt na mapie Katowic, który znalazł się w polu zainteresowania już ponad stuletniej organizacji. Firma z powodzeniem rozwija swoją fabrykę w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej już od ponad 10 lat. Katowicka fabryka firmy jest jedyną spośród 17 na całym świecie, ma na swoim terenie 5 sekcji, które odpowiedzialne są za zróżnicowane rodzaje produkcji. Praca w niej jest monitorowana za pomocą nowoczesnego systemu kontroli produkcji Rockwell Automation – Connected Enterprise, co w niektórych jednostkach poskutkowało wzrostem efektywności produkcji o ok. 100 proc.

Śląska fabryka jest odpowiedzialna za produkcję na rynek europejski (w tym rosyjski), azjatycki oraz afrykański. Gigant, osiągający przychody przekraczające 6 miliardów dolarów, jest przygotowany na dalszy rozwój w rejonie Katowic, niedawno zakupił działkę o powierzchni 8 tys. m2 umożliwiającą rozbudowę fabryki do 20 tys. m2.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.


O Rockwell Automation

Rockwell Automation Inc. (NYSE: ROK), to największa na świecie firma zajmująca się automatyką i informatyką przemysłową, która zwiększa produktywność swoich klientów oraz przyczynia się do zrównoważonego globalnego rozwoju. Główna siedziba firmy mieści się w Milwaukee (stan Wisconsin). Rockwell Automation zatrudnia około 22 000 pracowników obsługujących klientów w ponad 80 krajach.


Media kontakt w Polsce

Joanna Orłowska
Rockwell Automation
Tel. +48 22 459 66 08
jorlowska@ra.rockwell.com


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *