Automatyka i mechanika

RS Components wprowadza zestaw edukacyjny Arduino dla uczniów

By  | 

Nowy zestaw edukacyjny CTC 101 zapewnia praktyczne, innowacyjne szkolenie z zakresu elektroniki, programowania i mechatroniki.

Firma RS Components (RS), marka handlowa Electrocomponents plc (LSE:ECM), globalnego dystrybutora produktów dla inżynierów, ogłosiła dzisiaj dostępność zestawu edukacyjnego Arduino CTC 101, który jest kompletną platformą e-learningową umożliwiającą uczniom poznanie elektroniki, programowania i mechatroniki. Zestaw CTC 101 jest przeznaczony dla nauczycieli i instruktorów pracujących w szkołach i dostosowany specjalnie do pracy z uczniami w wieku od 13 do 17 lat.

Zestaw CTC 101 pomaga w nauczaniu programowania i mechatroniki dzięki pięciu modułom tematycznym i umożliwia przeprowadzenie ponad 25 praktycznych eksperymentów. Wszystkie części zestawu nadają się do wielokrotnego wykorzystania, dzięki czemu umożliwiają zmianę konfiguracji w kolejnych eksperymentach oraz rozbudowę dla potrzeb bardziej zaawansowanych uczniów i projektów.

RS-Arduino

Każdy zestaw CTC 101 obejmuje elementy elektroniczne dla klasy liczącej 24 uczniów oraz nauczyciela. Zestaw zawiera sześć płytek programowalnych mikrokontrolerów Genuino 101, sześć nakładek edukacyjnych Arduino, zestaw czujników i elementów wykonawczych, płytki stykowe do prototypowania, szeroki wybór podzespołów elektronicznych, złącza i przewody oraz inne elementy, takie jak serwosilniki, kabel USB, koła i łożyska, akumulatory i moduły zasilające.

CTC (Creative Technologies in the Classroom, czyli kreatywne technologie w klasie) to jeden z programów STEAM (Science, Technology, Engineering, Arts and Mathematics) przeznaczonych dla edukacji ponadgimnazjalnej. Program edukacyjny Arduino powstał, aby zapewnić nauczycielom niezbędny sprzęt i oprogramowanie do przygotowania bardziej praktycznych i innowacyjnych zajęć edukacyjnych.

Uczniowie poznają podstawy programowania, elektroniki i mechatroniki poprzez serię dobrze opisanych projektów oraz łatwych do przeprowadzenia eksperymentów. Szkolenie dla tego programu jest dostępne przez Internet w postaci nagranych wykładów, materiałów pomocniczych oraz forum z pytaniami i odpowiedziami na stronie Arduino.

Początkowo zestaw CTC 101 będzie dostępny wyłącznie poprzez firmę RS i jest już dostępny w sprzedaży.


O RS Components
RS Components i Allied Electronics to marki handlowe grupy Electrocomponents plc, wiodącego dystrybutora podzespołów i komponentów elektronicznych oraz produktów dla działów utrzymania ruchu. Za pośrednictwem przedstawicielstw w 32 krajach grupa oferuje 500 000 produktów poprzez sprzedaż internetową, zaopatrując ponad milion klientów i wysyłając ponad 44 000 zamówień dziennie. Dostarczamy produkty
z zakresu elektroniki, automatyki i sterowania, techniki pomiarowej, elektryki i mechaniki od ponad 2500 wiodących producentów.
Grupa Electrocomponents jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i w zeszłym roku finansowym zakończonym 31 marca 2016 osiągnęła dochody w wysokości 1,29 mld funtów.
Więcej informacji można uzyskać pod adresem pl.rs-online.com.

Kontakt dla prasy:
RS Components GmbH
Frank Behrens
Hessenring 13 b
64546 Mörfelden-Walldorf
Tel: 0049 6105 401 803
frank.behrens@rs-components.com

Twitter: @RSOnline_PL; @RSComponents; @designsparkRS
RS Components on LinkedIn
http://www.linkedin.com/company/rs-components

Relevant Links:
Electrocomponents plc
www.electrocomponents.com
RS Components
pl.rs-online.com
DesignSpark
http://www.designspark.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *