Nowości produktowe

RS Components wprowadza do sprzedaży komputer Movidius™

By  | 

RS Components wprowadza do sprzedaży komputer Movidius™ Neural Compute Stick firmy Intel® przeznaczony projektów głębokiego uczenia o ultraniskim zużyciu energii 

Movidius™ Neural Compute Stick to niewielki komputer do zastosowań z zakresu deep-learningu, który może zostać wykorzystany do nauki programowania rozwiązań SI

RS Components (RS), marka handlowa firmy Electrocomponents plc (LSE:ECM), globalnego dystrybutora dla inżynierów, ogłosiła rozpoczęcie sprzedaży rozwiązania Movidius™ Neural Compute Stick (NCS) firmy Intel®, najnowszego narzędzia rozwojowego o ultraniskim poborze mocy do głębokiego uczenia. Narzędzie umożliwia deweloperom opracowywanie i przygotowywanie prototypów aplikacji sztucznej inteligencji (SI) dla szerokiej gamy urządzeń w formacie USB.

Neural Compute Stick, przeznaczony dla deweloperów, korporacyjnych działów badawczo-rozwojowych oraz badaczy uniwersyteckich pracujących z aplikacjami uczenia maszynowego oraz aplikacjach opartych na danych. Posiada wbudowany układ Vision Processing Unit (VPU) Movidius™, który oferuje najwyższą w swojej klasie efektywność energetyczną i możliwość pracy w wysokowydajnych, zmiennoprzecinkowych splotowych sieciach neuronowych (CNN).

Neural Compute Stick, obsługuję popularną platformę programistyczną Caffe Deep Neural Network (DNN) dzięki czemu idealnie sprawdza się w roli narzędzia deweloperskiego do prototypowania i przyspieszania sieci neuronowych. Dostępność rozwiązania w postaci urządzenia w obudowie typu pendrive umożliwia deweloperom i naukowcom przeniesienie swoich projektów z chmury co pozwala szybko uzyskiwać informacje na temat wydajności i dokładności aplikacji w sieciach neuronowych działających w rzeczywistym świecie. Projekty sieci neuronowych mogą być sprawnie przenoszone za pomocą platformy Movidius™ Neural Compute Compiler w celu uruchamiania inferencji głębokiego uczenia w czasie rzeczywistym na kompaktowym urządzeniu typu pendrive.

Umożliwiając przyspieszenie istniejących ograniczonych obliczeniowo platform, NCS pozwala na prowadzenie prac badawczo-rozwojowych z zastosowaniem deep-learning i prototypowania na laptopie z systemem Linux lub dowolnym urządzeniu z procesorem w architekturze x86. Ponadto interfejs API platformy Neural Compute Platform umożliwia aplikacjom użytkownika pracę na wbudowanym hoście, co pozwala zainicjować platformę docelową, wczytać plik z grafem i odciążyć aplikację obciążeniem inferencji. Wsparcie dla NCS zostanie również rozszerzone w przyszłości w celu uwzględnienia innych platform, takich jak Raspberry Pi.

Kompletna lista narzędzi software’owych w zestawie Movidius™ Neural Compute Software Development obejmuje zestaw narzędzi Movidius™ Neural Compute i Movidius™ Neural Compute API. Narzędzia te są dostępne online na stronie developer.movidius.com.

Movidius™ Neural Compute Stick firmy Intel jest dostępny w firmie RS w regionach EMEA oraz Azji i Pacyfiku.


O RS Components
RS Components i Allied Electronics to marki handlowe grupy Electrocomponents plc, wiodącego dystrybutora podzespołów i komponentów elektronicznych oraz produktów dla działów utrzymania ruchu. Za pośrednictwem przedstawicielstw w 32 krajach grupa oferuje 500 000 produktów poprzez sprzedaż internetową, zaopatrując ponad milion klientów i wysyłając ponad 44 000 zamówień dziennie. Dostarczamy produkty
z zakresu elektroniki, automatyki i sterowania, techniki pomiarowej, elektryki i mechaniki od ponad 2500 wiodących producentów.
Grupa Electrocomponents jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i w zeszłym roku finansowym zakończonym 31 marca 2016 osiągnęła dochody w wysokości 1,29 mld funtów.
Więcej informacji można uzyskać pod adresem pl.rs-online.com.


 

Kontakt dla prasy:
RS Components GmbH
Frank Behrens
Hessenring 13 b
64546 Mörfelden-Walldorf
Tel: 0049 6105 401 803
frank.behrens@rs-components.com

Twitter: @RSOnline_PL; @RSComponents; @designsparkRS
RS Components on LinkedIn
http://www.linkedin.com/company/rs-components

Relevant Links:
Electrocomponents plc
www.electrocomponents.com
RS Components
pl.rs-online.com
DesignSpark
http://www.designspark.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *