Wydarzenia

Seminarium NSK prezentuje rozwiązania dla sektora stalowego.

By  | 

W seminarium pod nazwą „Rozwiązania NSK dla sektora stalowego”, które odbyło się niedawno w Antalyi (Turcja) uczestniczyło 100 osób z 36 różnych firm.

9314-NSK

Fot 1. 100 osób z 36 firm wzięło udział w zorganizowanym niedawno w Turcji seminarium „Rozwiązania NSK dla sektora stalowego”.

Podczas niezwykle udanego seminarium, przygotowanego przez zespół NSK w Turcji, uczestnicy mieli okazję wysłuchać dwóch prezentacji na temat najnowszych produktów i usług firmy NSK dla przemysłu stalowego. Pierwszą z nich, pt. «Rozwiązania NSK dla sektora stalowego” wygłosił Stephen Wood, Sales & Engineering Manager NSK Europe na rynek Bliskiego Wschodu. Po niej nastąpiła prezentacja Mathieu Piquemal, AIP & Services Manager, który skoncentrował się na temacie «Program AIP NSK – usługi o wartości dodanej». Dzień zakończył się uroczystą kolacją.

Szeroka gama łożysk firmy NSK dla przemysłu stalowego została zaprojektowana specjalnie do pracy w trudnych warunkach, takich jak wahania temperatury, zanieczyszczenia, prędkość taśmy ponad 200 m/min, wibracje czy uderzenia. Łożyska nadają się do zastosowania na każdym etapie produkcji stali, począwszy od przygotowana surowca, poprzez proces wytapiania, na gotowym produkcie walcowanym skończywszy.

Przykładowo, firma NSK opracowała uszczelnione łożyska baryłkowe dla instalacji ciągłego odlewania, zabezpieczone przed wnikaniem zanieczyszczeń i zapewniające optymalną żywotność. Łożyska stożkowe oraz łożyska walcowe z samonastawnym pierścieniem zewnętrznym również nadają się idealnie do zastosowań na liniach ciągłego odlewania.

Kolejne innowacje obejmują łożyska stożkowe, takie jak Water-TF i Super-TF, wykonane z różnych materiałów specjalnych, przeznaczone do zastosowań w walcowniach, dostępne również z technologią Sealed-Clean NSK. Oprócz tych produktów oferowane są różne łożyska dla maszyn spiekalniczych, konwertorów LD, przenośników łańcuchowych, prostownic do blach i innego rodzaju wyposażenia. Wszystkie łożyska zostały skonstruowane jako niezawodne, odporne na działanie wody i wytrzymałe produkty, które zapewniają rentowność produkcji.

Produktywność jest również celem ostatnio zaprezentowanego przez NSK programu wartości dodanej AIP+. Zaprojektowany w celu zapewnienia kompletnego pakietu ochrony łożysk program AIP+ wykorzystuje kwartet innowacyjnych narzędzi konserwacyjnych i usług – monitorowanie stanu maszyn, narzędzia montażowe, osiowanie laserowe oraz rozwiązania z zakresu smarowania – które zostały starannie opracowane w celu maksymalizacji wydajności maszyn i okresu ich eksploatacji.

– Naszym celem było zademonstrowanie uczestnikom seminarium wiedzy technicznej firmy i wzmocnienie świadomości marki w Turcji – mówi Emrah Cakir, główny menedżer NSK Turkey.
Spotkanie z pewnością pomogło w dalszej poprawie naszych relacji z obecnymi i nowymi klientami, wzmacniając tym samym nasze ambicje bycia postrzeganym przez ten ważny sektor jako partner zapewniający rozwiązania, a nie tylko dostawca produktów.


O firmie NSK
Założona 100 lat temu firma NSK (Nippon Seiko Kabushiki Kaisha) to notowana na japońskiej giełdzie spółka, która z regionalnego dostawcy łożysk kulkowych rozwinęła się do specjalistycznego producenta łożysk tocznych i dostawcy komponentów dla przemysłu samochodowego o silnej, globalnej pozycji rynkowej. Obecnie NSK zatrudnia ponad 31 500 pracowników w 30 krajach. Według stanu na marzec 2016 r. firma osiągnęła przychody w wysokości 975 mld jenów. Wynik ten osiągnięto poprzez nieustannie wzrastające inwestycje w zakresie badań i rozwoju, co pozwala firmie stale poprawiać jakość swoich produktów i usług. Działania te wspierają ważny cel NSK, jakim jest utrzymanie pozycji Nr 1 w „Total Quality”. Oprócz kompletnego asortymentu łożysk tocznych, NSK opracowuje i produkuje komponenty precyzyjne i produkty mechatroniczne, jak również systemy i podzespoły dla przemysłu samochodowego, obejmujące łożyska piast kół i układy kierownicze ze wspomaganiem elektrycznym.

W 1963 r. otwarto w Düsseldorfie (Niemcy) pierwszy w Europie oddział NSK, a w 1976 r. pierwszy europejski zakład produkcyjny w Peterlee (Anglia). Obecnie NSK Europe wspiera paneuropejską sprzedaż dzięki zakładom produkcyjnym w Anglii, Polsce i Niemczech, centrom logistycznym w Holandii, Niemczech i Anglii oraz centrom technologicznym w Niemczech, Anglii i Polsce. W roku 1990 NSK nabyła UPI Group, do której należał znany europejski producent łożysk RHP mający fabrykę w Newark ( Wielka Brytania). Ponadto NSK stworzyła kompleksową sieć autoryzowanych dystrybutorów. NSK Europe jest podzielona na działy biznesowe w oparciu o specjalizacje: EIBU, obejmujący technologie przemysłowych łożysk tocznych oraz technologie liniowe i precyzyjne oraz EABU i ESBU, obejmujące moduły łożyskowe i układy kierownicze ze wspomaganiem dla przemysłu samochodowego. Oddziały NSK Europe zatrudniają 3500 pracowników, osiągając obroty przekraczające 1 miliard euro (stan na marzec 2016 r.).
Więcej informacji – zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: www.nskeurope.pl


NSK Polska Sp. z o.o.
ul. Karczowkowska 41
25-711 Kielce
Poland
NAWROCKA Agnieszka
Phone : +48 22 6451525
Fax : +48 22 6451529
info-pl@nsk.com

NSK Deutschland GmbH
Harkortstrasse 15
40880 Ratingen
Germany
PILATH Marie-Dominique
Phone : +49 2102 4810
Fax : +49 2102 4812290
pilath-m@nsk.com


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *