Diagnostyka

Rozszerzona oferta pirometrów o dużym współczynniku temperaturowym

By  | 

Szerszy zakres temperatur, nowe obszary zastosowań Firma Fluke Process Instruments dodała do oferty cztery nowe jedno- i dwukolorowe pirometry stanowiące rozszerzenie serii Endurance.

Pokrywają one zakres pomiarowy od 50°C do 3.200°C. Producent rozszerzył ich maksymalną rozdzielczość optyczną ze 150:1 do 300:1, co umożliwia pomiar temperatury nawet najmniejszych obiektów z dużej odległości. Nowy pirometr o małym współczynniku temperaturowym do wymagających zastosowań mierzy temperatury z zakresu od 250°C. Nowe przyrządy zawierają odizolowane galwanicznie wejścia/wyjścia i są zamykane w obudowach ze stali nierdzewnej o stopniu ochrony IP65.

Ilustracja: Nowe, precyzyjne pirometry umożliwiają ciągłe wizyjne monitorowanie procesów w najtrudniejszych przemysłowych środowiskach pracy

Ilustracja: Nowe, precyzyjne pirometry umożliwiają ciągłe wizyjne monitorowanie procesów w najtrudniejszych przemysłowych środowiskach pracy

Są one w stanie pracować w temperaturach otoczenia do 65°C lub do 315°C przy zastosowaniu akcesoriów chłodzących. Zakres zastosowań obejmuje produkcję metali, obróbkę węgla i produkcję krzemu, a teraz również spawanie oraz produkcję gumy i grubych elementow z tworzywa sztucznego. Seria Endurance obejmuje wiele modeli o szerokim zakresie temperatur pracy i różnych długościach fali, zapewniających precyzyjne przetwarzanie danych procesowych. Pozwalają one producentom ograniczyć liczbę wadliwych podzespołów, poprawić jakość i jednorodność produkcji, zwiększyć wydajność i ograniczyć koszty energii. Mogą być zasilane w standardzie Power over Ethernet lub z dowolnego źródła DC. Zawierają interfejsy Ethernet, ProfiNet i RS-485. Umieszczony na tylnym panelu ekran z podświetleniem i przyciski zapewniają łatwą, intuicyjną nawigację. Oprogramowanie Endurance dla komputerów PC ułatwia konfigurację i rozruch systemu, a wbudowany web serwer umożliwia zdalny podgląd i archiwizowanie wyników pomiaru oraz ułatwia rozwiązywanie ewentualnych problemow. Dostępne są różne rodzaje soczewek i różne parametry optyczne oraz kamera z funkcja transmisji obrazu przez sieć Ethernet. Alarm sygnalizujący zabrudzenie soczewki pozwala uniknąć koniecznosci przeprowadzania okresowych, nie zawsze potrzebnych prac serwisowych. Wszystkie pirometry serii Endurance są objęte 4-letnią gwarancją.


O firmie Fluke Process Instruments
Fluke Process Instruments zajmuje się projektowaniem, produkcją i sprzedażą kompletnej linii przyrządów do pomiaru i profilowania temperatury w podczerwieni dla aplikacji przemysłowych, utrzymania systemów i kontroli jakości. Nasze produkty, sprzedawane na rynku globalnym pod markami Raytek, Ircon i Datapaq odzwierciedlają ponad 125-letnie doświadczenie w zakresie produkcji najlepszych na świecie narzędzi i przyrządów do pomiaru temperatury.
Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.flukeprocessinstruments.com.


O firmie Fluke
Korporacja Fluke, założona w 1948 roku jest światowym liderem w produkcji kompaktowych, profesjonalnych elektronicznych przyrządów pomiarowych. Odbiorcami aparatury Fluke są technicy, inżynierowie i metrologowie zajmujący się instalacją, rozwiązywaniem problemów i zarządzaniem aparaturą przemysłową, elektryczną i elektroniczną oraz wykonującymi kalibrację urządzeń.

Raytek, Ircon, Datapaq i Fluke to znaki handlowe zarejestrowane przez Fluke Corporation. Nazwy rzeczywistych firm i produktów wymienione w niniejszym dokumencie mogą być znakami towarowymi ich właścicieli.


Fluke Process Instruments
Datapaq Ltd.

Blankenburger Str. 135
13127 Berlin
Germany
Wilke Stephan
Phone : +49 30 478 008 – 412
Fax : +49 30 471 0251
stephan.wilke@fluke.com


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *