Napędy i sterowanie

Rozwiązania napędowe dla branży lotniskowej – zawsze w ruchu

By  | 

Indywidualne rozwiązania, niezawodna technologia, globalna usługa – NORD DRIVESYSTEMS dostarcza optymalne rozwiązanie napędowe dla każdej aplikacji na lotnisku.

Niezawodność i unikanie usterek ma najwyższy priorytet dla operatorów systemów obsługi bagażu. Awaria nawet jednego elementu systemu powoduje zaległości, co oznacza niedopuszczalne opóźnienie. NORD DRIVESYSTEMS doskonale zna wymagania lotniskowe i dostarcza rozwiązania napędowe do szerokiej gamy aplikacji do obsługi bagażu.

Wszystkie komponenty systemu NORD są dokładnie dopasowane do siebie i zapewniają płynną pracę. Przekładnie są wyjątkowo wytrzymałe, pracują bardzo cicho i mają szczególnie długą żywotność. Przyjazna obsługa i konserwacja pomagają skrócić czas postoju, przyczyniając się do zwiększenia wydajności i dostępności całego systemu.

Niezawodność i ekonomiczność sterowanych elektronicznie napędów przenośników NORD sprawdziły się w portach lotniczych na całym świecie. Systemy łączą wysoką elastyczność i wielopoziomowe funkcjonalne wyposażenie z wygodną obsługą. Napędy NORD zapewniają szczególnie wysokie prędkości przenoszenia, które są coraz częściej wymagane ze względu na bardziej rygorystyczne środki bezpieczeństwa. Mechatroniczne systemy napędowe NORD oparte są na 2-stopniowych motoreduktorach walcowo-stożkowych o niskiej wadze i wysokiej sprawności. W połączeniu z falownikami montowanymi na ścianie lub na silniku tworzą wydajne układy napędowe. NORD dostarcza również wymagane złącza kablowe i interfejsy do różnych systemów magistrali, a także do odpowiedniego oprogramowania.

Modułowa gama produktów NORD umożliwia kompletne rozwiązania napędowe z jednego źródła i zmniejsza liczbę wersji. Umożliwia to utrzymanie niskich kosztów ogólnych systemu. Dzięki LogiDrive NORD dostarcza znormalizowane, wysokowydajne rozwiązania napędowe, szczególnie dla przenośników poziomych i pochyłych. Rozwiązania LogiDrive składają się z dwustopniowej przekładni zębatej stożkowej, szczególnie energooszczędnego silnika synchronicznego IE4 i rozdzielacza polowego NORDAC LINK idealnie dopasowanego układu napędowego do zastosowań intralogistycznych i lotniskowych. Silniki synchroniczne IE4 rozwijają w pełni swój potencjał oszczędności w zakresie częściowego obciążenia i częściowej prędkości, które są szczególnie powszechne w zastosowaniach technologii lotniskowej.

Od projektu i uruchomienia, przez serwis i konserwację, NORD wspiera swoich klientów na wszystkich etapach projektu i zapewnia najwyższą jakość spełniającą międzynarodowe standardy. Tysiące napędów NORD jest już w użyciu na całym świecie. Specjalista w dziedzinie napędów z Bargteheide wyposażył lotniska takie jak Manchester, Liverpool, Birmingham i Hamburg, a także Ottawa, Johannesburg i Taipei.

NORD DRIVESYSTEMS jest rozpoznawalny w branży lotniskowej przez znanych międzynarodowych konsultantów i operatorów, takich jak: German Airport Technology & Equipment (GATE) , American Association of Airport Executives (AAAE) oraz International Association of Baggage System Companies (IABSC).

Podsumowanie: NORD dostarcza rozwiązania dla branży lotniskowej

 • Rozwiązania systemowe specjalnie dostosowane do wymagań lotniska
 • Unikaj przestojów dzięki inteligentnemu sterowaniu
 • Szybkie uruchomienie
 • Systemy Plug & Play
 • Łatwa konserwacja / przyjazny serwis
 • Niższe koszty całkowite w stosunku do żywotności produktu
 • Normalizacja
 • Oszczędność energii
 • Wsparcie projektu
 • Modułowy system NORD do kompletnych rozwiązań napędowych z jednego źródła
 • Globalna sieć NORD

 

Źródło: www.nord.com


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *