Wydarzenia

RS Components wspiera drużynę PWR Racing Team z Wrocławia

By  | 

RS Components (RS), marka handlowa firmy Electrocomponents plc (LSE:ECM), globalnego dystrybutora produktów dla inżynierów, ponownie uczestniczyła w odnoszącym ogromne sukcesy projekcie studenckim. Dystrybutor już po raz drugi nawiązał współpracę z PWR Racing Team, organizacją studentów Politechniki Wrocławskiej, aby stworzyć najnowszy pojazd RT-08.

Po dziesięciu miesiącach przygotowań drużyna z dumą zaprezentowała nowy samochód wyścigowy szerszej publiczności. Samochód ma samonośną konstrukcję z włókna węglowego, opartą na rdzeniu aluminiowym o strukturze plastra miodu, i stalową, przestronną ramę w tylnej części do montażu silnika. Drużyna z pewnością może opierać się na doświadczeniu, które zdobyła podczas tworzenia siedmiu poprzednich pojazdów.

Duch konkurencji przejawia się głównie w projekcie oraz pracy projektowej wykonanej w ciągu całego roku przez drużynę. Drużyny opracowują wspólnie innowacyjne rozwiązania z zakresu motoryzacji. Niezależnie od tego organizowane są także wyścigi samochodowe Formuła Student, podczas których kumuluje się cała praca zespołowa. Poza konkurencją projektową samochody konkurują ze sobą również na torze wyścigowym. Po zakończeniu wyścigu w Polsce drużyna próbuje swoich sił w zawodach we Włoszech, w Niemczech, Czechach i na Węgrzech. W tym roku po raz pierwszy studenci zwyciężyli w klasyfikacji generalnej w zawodach Formula Student Italy rozgrywanych na torze Riccardo Paletti.

PWR Racing Team jest drużyną studentów z Politechniki Wrocławskiej, którzy od 2009 roku mają ten sam cel — stworzenie samochodu, który weźmie udział w międzynarodowych zawodach Formuły Student. Formuła Student powstała w 1978 roku, a jej twórcą jest SAE, międzynarodowa organizacja mająca na celu rozwijanie innowacyjnych rozwiązań z zakresu motoryzacji przez młodych inżynierów podczas procesu uczenia się.

Zespół RS Components Polska jest niezmiernie dumny, że może wspierać i brać udział w tak ogromnym projekcie z utalentowaną grupą studentów z Politechniki Wrocławskiej i być częścią ich międzynarodowych sukcesów. Uczestnictwo RS jest zachętą dla młodych inżynierów do odwiedzenia strony RS Online, na której można znaleźć informacje na temat aktualności z branży. Studenci mogą także odwiedzić Designspark — platformę internetową, za pośrednictwem której można uzyskać cenne wskazówki, bezpłatne zasoby i darmowe narzędzia projektowe oraz dzielić się pomysłami.

Do tego rodzaju projektów przydatne są produkty marki RS Pro, które stanowią połączenie jakości i wydajności z przystępną ceną. Wszystkie produkty wyróżnia znak jakości RS, oznaczający zgodność z wiodącymi w branży standardami audytu, kontroli, testów i certyfikacji. Ostatnio dystrybutor poszerzył gamę wysokiej jakości produktów w konkurencyjnych cenach o nowy sprzęt warsztatowy, w tym stację lutowniczą, kilka stacji do napraw oraz wyciąg oparów.


O RS Components
RS Components i Allied Electronics to marki handlowe grupy Electrocomponents plc, wiodącego dystrybutora podzespołów i komponentów elektronicznych oraz produktów dla działów utrzymania ruchu. Za pośrednictwem przedstawicielstw w 32 krajach grupa oferuje 500 000 produktów poprzez sprzedaż internetową, zaopatrując ponad milion klientów i wysyłając ponad 44 000 zamówień dziennie. Dostarczamy produkty z zakresu elektroniki, automatyki i sterowania, techniki pomiarowej, elektryki i mechaniki od ponad 2500 wiodących producentów. Grupa Electrocomponents jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i w zeszłym roku finansowym zakończonym 31 marca 2016 osiągnęła dochody w wysokości 1,29 mld funtów. Więcej informacji można uzyskać pod adresem pl.rs-online.com.


Kontakt dla prasy:
RS Components GmbH
Frank Behrens
Hessenring 13 b
64546 Mörfelden-Walldorf
Tel: 0049 6105 401 803
frank.behrens@rs-components.com

Twitter: @RSOnline_PL; @RSComponents; @designsparkRS
RS Components on LinkedIn
http://www.linkedin.com/company/rs-components

Relevant Links:
Electrocomponents plc
www.electrocomponents.com
RS Components
pl.rs-online.com
DesignSpark
http://www.designspark.com


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *